Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-10, 21:28 Autor: Dorota Kłonowska

Z gościną w „Wodnym oKKu”. Wakacyjne Radio Opole w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA+FILM]

Plenerowe Radio Opole w Kędzierzynie-Koźlu (10.08.2019)
Plenerowe studio Radia Opole w ten weekend gościło w Kędzierzynie-Koźlu, skąd transmitowaliśmy zarówno Samorządową Lożę Radiową, jak i audycję Ze zdrowiem Ci do twarzy. Jak na kanikułę przystało, odwiedziliśmy jedno z najbardziej uczęszczanych, tamtejszych miejsc rekreacyjnych „Wodne oKKo” – obiekt usytuowany na terenach osiedla AZOTY.
To oddany w czerwcu tego roku kompleks basenów, włącznie z brodzikiem dla dzieci, wodnym placem zabaw, czterotorową zjeżdżalnią, podwodnym gejzerem i hydromasażami. Jest też boisko do siatkówki i plac zabaw. Nowym obiektem chwaliła się naszej reporterce Agnieszce Wawer-Krajewskiej, Anna Prus. To szefowa działu marketingu i organizacji imprez sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Obiekt otworzyliśmy 1 czerwca, jak do tej pory odwiedziło nas 25 tysięcy osób. Bardzo się z tego cieszymy, że podoba się ten obiekt. Jest specyficzny, jeśli chodzi o podejście rodzin, bo faktycznie to rodziny mogą tu najwięcej skorzystać - przekonywała Anna Prus, prezentując walory poszczególnych basenów i infrastrukturę wokół.

O tym, że warto zadbać o zdrowie i sylwetkę przekonywali instruktorzy fitness, jednocześnie wyjaśniając, czy można sobie przy okazji zrobić krzywdę na siłowni. Np. przytyć, zamiast schudnąć.
Z kolei Michał Nowak - zapalony cyklista, prezes sekcji rowerzystów miejskich rozmawiał z naszą reporterką o ścieżkach rowerowych, zarówno w samym Kędzierzynie-Koźlu, jak i wokół.

- W Kędzierzynie-Koźlu, szczególnie w tej poprzedniej kadencji samorządu zaczęto budować ścieżki rowerowe naprawdę na dużą skalę. W tej chwili w zasadzie między tymi głównymi częściami naszego miasta można przejechać bezpiecznie. No, z pewnymi wyjątkami, jak słynny wiadukt w Kędzierzynie, o którym na falach Radia Opole była wielokrotnie mowa - mówił szef miejskich cyklistów.

Nasze plenerowe studio odwiedził też m.in. Mariusz Ogórczak - kierownik drużyny WOPR w Zdzieszowicach, zarazem żeglarz i instruktor pływania. W programie "Ze zdrowiem Ci do twarzy" mówił o dobroczynnym wpływie pływania na organizm człowieka i najbliższych, organizowanych imprezach.

Z kolei głównym tematem Samorządowej Loży Radiowej było wykorzystanie potencjału gospodarczego i turystycznego Kędzierzyna-Koźla. Całości audycji, jaką z udziałem zaproszonych gości prowadził Jan Poniatyszyn, można posłuchać i zobaczyć w naszej zakładce MULTIMEDIA na stronie internetowej Radia Opole.
Anna Prus
Michał Nowak

Wiadomości z regionu

2020-10-21, godz. 06:07 Zablokowana A4 w okolicach węzła Krapkowice. Doszło do śmiertelnego wypadku. Nie żyje kierowca busa Zablokowany opolski odcinek A4 w kierunku Wrocławia po wypadku na 252 km trasy. Około godz 01:13 bus uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. » więcej 2020-10-20, godz. 21:52 Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy Stabilizuje się sytuacja na rzekach w regionie. Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy w sześciu powiatach: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim… » więcej 2020-10-20, godz. 21:00 Raport dnia: 307 zakażeń i 8 zgonów. Na COVID-19 zachorowało dotąd 5536 mieszkańców regionu 307 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 8 mieszkańców potwierdzono dziś (20.10) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u 5536… » więcej 2020-10-20, godz. 20:47 Opole: mieszkańcy osiedla AK po zmroku muszą chodzić w ciemnościach. W budżecie miasta nie ma obecnie pieniędzy na… Kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika wzdłuż ogrodzenia Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Opolu tonie w mroku. Problem w tym, że łączy on pobliską… » więcej 2020-10-20, godz. 20:30 Radni mieli zastrzeżenia, burmistrz doniósł do prokuratury na... swoich urzędników. "Żeby sprawę rozstrzygnął… Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wywołała spór między samorządowcami z Głuchołaz. Turystyczna trasa z tego przygranicznego miasta prowadzi do sąsiednich… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Lawinowy wzrost cen za wywóz śmieci z opolskich działek. Nie wszędzie stawki są takie same Ponad 500 złotych za roczne użytkowanie działki o powierzchni 3 arów? Tyle według czarnego scenariusza mogą zapłacić ci, którzy dzierżawią kawałek… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Nie chcą dopuścić do wykluczenia w nauce. Dyrektor I LO w Opolu poprosiła o pomoc rodziców, potrzeba laptopów 'Masz więcej komputerów w domu, to podziel się z tymi, którzy ich nie mają'. Taki apel do rodziców swoich uczniów wydała dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego… » więcej 2020-10-20, godz. 18:30 Na A4 zderzyły się 4 ciężarówki [AKTUALIZACJA] Do wypadku z udziałem 4 samochodów ciężarowych doszło na opolskim odcinku A4. Jak informuje asp. Jarosław Buhl ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Pacjenci szpitala w Namysłowie będą musieli szukać pomocy w Brzegu. Nocna opieka ma pracować bez zmian Namysłowski szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na czas działania oddziału 'covidowego', pozostali pacjenci z terenu powiatu… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Mundurowi z Opola otrzymali podziękowanie za akcję oddawania krwi dla 6-letniego Adasia Funkcjonariusze Komendy Miejski Policji w Opolu otrzymali niecodzienny prezent. Mowa o laurce i podziękowaniach od 6-letniego Adasia spod Krakowa oraz jego rodziców… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***