Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-10, 11:06 Autor: Maria Klusik

Więcej swobód dla przedsiębiorców, niższe podatki. To pomysły Konfederacji na kampanię wyborczą

Jacek Wilk [fot. Łukasz Fura]
Jacek Wilk [fot. Łukasz Fura]
- Różnimy się od Zjednoczonej Prawicy przede wszystkim tym, że jesteśmy rzeczywistą prawicą - ocenił w rozmowie "W cztery oczy" Radia Opole poseł Jacek Wilk startujący z pierwszego miejsca opolskiej listy Konfederacji do sejmu.
- Tak zwana Zjednoczona Prawica, to nie jest żadna prawica, tylko coraz bardziej wyraźna lewica. Coraz więcej socjalizmu, który zresztą od początku był, bardzo mocny w Prawie i Sprawiedliwości, ostatnio premier Mateusz Morawiecki nawet powiedział to wprost, już bez żadnych ogródek, że myśl socjalistyczna PPS - u jest cały czas żywa w Prawie i Sprawiedliwości - mówi Wilk.

Zdaniem naszego gościa kościół nadmiernie zbliżył się do obecnej władzy, w konsekwencji czego traci wiernych. Retoryka lewicowa natomiast, w konsekwencji coraz lepszego usytuowania Polaków, zmieniła optykę przekazu, ze sfery typowo socjalnej, pomocowej na obszary obyczajowe, jak chociażby LGBT.

Pytany o postulaty ekonomiczne Jacek Wilk wskazywał na konieczność wprowadzenia w życie większych swobód dla przedsiębiorców, uproszczenie i obniżenie podatków tak, by nie "krępować" inicjatywy, której Polakom nigdy nie brakowało.

- Bo przedsiębiorca jest tym twórcą bogactwa i trzeba go zostawić w spokoju. Dopóki nie popełnia przestępstw, dopóki płaci podatki, jakieś proste minimalne, to niech działa, bo on zatrudnia ludzi, on produkuje nasz produkt i tak dalej, i tak dalej. Polacy ciągle wyjeżdżają. Nie deklaracje, nie ideologia, nie hasła, nie propaganda, tylko ludzie młodzi wyjeżdżają. Po prostu przywrócenie wolności gospodarczej, radykalne uproszczenie przede wszystkim, obniżenie też podatków i to pozwoli nam na nowy skok gospodarczy. Mamy ogromny potencjał.

- Nie brakuje nam inwencji, ale jesteśmy dławieni przez kolejne regulacje, nowelizacje prawa podatkowego - uzasadniał Jacek Wilk.

Gość Radia Opole skrytykował plan podwyższenia płacy minimalnej, co w jego odczuciu poprzez znaczne zwiększenie kosztów pracy, poważnie zahamuje rozwój firm małego i średniego sektora wytwarzających 2/3 naszego PKB. Zdaniem Jacka Wilka właściciele firm albo będą musieli zakończyć działalność, albo zwolnić ludzi, albo wreszcie podwyższyć ceny.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
Jacek Wilk
Jacek Wilk

Wiadomości z regionu

2020-10-31, godz. 20:30 Kwesta kibiców Odry na cmentarzu w Opolu-Półwsi przeniesiona na 8 listopada W związku z zamknięciem cmentarzy zbiórka zaplanowana na 1 listopada przez kibiców Odry zostaje przeniesiona na kolejną niedzielę (08.11). Ogólnopolska… » więcej 2020-10-31, godz. 20:00 Polacy na Kresach dbają o groby rodaków oraz miejsca pamięci narodowej Znicze rozświetlą cmentarze na Kresach II Rzeczpospolitej. O mogiły spoczywających tam rodaków dbają Polacy żyjący na Ukrainie. W miejscowościach, gdzie… » więcej 2020-10-31, godz. 19:15 Raport dnia: zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 10 260 mieszkańców Opolszczyzny, 6135 jest aktualnie cho… 471 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 6 osób potwierdzono dziś (31.10) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii w regionie patogen z Chin potwierdzono… » więcej 2020-10-31, godz. 18:45 Nie żyje kobieta potrącona przez pociąg w Brzegu Nie żyje kobieta, która wczoraj (30.10) w Brzegu została potrącona przez pociąg. » więcej 2020-10-31, godz. 17:30 W roku szkolnym 2019/2020 urząd marszałkowski przeznaczył blisko 109 milionów złotych na realizację zadań eduka… Samorząd województwa opolskiego podsumował przedsięwzięcia edukacyjne w ubiegłym roku szkolnym. To m.in. zrealizowane kwalifikacyjne kursy zawodowe dla osób… » więcej 2020-10-31, godz. 16:00 Od 2 listopada sala obsług ZUS w poniedziałki będzie czynna do godziny 15:00 Opolski ZUS zmienia zasady obsługi klientów. Od 2 listopada w poniedziałki sala obsług będzie czynna jak w każdy inny dzień roboczy, czyli od 8:00 do 15:00… » więcej 2020-10-31, godz. 15:15 Przede wszystkim wydajność i ekologia. W USK zamontowano nowe agregaty chłodzące medyczny sprzęt Wcześniej freon, a teraz woda lodowa. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu zamontowano nowoczesne i ekologiczne agregaty. Ich zadaniem będzie chłodzenie… » więcej 2020-10-31, godz. 14:30 Dąb szypułkowy, jeden z trzech pomników przyrody w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wycięty. Drzewo jest zagrożeniem… Jeden z trzech pomników przyrody w Kędzierzynie-Koźlu zostanie wycięty. Chodzi o sędziwy dąb szypułkowy, który znajduje się na skwerze na przeciw poczty… » więcej 2020-10-31, godz. 13:15 Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli miejsce pożaru na autostradzie A4 Na co dzień prowadzą kontrole przewożonych towarów i zwalczają przestępczość ekonomiczną, a w miniony weekend przyszło im interweniować przy pożarze… » więcej 2020-10-31, godz. 13:10 Spokojnie i bez incydentów mija sobotnie przedpołudnie w regionie. Tradycyjnej akcji Znicz nie ma, ale policja czuwa Opolska policja poinformowała, że mieszkańcy stosują się do obostrzeń, nie zakłócają porządku na cmentarzach nie było konieczności wystawiania man… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***