Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-03, 13:50 Autor: Joanna Matlak

"Nie wynik jest ważny, ale pamięć". Opolanie pobiegli "Tropem Wilczym". Najmłodszy biegacz miał ... 3 latka [GALERIA]

"Nie wynik jest ważny, ale pamięć o Wyklętych". Opolanie pobiegli "Tropem Wilczym" [fot. Joanna Matlak]
"Nie wynik jest ważny, ale pamięć o Wyklętych". Opolanie pobiegli "Tropem Wilczym" [fot. Joanna Matlak]
"Nie wynik jest ważny, ale pamięć o Wyklętych". Opolanie pobiegli "Tropem Wilczym" [fot. Joanna Matlak]
"Nie wynik jest ważny, ale pamięć o Wyklętych". Opolanie pobiegli "Tropem Wilczym" [fot. Joanna Matlak]
"Nie wynik jest ważny, ale pamięć o Wyklętych". Opolanie pobiegli "Tropem Wilczym" [fot. Joanna Matlak]
"Nie wynik jest ważny, ale pamięć o Wyklętych". Opolanie pobiegli "Tropem Wilczym" [fot. Joanna Matlak]
Połączyła ich silna chęć upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, a przy okazji lubią biegać – w sumie 450 zawodników zameldowało się na starcie biegu pamięci „Tropem Wilczym” w Opolu.
Wydarzenie poprzedziła rozgrzewka na parkingu przy opolskim amfiteatrze, a potem uczestnicy pobiegli dwoma trasami.

Zwycięzcami biegu na 1963 metry zostali Ewelina Pancylejko w kategorii kobiet i Rafał Jurczyński w kategorii mężczyzn.

- Dla mnie celem jest bardziej upamiętnienie. Ja jestem sprinterem, biegam 400-800 metrów, ale warto też sprawdzić się w takim biegu, bo to nie "dycha", tylko prawie dwa kilometry, więc czuje się tutaj mocniejszy. Fajnie tu wystąpić jeszcze w takiej patriotycznej imprezie - mówi Jurczyński.

- Cel patriotyczny na pierwszym miejscu, ale przy okazji to forma treningu - mówi Ewelina Pancylejko.

Na starcie nie brakowało całych rodzin. - My z mężem staramy się wychowywać patriotycznie naszego synka – mówi Samatha Stachowicz, mama 3-letniego Olafka, najmłodszego uczestnika biegu.

- W tamtym roku planowaliśmy pobiec, ale Olafek był za malutki, był w wózku, a dzisiaj cały bieg praktycznie przebiegł sam, końcówkę tylko chwilę na rękach, więc jestem z niego dumna i na pewno za rok pobiegniemy razem w trójkę - mówi pani Samantha.

– Dzisiaj najważniejszy jest wymiar patriotyczny, a nie czas – przekonuje Mieszko Antoniak, zwycięzca z biegu na 10 km.

- Udało się, ale nie wynik jest najważniejszy, tylko pamięć o Żołnierzach Niezłomnych, którzy walczyli za naszą wolność. Na trasie najtrudniej było na plaży. Bieg po piachu, potem jeszcze pod górkę, było trudno, ale udało się - mówi Mieszko.

Głównym organizatorem biegu w Opolu jest klub "Jedna Odra", imprezę wspomaga także miasto Opole.

Podobne biegi odbywają się w całym kraju, także w wielu miastach na Opolszczyźnie np. w Oleśnie, Kluczborku czy Głubczycach.
Rafał Jurczyński i Ewelina Pancylejko
Samantha Stachowicz z 3-letnim synkiem Olafem
Mieszko Antoniak

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 19:12 W Ligocie Górnej osobówka zderzyła się z motocyklem. Są utrudnienia na DW 409 Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 409 w miejscowości Ligota Górna w powiecie strzeleckim. Tam dziś (26.09) po godz. 18:00 samochód osobowy zderzył się… » więcej 2021-09-26, godz. 18:15 Pomagają, leczą i udzielają porad. Aptekarze mają dzisiaj swoje święto. Ich pracę doceniono w Gorzowie Śląskim Mają ogromną wiedzę i empatię, często zastępują lekarzy i udzielają fachowej pomocy. Dziś (26.09) przypada Światowy Dzień Farmaceuty, który obchodzony… » więcej 2021-09-26, godz. 18:00 Za nami pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Do Opola zjechały małżeństwa z całej diecezji Przeżyli ze sobą 50 lat, a dzisiaj podziękowali za to Bogu. Do kościoła seminaryjnego w Opolu zjechały małżeństwa z całego regionu. Pielgrzymi na mszach… » więcej 2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Nysa: gmina dołoży pieniądze do budowy kolumbarium Nysa ogłosiła kolejny przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu przy ul. Złotogłowickiej. Wcześniej do konkursu na wykonanie pierwszego etapu prac stanęła… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 643 zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 7 w województwie opolskim. Zmarł jeden mieszkaniec… Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 7 w województwie opolskim. W najnowszym raporcie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »