Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-05, 15:16 Autor: Witold Wośtak

Fundacja DOM znów zaprezentowała się opolanom w barwnym korowodzie. Chce przekonać do przekazania 1% [ZDJĘCIA]

Korowód Fundacji DOM w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Korowód Fundacji DOM w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Czwarty raz ulicami Opola przeszedł kolorowy korowód o nazwie "Pomoc ma Moc". Inicjatywa Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym ma na celu promocję stowarzyszenia i zachęcanie do przekazywania 1 procentu podatku na rzecz tej organizacji.
Teresa Jednoróg, założycielka i prezes Fundacji DOM, zaznacza, że pieniądze z 1% to solidny zastrzyk.

- Teraz potrzebujemy jednak 111 tysięcy złotych na wykup od miasta budynków, które wyremontowaliśmy - zwraca uwagę. - Teraz mamy więc wielki wydatek, a przecież potrzebujemy pieniędzy na prowadzenie warsztatu terapii zajęciowej, środowiskowego domu samopomocy, świetlicy terapeutycznej, pogotowia terapeutycznego i zakładu aktywności zawodowej. Potrzebujemy więc wsparcia na codzienną działalność naszej organizacji, aby w pełni służyć ludziom niepełnosprawnym.

Joanna Urbańska, specjalista do spraw administracji, dodaje, że choć Fundacja DOM jest w Opolu dobrze znana, to nie wystarczy.

- Fundacja rozrosła się. Pragniemy ciągle rozwijać się i angażować w nowe rzeczy, więc oprócz tego, że jesteśmy znani, potrzebujemy wsparcia i poparcia środowiska lokalnego. Nie chcemy spoczywać na laurach, a poza tym sytuacja wymaga od nas, abyśmy szli do przodu i tworzyli nowe formy pomocy.

Łukasz Waleczko, terapeuta z Fundacji Dom, mówi, że codzienność osób niepełnosprawnych jest trudna, ale celem na dzisiaj było pokazanie się z radosnej strony.

- Chcemy pokazać się mieszkańcom Opola w taki radosny sposób, że nie jesteśmy osobami, które jedynie narzekają i nic nie robią. Chcemy wyjść do ludzi, aby pokazać, że mamy ogromne serca. Na równie wielkie serca liczymy od mieszkańców w postaci 1%.

Kolorowy korowód wyruszył z domu fundacji przy ulicy Mielęckiego i dotarł do rynku.
Teresa Jednoróg
Joanna Urbańska
Łukasz Waleczko

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »