Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-01, 13:49 Autor: Witold Wośtak

EUROWYBORY: Patryk Jaki podsumował swoją pracę dla Opolszczyzny i podziękował mieszkańcom za zaufanie

Patryk Jaki [fot. Witold Wośtak]
Patryk Jaki [fot. Witold Wośtak]
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki został wybrany do Europarlamentu, więc zdał mandat posła Ziemi Opolskiej. Na spotkaniu z dziennikarzami mówił o swojej dotychczasowej działalności na rzecz regionu.
Na konferencji prasowej minister Patryk Jaki zaznaczył, że uczestniczy w życiu publicznym Opola od 2002 roku.

- W ostatnich latach nie było tu żadnego dużego projektu bez mojego udziału - przekonuje. Wymienia także pozyskanie dodatkowych niemal 2 miliardów złotych na opolskie drogi, między innymi na obwodnice i zabieganie o otwarcie kierunku lekarskiego.

- Najważniejsze i najtrudniejsze było jednak powiększenie Opola - dodaje Patryk Jaki, europoseł z listy PiS.

- Ten projekt budził wiele kontrowersji, ale miałem silne przekonanie, że do przetrwania regionu potrzebna jest jego silna stolica. Widzieliśmy przecież permanentny odpływ ludności i spadającą z roku na rok liczbę mieszkańców. Za chwilę ktoś znowu mógłby zadawać pytania, po co region ze stolicą województwa tak słabą, przynajmniej demograficznie. W związku z tym mądrzy politycy zawsze potrafią patrzeć 20 czy 30 lat do przodu.

Polityk PiS zabiegał też o otwarcie Centrum Mandatowego w Nysie i dotację 3 milionów złotych na budowę tamtejszej hali sportowej.

- Do tego trzeba doliczyć nowe wozy dla jednostek OSP i odbudowę opolskiego sportu - mówi Patryk Jaki.

- Odra tułała się w najniższych ligach, a Gwardia Opole była de facto bankrutem. Dzisiaj Gwardia kolejny raz będzie reprezentować nasze województwo w europejskich pucharach. Udało się znaleźć mocnych sponsorów i odbudować siłę tego klubu. Odra Opole też jest na dobrej drodze, by w przyszłości walczyć o najwyższe cele. Samo nic się nie dzieje. Osobiście chodziłem za tym, żeby przekazać 11 milionów na przebudowę Okrąglaka. Dzisiaj ta hala nie stałaby bez tej ciężkiej pracy.

Polityk lobbował również za przyznaniem 8 milionów złotych na remont Okrąglaka.
Zwrócił też uwagę na osobiste zaangażowanie w sprawę tzw. afery dębowej w Wołczynie.
Patryk Jaki 1
Patryk Jaki 2

Wiadomości z regionu

2021-10-23, godz. 14:30 Czas planować wizytę u wulkanizatora. "Po pierwszych opadach śniegu mnożą się kolizje i wypadki" Opolska policja zachęca do wizyty u wulkanizatora i zmiany opon samochodowych na zimowe. » więcej 2021-10-23, godz. 14:00 Opole: zniszczony chodnik przy ul. Katowickiej w Opolu. Mieszkańcy pytają, kto to naprawi [INTERWENCJA] Wspólnota mieszkaniowa z ul. Katowickiej 37 w Opolu toczy spór z Miejskim Zarządem Dróg. Od trzech tygodni 'przerzucają się' pismami, na temat tego, kto… » więcej 2021-10-23, godz. 12:59 Podstawowe badania, konsultacje ze specjalistami i pomoc w formalnościach. To czeka na uczestników Białej Soboty w … W centrum handlowym Turawa Park trwa Biała Sobota. To wspólna akcja opolskiego NFZ-u i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego mająca na celu promocję badań… » więcej 2021-10-23, godz. 12:44 Matka z dwójką dzieci ranne w wypadku w Wachowicach. Na miejsce wysłano śmigłowiec LPR Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dziś (23.10) w miejscowości Wachowice w powiecie oleskim. W ciągu drogi wojewódzkiej nr 901 około godz. 10:30 doszło… » więcej 2021-10-23, godz. 10:58 Raport MZ: ponad 6 tysięcy nowych zachorowań w kraju. Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem zakaż… 6 274 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono ostatniej doby w naszym kraju. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w tym czasie wyzdrowiało 2 952 zakażonych… » więcej 2021-10-23, godz. 10:24 W Głogówku będą nowe pomniki przyrody. Gmina pyta o opinię także mieszkańców Władze gminy zaapelowały do mieszkańców, aby wypowiedzieli się, czy tamtejsza aleja lipowa powinna być pomnikiem przyrody. » więcej 2021-10-23, godz. 09:02 Nocny wybuch w Chróścicach. Złodzieje doprowadzili do eksplozji, żeby okraść bankomat Dziś (23.10) w nocy - około godziny 3:30 doszło do próby włamania bądź włamania do bankomatu przy ul. Korfantego w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki… » więcej 2021-10-23, godz. 08:30 Opole: NFZ zaprasza chętnych na badanie profilaktyczne i szczepienia do centrum handlowego Turawa Park Przed nami kolejna 'Biała sobota'. Tym razem lekarze i przedstawiciele opolskiego oddziału NFZ zawitają do centrum handlowego Turawa Park. Na miejscu będzie… » więcej 2021-10-23, godz. 07:30 Wyposażają błotniaki w nadajniki GPS, żeby śledzić ich podróż do Afryki [ZDJĘCIA] Błotniak łąkowy to niewielki, ściśle chroniony ptak, który upodobał sobie Opolszczyznę na miejsce do zakładania gniazd. Jesienią odlatuje w kierunku… » więcej 2021-10-23, godz. 07:15 Palimy w piecach czym popadnie. Rusza sezon grzewczy, straż miejską w Opolu czeka masa pracy Meble, gazety, folie, butelki, czy też buty. Problem palenia śmieciami w piecach nadal jest powszechny, a około 20 proc. wszystkich interwencji opolskiej straży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »