Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-26, 20:15 Autor: Maciej Stępień

Grzegorz Chrzanowski chce ściągnąć inwestorów do Brzegu. Kandydat na burmistrza zdradził swoje plany

Grzegorz Chrzanowski chce postawić na rozwój Brzegu poprzez ściągnięcie inwestorów [fot. Maciej Stępień]
Grzegorz Chrzanowski chce postawić na rozwój Brzegu poprzez ściągnięcie inwestorów [fot. Maciej Stępień]
Przedstawiciel brzeskiego komitetu „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” chce gospodarczo rozruszać miasto. Grzegorz Chrzanowski uważa, że przez cztery lata nie zrobiono nic, aby na „Zielonce”, czyli przejętych przez miasto powojskowych gruntach pojawił się jakikolwiek inwestor. Terenów nie uzbrojono, a z ponad 50 hektarów z tytułu podatków nie wpłynęła do budżetu Brzegu ani złotówka.
Chrzanowski wylicza, że brzeżanie są stratni co najmniej milion złotych na samych podatkach.

- Obecne władze nie zrobiły nic na naszych terenach inwestycyjnych i to trzeba zmienić – tłumaczy kandydat „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia”. – W pierwszych dniach, gdy zostanę wybrany powołam do życia komórkę Centrum Obsługi Inwestora. To będą specjaliści, którzy zajmą się przygotowaniem dokumentacji, pomocą dla firmy, aby zainwestowały jak najszybciej i za jak największe pieniądze. Jako miasto otrzymamy wysokie podatki, a mieszkańcy będą mieli pracę.

Chrzanowski dodaje, że brzeskie tereny inwestycje konkurują ze strefą w Skarbimierzu.

- Na byłym poradzieckim lotnisku grunty są uzbrojone i znów wracamy do tematu połączenia Brzegu i Skarbimierza. Najlepiej by było, aby duzi inwestorzy lokowali swoje firmy właśnie w Skarbimierzu, a w Brzegu na terenach inwestycyjnych mogłyby powstać mieszkania komunalne. Czyli zaplecze dla pracowników okolicznych fabryk – argumentuje kandydat „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia”.

Przypomnijmy, że brzeska „Zielonka” została dwa lata temu wpisana do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Grzegorz Chrzanowski

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 11:00 Święta wielkanocne inne niż pamiętamy. "Brak wiernych w kościele będzie odczuwalny" Celebracje Triduum Paschalnego bez udziału wiernych, Wielka Sobota bez święcenia pokarmów i brak procesji rezurekcyjnej i mszy krzyżma - tak w największym skrócie… » więcej 2020-04-08, godz. 10:19 Opolszczyzna: dwie osoby zmarły, sześć nowych przypadków zakażenia. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejne dane związane… 152 nowe przypadki zarażenia koronawirusem w kraju, w tym 6 na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych siedmiu zgonach. Wśród osób zakażonych… » więcej 2020-04-08, godz. 10:00 Młodzi kierowcy szaleją na drogach powiatu krapkowickiego. Skutki są tragiczne W ostatnich kilku dniach na terenie powiatu krapkowickiego doszło do kilku wypadków i kolizji. Dwa z nich miały skutki śmiertelne. We wszystkich poszkodowanymi… » więcej 2020-04-08, godz. 09:15 Strzelce Opolskie: oddział chirurgii zawieszony. Dwoje pacjentów z podejrzeniem koronawirusa Wczoraj (08.04) u dwójki pacjentów personel stwierdził nagłe pojawienie się wysokiej gorączki. Takie objawy nie są niczym dziwnym akurat na tym oddziale, ale ze… » więcej 2020-04-08, godz. 08:30 Pieniądze są, umowa podpisana. W Łowkowicach powstanie PSZOK Tuż po świętach ruszy budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminie Strzeleczki. Powstanie on w Łowkowicach, inwestycja składa się z budowy kontenera… » więcej 2020-04-08, godz. 07:45 Za nami tydzień próbnego spisu powszechnego w gminie Prószków. Na razie frekwencja nie zachwyca Cały czas przez internet, od środy (08.04) również telefonicznie. W Prószkowie od początku miesiąca prowadzony jest próbny spis powszechny. W związku z pandemią… » więcej 2020-04-07, godz. 21:32 Nyska uczelnia pomaga studentom, którzy przez koronawirusa stracili płynność finansową. "Nie chcemy, by rezygnowali przez… Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie wspiera finansowo studentów, którzy ze względu na epidemię koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. » więcej 2020-04-07, godz. 20:50 W marcu do opolskiego ZUS trafiło 1260 wniosków o zawieszenie i wyrejestrowanie działalności gospodarczej. Kto może, biznes… W marcu w opolskich placówkach ZUS zgłoszono 1260 wniosków o zawieszeniu i wyrejestrowaniu działalności gospodarczej. Najwięcej - 402 - zanotowano w Opolu. W związku… » więcej 2020-04-07, godz. 20:00 W czasie pandemii opolscy logistycy nie zrywają kontaktu z "misjonarzami" Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej nie tylko pomagają w kontrolowaniu osób przebywających na kwarantannie, czy w transporcie środków ochrony osobistej… » więcej 2020-04-07, godz. 19:45 Pieniądze od browaru pomogą w walce z koronawirusem. Namysłowski szpital kupuje kolejny sprzęt medyczny Namysłowski szpital otrzymał kolejne wsparcie od sektora biznesu. Tym razem 100 tysięcy złotych na rzecz lecznicy przekazał miejscowy browar. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »