Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-18, 12:56 Autor: Kacper Śnigórski

Zapadł wyrok za wypadek sprzed 3 lat niedaleko Olesna. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka

Zapadł wyrok za wypadek sprzed 3 lat niedaleko Olesna. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka [fot. Kacper Śnigórski]
Zapadł wyrok za wypadek sprzed 3 lat niedaleko Olesna. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka [fot. Kacper Śnigórski]
Opolski sąd odwoławczy prawomocnie skazał na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata kobietę, która doprowadziła do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jej córka oraz jej najlepsza przyjaciółka. Do tego zdarzenia doszło w listopadzie 2016 roku koło Olesna. Oskarżona jechała zbyt szybko samochodem na śliskiej drodze, wpadła w poślizg i zjechała na drugą stronę jezdni. Wtedy w jej auto uderzył inny samochód. W wypadku zginęły dwie dziewczyny, które miały wtedy po 12 i 13 lat.
Wyrok uzasadniała sędzia Anna Iwan.

- Jeśli chodzi o wymiar kary. Główną wysokość kary wyznacza stopień winy. Czyn jakiego dopuściła się oskarżona był przestępstwem nieumyślnym. Co prawda, prędkość przekroczyła umyślnie, natomiast pozostałe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostały naruszone przez oskarżoną nieumyślnie. Nie mamy tutaj do czynienia z tzw. piratem drogowym - uzasadniała wyrok sędzia Iwan.

Dla sądów obu instancji okolicznością łagodzącą było to, że oskarżona również straciła swoje dziecko w tym wypadku. Z tym nie zgadzał się pełnomocnik matki drugiej dziewczyny, który podnosił, że oskarżona w nienależyty sposób nosiła żałobę po śmierci córki. Sąd się do tego odniósł.

- Czy oskarżona przeżywa żałobę? Czy to zdarzenie było dla niej zdarzeniem przykrym i traumatycznym? Nie sposób oceniać tego w oparciu o zewnętrzne objawy, czy ta żałoba jest taka, czy inna. Kwestia przeżywania pewnych tragicznych wydarzeń jest niezwykle indywidualna - dodała sędzia w uzasadnieniu.

Skazana kobieta ma również 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. W tej sprawie toczą się jeszcze procesy cywilne o zadośćuczynienie. Wyrok sądu odwoławczego jest prawomocny.
Sędzia Anna Iwan cz.1
Sędzia Anna Iwan cz.2

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 10:30 Zmiany personalne w Radzie Miasta Opola. Zaprzysiężenie nowej radnej prawdopodobnie na najbliższej sesji W opolskiej radzie miasta zasiądzie nowa radna. Radny Arkadiusz Szymański utracił mandat po wyroku sądu, który skazał go za to, że kilkanaście lat jeździł… » więcej 2021-09-20, godz. 09:45 Prezydent Opola i radni z jego klubu zawiązali stowarzyszenie "Tak dla Opolskiego" 'Tak dla Opolskiego' to nowe stowarzyszenie, któremu przewodzi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, a w którego skład wchodzą - jak na razie - głównie… » więcej 2021-09-20, godz. 09:00 Uwaga kierowcy! Od czwartku zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła przesiadkowego Opole Wschodnie Samochody jadące od strony Zaodrza nie będą już przejeżdżały przez teren budowanego dworca autobusowego. » więcej 2021-09-20, godz. 08:15 Żeby wyeliminować kierowców "na podwójnym gazie". Policyjna akcja na autostradzie Od rana opolscy policjanci prowadzili akcję pod hasłem 'Trzeźwy poranek na A4'. » więcej 2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »