Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-23, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Ponad 500 harcerek i harcerzy spotkało się w Niemodlinie na wojewódzkim zlocie

[fot. archiwum Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego]
[fot. archiwum Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego]
Harcerze z całego województwa spotkali się w Niemodlinie. Trwa tam V Zlot Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego "Na Sokolim Wzgórzu".
Uczestniczy w nim łącznie 520 osób w wieku od 7 do 21 lat. Miasteczko harcerskie od wczoraj (22.09) było zlokalizowane na basenie olimpijskim w Niemodlinie-Lipnie, ale ze względu na intensywne opady deszczu dzisiaj (23.09) zapadła decyzja o przeniesieniu go do niemodlińskiej szkoły i hali widowiskowo-sportowej.

- Byliśmy przygotowani na każdą ewentualność - przekonuje podharcmistrz Grzegorz Krzyśków, komendant zlotu. - Jesteśmy taką grupą społeczną, że nawet jeśli pojawiają się jakieś problemy, wszyscy wczuwamy się w rolę organizatorów i niwelujemy je bardzo szybko. Nic nie stanowi dla nas kłopotu nie do rozwiązania i po dzisiejszym dniu - pełnym deszczu - znów jestem o tym przekonany. Jako harcerze jesteśmy w stanie zrobić wszystko.

Harcerze Basia i Kuba nie przejmują się złą pogodą. Mówią, że harcerz jest zawsze uśmiechnięty, a deszcz to kolejne wyzwanie. Zapytaliśmy o motywację do bycia harcerzem.

- Moją motywacją jest ogólna idea harcerstwa, czyli pomaganie innym. Kiedyś ja byłem młodszy i mnie trzeba było nauczyć wszystkiego, a teraz ja przekazuję swoją wiedzę innym – to jest dla mnie dobra zabawa - zaznacza Kuba.

- Jestem tutaj z uśmiechem i robię wszystko, co mogę, żeby pomóc innym. Moją motywacją jest współpraca z bardzo interesującymi ludźmi. W zasadzie nigdzie nie mogę poznać lepszych ludzi niż tutaj - wtóruje Basia.

Zlotowi towarzyszą leśne gry terenowe, mające na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z zabytkami i miejscami wartymi odwiedzenia.

Na dziś zaplanowano jeszcze pokaz teatru ognia i koncert grupy rockowej. Zlot potrwa do jutra (24.09).
Grzegorz Krzyśków
Kuba i Basia

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej 2021-06-22, godz. 17:30 Tomasz Grodzki przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Marszałek senatu rozmawiał o porcie Przyszłość kozielskiego portu i wstrzymanie budowy terminala przeładunkowego były głównymi tematami omawianymi podczas dzisiejszej (22.06) wizyty marszałka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »