Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-31, 11:00 Autor: Jacek Rudnik

EUROWYBORY. Beata Kempa: Najważniejszy jest głos wyborców, dlatego nikt nie zrezygnuje z mandatu

Beata Kempa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Beata Kempa [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Myślę, że żaden z ministrów nie zrezygnuje z uzyskanego w Brukseli mandatu - oceniła w rozmowie "W cztery oczy" eurodeputowana nowej kadencji z okręgu dolnośląsko-opolskiego Beata Kempa.
- Najważniejszy jest głos wyborców, którego nie można lekceważyć. Powiedzieliśmy jasno, kiedy był odpytywany przez dziennikarzy pan premier Jarosław Kaczyński, czy to aby nie będzie tak, że te silne twarze idą do wyborów, a później będzie rezygnacja z mandatów. Nic takiego, bo najważniejsi są wyborcy. Nie wolno wyborców oszukiwać, to byłoby świadome i celowe wprowadzanie wyborców w błąd i póki co, wszyscy obejmujemy mandaty.

Beata Kempa podziękowała za przekazane głosy i wysoką frekwencję, co w jej odczuciu dowodzi coraz większej świadomości społecznej, iż podejmowane w Brukseli decyzje mają ogromne znaczenie dla Polski. Do pierwszego posiedzenia Parlamentu Europejskiego nowej kadencji dojdzie prawdopodobnie 2 lipca.

W ocenie naszego rozmówcy najważniejszymi wyzwaniami nowej kadencji Parlamentu Europejskiego będą kwestie uchodźców oraz coraz bardziej odczuwalnych zmian klimatycznych.

- Czyli polityka migracyjna, która w tej chwili zbankrutowała bardzo mocno i tutaj będzie wielka praca w komisji. Unia musi się włączyć, podobnie Stany Zjednoczone, inne kraje - duże, bogate gospodarki, w kwestie związane z planem pomocy rozwojowej dla Afryki. Mamy instrumenty, mamy możliwości, może to być także dobry motor rozwojowy dla poszczególnych krajów Unii Europejskiej, które chciałyby się w to włączyć - dodaje gość Radia Opole.

Beata Kempa obejmie opolskie biuro po Patryku Jakim przy ul. Oleskiej 1, gdzie będzie można zgłaszać wszelkie sprawy pozostające w jej jurysdykcji.

Rekonstrukcja rządu po objęciu przez część członków rządu mandatów w Parlamencie Europejskim ma zostać przeprowadzona w najbliższym tygodniu.
Beata Kempa cz. 1
Beata Kempa cz. 1

Wiadomości z regionu

2021-04-21, godz. 13:44 Akcja SOK na opolskim dworcu PKP. Funkcjonariusze zatrzymali matkę z poszukiwanym dzieckiem Na dworcu głównym PKP w Opolu funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, która sprawiała wrażanie osoby będącej pod wpływem środków… » więcej 2021-04-21, godz. 13:38 Każdy mieszkaniec Opolszczyzny otrzyma 4 maski ochronne! Akcję dystrybucji koordynuje wojewoda opolski 3,5 miliona maseczek ochronnych trafi do mieszkańców naszego regionu. Statystycznie - na jednego Opolanina przypadają 4 sztuki. Transport rozpoczął się dzisiaj… » więcej 2021-04-21, godz. 13:15 Do punktu szczepień w opolskim Toropolu przywieziono 2 tysiące dawek. "Udało się zachować ciągłość szczepień" Punkt szczepień powszechnych na opolskim Toropolu otrzymał kolejne dawki szczepionek. W południe dostarczonych zostało 2 tysiące dawek Moderny. Dzisiaj (21.04)… » więcej 2021-04-21, godz. 13:00 Szykuje się długie zamknięcie głównego przejazdu kolejowego w Zdzieszowicach Od dawna mieszkańcy Zdzieszowic prosili o remont głównego przejazdu w ich mieście. Nierówne płyty między torami powodują, że nie tylko rowerzyści mają… » więcej 2021-04-21, godz. 11:58 Kierowca tira potrzebował pomocy. Pomogli mu policjanci z Namysłowa Zgłoszenie do funkcjonariuszy dotarło wczoraj (20.04) popołudniu. Właściciel firmy transportowej znajdującej się na drugim końcu Polski ze względu na… » więcej 2021-04-21, godz. 11:19 Przynieś elektrośmieci i odbierz wejściówkę na Wodną Nutę Opole zachęca do udziału w konkursie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w związku z obchodzonym w czwartek (22.04) Dniem Ziemi. » więcej 2021-04-21, godz. 10:52 MZ: ponad 740 zgonów w całym kraju. Na Opolszczyźnie - 24 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 926 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 358 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-04-21, godz. 10:00 Farmaceuci też będą szczepić przeciw COVID-19. W województwie opolskim szkoli się do tego 140 farmaceutów - Kilkudziesięciu farmaceutów ma już uprawnienia do szczepień z grupy około 140 szkolących się i w ciągu najbliższych dni powinno następować podpisywanie… » więcej 2021-04-21, godz. 09:45 Kongres programowy partii Porozumienie rozpocznie się w Opolu Opole będzie miejscem inauguracji kongresu programowego partii Porozumienie. Kongres będzie oryginalny, bo nie tylko hybrydowy (w wersji on-line i na żywo)… » więcej 2021-04-21, godz. 08:06 Samochód ciężarowy wjechał w bariery na autostradzie. Droga przejezdna, ale z utrudnieniami [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Punkt Informacji Drogowej podaje, że między węzłami Brzeg a Opole Zachód tir zablokował cześć pasa poł… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »