Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-09, 08:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Namysłów: po wyburzonych pustostanach powstanie park kieszonkowy?

Plac po wyburzeniu pustostanów w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Plac po wyburzeniu pustostanów w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Teren po wyburzeniach w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Teren po wyburzeniach w Namysłowie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Na nieuporządkowany teren po wyburzeniu dwóch pustostanów skarżą się mieszkańcy Namysłowa. Z interwencją w tej sprawie zwrócili się do Radia Opole. Plac, o który mają pretensje znajduje się w zamieszkanym kwartale nieopodal rynku. Mocno kontrastuje z odnowionym centrum miasta.
- Przez dwadzieścia lat walczyliśmy, żeby zlikwidowali nam te pustostany – mówią mieszkańcy sąsiednich budynków. – Wreszcie doszło do tego wyburzania jesienią zeszłego roku. Zrobili przetarg. Przyjechała ekipa, aż z Bieszczad. Doszło do rozbiórki. Miało być pięknie zagospodarowane podwórko. Mija czas i nic nie zrobiono.

- Mamy pretensje, że jest gorzej niż było – dodaje inna mieszkanka Namysłowa. – Okropny widok. Pozostała w połowie zburzona brama. Pytam się, jaki to jest zabytek?

- Zmienimy wygląd takich miejsc w naszym mieście – obiecuje nowy burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski. – Na niektórych podwórkach pod koniec poprzedniej kadencji samorządowej zostały wyburzone zabudowania, komórki, garaże. Teren ten straszy. Nie jest zagospodarowany. Zależy nam, aby centrum było przyjazne dla mieszkańców, bo jest w tej chwili wiele miejsc niezagospodarowanych architektonicznie, czy przestrzennie.

Jak zapewnia burmistrz Namysłowa, gminna spółka Zakład Administracji Nieruchomości sporządza już projekty zagospodarowania takich miejsc. Mają tam powstać tereny zielone tzw. parki kieszonkowe.
Mieszkanki Namysłowa
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2020-10-20, godz. 21:52 Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy Stabilizuje się sytuacja na rzekach w regionie. Wojewoda opolski odwołał alarm przeciwpowodziowy w sześciu powiatach: głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim… » więcej 2020-10-20, godz. 21:00 Raport dnia: 307 zakażeń i 8 zgonów. Na COVID-19 zachorowało dotąd 5536 mieszkańców regionu 307 nowych zakażeń koronawirusem i śmierć 8 mieszkańców potwierdzono dziś (20.10) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 potwierdzono u 5536… » więcej 2020-10-20, godz. 20:47 Opole: mieszkańcy osiedla AK po zmroku muszą chodzić w ciemnościach. W budżecie miasta nie ma obecnie pieniędzy na… Kilkudziesięciometrowy odcinek chodnika wzdłuż ogrodzenia Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Opolu tonie w mroku. Problem w tym, że łączy on pobliską… » więcej 2020-10-20, godz. 20:30 Radni mieli zastrzeżenia, burmistrz doniósł do prokuratury na... swoich urzędników. "Żeby sprawę rozstrzygnął… Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wywołała spór między samorządowcami z Głuchołaz. Turystyczna trasa z tego przygranicznego miasta prowadzi do sąsiednich… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Lawinowy wzrost cen za wywóz śmieci z opolskich działek. Nie wszędzie stawki są takie same Ponad 500 złotych za roczne użytkowanie działki o powierzchni 3 arów? Tyle według czarnego scenariusza mogą zapłacić ci, którzy dzierżawią kawałek… » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Nie chcą dopuścić do wykluczenia w nauce. Dyrektor I LO w Opolu poprosiła o pomoc rodziców, potrzeba laptopów 'Masz więcej komputerów w domu, to podziel się z tymi, którzy ich nie mają'. Taki apel do rodziców swoich uczniów wydała dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego… » więcej 2020-10-20, godz. 18:30 Na A4 zderzyły się 4 ciężarówki [AKTUALIZACJA] Do wypadku z udziałem 4 samochodów ciężarowych doszło na opolskim odcinku A4. Jak informuje asp. Jarosław Buhl ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Pacjenci szpitala w Namysłowie będą musieli szukać pomocy w Brzegu. Nocna opieka ma pracować bez zmian Namysłowski szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Na czas działania oddziału 'covidowego', pozostali pacjenci z terenu powiatu… » więcej 2020-10-20, godz. 18:15 Mundurowi z Opola otrzymali podziękowanie za akcję oddawania krwi dla 6-letniego Adasia Funkcjonariusze Komendy Miejski Policji w Opolu otrzymali niecodzienny prezent. Mowa o laurce i podziękowaniach od 6-letniego Adasia spod Krakowa oraz jego rodziców… » więcej 2020-10-20, godz. 17:00 Na południu województwa może silnie wiać Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze w trzech powiatach województwa: prudnickim, nyskim i głubczyckim, przekazały służby IMGW. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***