Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-26, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Opole będzie scenerią dla serialu. Emisję zaplanowano na przyszłym rok

Opole [fot. Wanda Kownacka]
Opole [fot. Wanda Kownacka]
Wzorem Sandomierza czy Rybnika, Opole będzie tłem dla serialu produkowanego przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Na ten cel miasto planuje przeznaczyć około 370 tysięcy złotych. Na razie nie są ujawniane szczegóły dotyczące fabuły. Wiadomo, że serial ma mieć 7 odcinków. Radni Opole widzieliby jako scenerię dla kryminałów Remigiusza Mroza lub dynamicznej produkcji obyczajowej.
- Dla nas to szansa na dużą promocję miasta w ogólnopolskiej telewizji, pośród milionów widzów. Miasto może bardzo dużo zyskać i turystycznie, i wizerunkowo - mówi Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola.

- Miasto będzie tłem, aczkolwiek oczywiście przestrzenie miejskie mogą pewną rolę w tym serialu pełnić. Również fabuła może nawiązywać do tego, co się dzieje w mieście. Być może bohaterowie serialu będą pochodzić z Opola, zobaczymy. Sami sobie z tego zdajemy sprawę, że jest duży potencjał w tym, że jeden z bardzo popularnych autorów kryminałów jest z Opola i pisze o Opolu. Czy tym razem będzie to ekranizacja takiej powieści? Nie wykluczam, aczkolwiek myślę, że prawdopodobieństwo jest raczej małe.

- Naszym celem jest pokazanie, że Opole jest dobrym miastem do życia, w którym warto mieszkać, warto studiować - dodaje Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego ratusza. - Na pewno będzie to serial z mocnym wątkiem obyczajowym. Zależy nam na tym, żeby widzowie telewizji ogólnopolskiej mieli możliwość zobaczenia tego serialu w tzw. prime time, czyli najlepszym czasie antenowym.

Przemysław Pospieszyński z klubu Koalicji Obywatelskiej pomysł tworzenia serialu w Opolu ocenia jako dobry ruch promocyjny. - Kiedyś już o tym mówiliśmy, żeby utworzyć fundusz filmowy w połączeniu z urzędem marszałkowskim, wtedy to jest na trochę innych zasadach. Liczę na rozwagę władz miasta, że te rozmowy są prowadzone w sprawie dobrej produkcji. Skoro ma to być siedmioodcinkowy serial, to powinna być dobra produkcja - mówi.

- Powiedziałbym tylko, że szkoda, że tak późno. Jako radni już wiele lat temu sugerowaliśmy, że trzeba coś zrobić z promocją, że trzeba ją urealnić do prawideł i kryteriów. Jak najbardziej warto zainwestować w tego typu rodzaj promocji Opola, nie tylko oklejać pociągi jak było to dawniej, ale właśnie robić to, co inne miasta, nawet mniejsze od nas, które na tym korzystają - dodaje Marek Kawa, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Emisja serialu, w którym pojawią się znani aktorzy, zaplanowana jest na przyszły rok.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Śmierciak
Przemysław Pospieszyński, Marek Kawa

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »