Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-15, 11:30 Autor: Kacper Śnigórski

Pobił współwięźnia? Sprawdzi to teraz sąd. "Gnębili i bili go wszyscy, oprócz mnie"

Oskarżony Patryk S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony Patryk S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Zadaniem prokuratury oskarżony Patryk S. pobił współwięźnia Konrada M. w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich. Oskarżony jest już na wolności, ale teraz odpowie za ten czyn przed opolskim sądem. Śledczy twierdzą, że oskarżony przesiadując w celi z pokrzywdzonym tak mocno uderzył go w brzuch, że pękła mu śledziona, co realnie zagrażało jego życiu.
Akt oskarżenia odczytał prokuratur Jacek Celiński. - Do zdarzenia doszło 21 października 2017 roku w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich. Uderzając pięścią w lewą część tułowia spowodował pęknięcie śledziony. Te obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu - odczytywał akt oskarżenia prokurator.

Oskarżony, który pojawił się na sali rozpraw, nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jego wcześniejsze wyjaśnienia odczytał sędzia Zbigniew Harupa.

- Siedziałem z Konradem w Strzelcach Opolskich. Byłem tam przez 4 dni. Było nas pięciu w celi. Nie przyznaje się do tego, żebym ja go uderzył. Gnębili i bili go wszyscy, oprócz mnie. Zabrali mu rzeczy, buty i tytoń - odczytywał wyjaśnienia oskarżonego sędzia Harupa.

Za ten czyn oskarżonemu grozi od roku do 10 lat więzienia. Jednak zdaniem śledczych jego poczytalność była ograniczona, dlatego jeżeli sąd uzna mężczyznę za winnego, będzie mógł zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. Proces rozpoczął się dzisiaj (15.11) przed Sądem Okręgowym w Opolu.
Jacek Celiński
Zbigniew Harupa

Wiadomości z regionu

2021-09-26, godz. 17:00 W Brzegu rozegrano Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W tej grze nie ma sędziów, potrzebne jest zaufanie Łączy w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, ręcznej i rugby. Mowa o grze zespołowej ultimate frisbee, która w ten weekend zagościła na stadionie… » więcej 2021-09-26, godz. 16:00 Zakończyła się akcja szczepień w parafiach w powiecie brzeskim i namysłowskim. Zainteresowanie było niewielkie W czterech parafiach naszego regionu stanęły dzisiaj (26.09) mobilne punkty szczepień. Wierni po niedzielnej mszy świętej mogli się zaszczepić w dwóch… » więcej 2021-09-26, godz. 15:10 W Namysłowie trwa piknik wojskowy. "Mieszkańcy mogą tutaj tak namacalnie zobaczyć, jak wygląda wojsko, dotknąć sprzętu"… Konkurs strzelecki, pokazy sprzętu wojskowego czy sprawdzenie umiejętności w dyscyplinach sportowych. To tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców… » więcej 2021-09-26, godz. 14:45 Wypadek na ul. Partyzanckiej w Opolu. Dwie osoby poszkodowane Dwie osoby zostały ranne w wypadku w Opolu. Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, po… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Na Opolszczyźnie brakuje 300 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a w całym kraju ponad 9000 osób. Czasu na zgłoszenia zostało niewiele… » więcej 2021-09-26, godz. 13:00 Nysa: gmina dołoży pieniądze do budowy kolumbarium Nysa ogłosiła kolejny przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu przy ul. Złotogłowickiej. Wcześniej do konkursu na wykonanie pierwszego etapu prac stanęła… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia: 643 zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 7 w województwie opolskim. Zmarł jeden mieszkaniec… Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 7 w województwie opolskim. W najnowszym raporcie… » więcej 2021-09-26, godz. 11:00 W Łubnianach jakość powietrza chcą mieć pod kontrolą. W gminie zamontowano trzy nowe czujniki W gminie Łubniany zamontowano nowe czujniki powietrza. Urządzenia umiejscowione w trzech lokalizacjach będą informować przechodniów i uczestników ruchu… » więcej 2021-09-26, godz. 10:20 200 tysięcy złotych dla organizacji działających na terenach wiejskich Trwa drugi nabór w konkursie dla organizacji pozarządowych organizowany przez urząd marszałkowski w Opolu. Maksymalna kwota do zdobycia to 12 tys. zł, ale… » więcej 2021-09-26, godz. 10:00 Autostrada A4 już odblokowana w kierunku Wrocławia. GDDKiA: skok samobójczy z wiaduktu na jezdnię [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Mamy zablokowaną autostradę A4 na wysokości Gogolina. Jak poinformował Radio Opole oficer dyżurny opolskich strażaków, po godzinie 9:00… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »