Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-11, 16:40 Autor: Joanna Matlak

Bezpłatna poradnia prawno-mediacyjna otwarta dla mieszkańców województwa opolskiego

Bezpłatna poradnia prawno-mediacyjna otwarta dla mieszkańców województwa opolskiego [fot. Joanna Matlak]
Bezpłatna poradnia prawno-mediacyjna otwarta dla mieszkańców województwa opolskiego [fot. Joanna Matlak]
Bezpłatna poradnia prawno-mediacyjna otwarta dla mieszkańców województwa opolskiego [fot. Joanna Matlak]
Bezpłatna poradnia prawno-mediacyjna otwarta dla mieszkańców województwa opolskiego [fot. Joanna Matlak]
Infolinia, porady z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz mediacje – w Opolu przy ul Kępskiej 7, w siedzibie fundacji Harmonia Życia otwarto dziś poradnię prawno-mediacyjną Mediatio.
Poradnia funkcjonuje już od 1 grudnia i jest dostępna dla wszystkich mieszkańców województwa opolskiego.

- Do dyspozycji mieszkańców są cztery pokoje mediacyjne i specjaliści, czyli mediatorzy i prawnicy - Mówi Aneta Gibek-Wiśniewska, prezes firmy Mediatio. - Szczególnie mówimy o sprawach rodzinnych, kwestiach rozwodowych po kwestie alimentacyjne czy ustalenie kontaktów z dziećmi. To są tematy, które rodzina ma dzisiaj do ułożenia. Po to są specjaliście, aby pomóc im to sobie ułożyć. Nie ma nic piękniejszego niż np. rodzina, która przyszła tutaj niedawno z dwoma malutkimi, 14-dniowymi synami i ta rodzina pogodziła się.

- Hasło przewodnie to "Siłą jest dialog" i to mówi o wszystkim. Dla nas w samorządzie też jest ważne, żeby ten dialog podtrzymywać, bo dzięki sile rozmowie można przekonać do argumentów i jedną i drugą stronę. Rozwiązanie zawsze się wypośrodkowuje, a z punktu widzenia rodziny to myślę, że to jest świetne rozwiązanie - dodaje Roman Kolek, wicemarszałek województwa.

Fundacja Harmonia Życia otrzymała dofinansowanie z pieniędzy unijnych w wysokości blisko 570 tys. złotych. Projekt potrwa dwa lata. Z usług poradni można skorzystać telefonicznie oraz na miejscu.
Aneta Gibek-Wiśniewska i Roman Kolek

Wiadomości z regionu

2021-11-28, godz. 20:30 Kończy się remont Mostu Groszowego w Opolu. Znamy datę jego otwarcia Od środy (1.12) Most Groszowy w Opolu ma być otwarty dla pieszych. Przeprawa jest już pomalowana na zielono. Obecnie trwa tam jeszcze wymiana części elementów… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Raport dnia: Ponad 20 tysięcy zakażeń w kraju, ale rośnie zainteresowanie szczepieniami. Z niedzielnej akcji skorzystało… 778 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (28.11) o 20 576 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-11-28, godz. 20:00 Każdy z nas może dołączyć się do cudu! Na placu Kopernika w Opolu trwa jarmark świąteczny na rzecz 6-letniego … Charytatywny Jarmark Przed-Świąteczny „Cud dla Dawidka” na placu Kopernika w Opolu wystartował. Na miejscu można zrobić słodkie, świąteczne zakupy… » więcej 2021-11-28, godz. 18:54 Niedzielna akcja szczepień w regionie za nami. Skorzystały 444 osoby 444 osoby zaszczepiły się w przeciwko koronawirusowi w ramach niedzielnej akcji 'Zaszczep się pod swoją parafią' - poinformował na facebooku wojewoda opolski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:30 Rusza nabór wniosków stypendialnych dla studentów kierunku medycznego. UMWO daje po 2 tysiące złotych na miesiąc Studenci kierunku lekarskiego znów mogą starać się o stypendia opolskiego urzędu marszałkowskiego. W naborze udział mogą brać studenci z całej Polski… » więcej 2021-11-28, godz. 18:00 Śnieg im nie przeszkadza. Społecznicy zakasali rękawy i rozpoczęli budowę szopki w Opolu-Szczepanowicach Materiały przygotowane, plan także, społecznicy są w gotowości. To może oznaczać jedno - w Opolu-Szczepanowicach ruszyła budowa największej szopki bożonarodzeniowej… » więcej 2021-11-28, godz. 16:28 Pierwszy śnieg i pierwsze szkody. W opolskich lasach trwa szacowanie strat Choć dla wielu pierwsze opady śniegu były powodem do radości, to nie dla leśników. W opolskich lasach trwa szacowanie szkód wyrządzonych przez opady. Od… » więcej 2021-11-28, godz. 15:15 Śnieżna zima dotarła na Opolszczyznę. Drogowcy mają pracowitą niedzielę [AKTUALIZACJA] Gęsty śnieg króluje tej niedzieli na Opolszczyźnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami. Według prognoz… » więcej 2021-11-28, godz. 14:46 Od nowego roku więcej aptek w Opolu będzie dyżurowało w niedziele oraz święta Dobra informacja dla mieszkańców stolicy regionu. Od nowego roku zwiększy się liczba aptek, które będą pełnić dyżury nocne, w niedziele, święta oraz… » więcej 2021-11-28, godz. 13:30 Najpierw opady marznącego deszczu, potem śnieg. IMGW wydało ostrzeżenie Przed nami śnieżna niedziela. IMGW wydało ostrzeżenia dla naszego województwa. Do godziny 12.00 we wszystkich powiatach w regionie występować mogą słabe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »