Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-05, 17:00 Autor: Maciej Stępień

„Zyski w miejskich spółkach powinny w nich zostać”. Kandydat na burmistrza Brzegu chce obniżyć ceny wody oraz ciepła

Grzegorz Chrzanowski (w środku) nie chce, aby z miejskich spółek burmistrz zabierał pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Grzegorz Chrzanowski (w środku) nie chce, aby z miejskich spółek burmistrz zabierał pieniądze [fot. Maciej Stępień]
Grzegorz Chrzanowski z komitetu „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” przedstawił dziś (05.10) plan i możliwości funkcjonowania spółek komunalnych w Brzegu. Jego zdaniem obecne władze miasta pobrały blisko 8 mln złotych dywidend w ciągu ostatnich czterech lat. Chrzanowski uważa, że pieniądze te powinny zostać w brzeskich wodociągach i przedsiębiorstwie produkującym ciepło.
- Można je wykorzystać na co najmniej trzy sposoby – uważa kandydat KWW „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia”. – Po pierwsze, pieniądze powinny być przeznaczone na bezpieczny wzrost dla pracowników, bo to oni przecież wypracowali zysk dla spółki. Po drugie, powinny być wpłacane na kapitał zapasowy, który pozwali na zapewnienie bezpieczeństwa w trudnych sytuacjach, jak również na niezbędne inwestycje. I po trzecie, pieniądze pozwolą zapewnić niższą cenę wody, ścieków i miejskiego ciepła dla mieszkańców.

Kandydat na radnego Grzegorz Surdyka dodaje, że te blisko 8 mln złotych trafiło do kasy urzędu miasta i zostało „przejedzone”.

- Na różne imprezy czy np. na reklamę w jednej z gazet na osiem stron teraz w okresie wyborczym. Pieniądze były wydawane wedle uznania pana burmistrza. Te miliony powinny zostać w spółkach miejskich, po to aby przedsiębiorstwa te z tych pieniędzy korzystały, a co za tym idzie zyskali by sami brzeżanie, jeśli chodzi o cenę wody czy ciepła – wyjaśnia Surdyka.

Przypomnijmy, że dziś na terenie miasta funkcjonuje kilka miejskich spółek. Dwie z nich, najbardziej dochodowe, to Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Grzegorz Chrzanowski i Grzegorz Surdyka

Wiadomości z regionu

2020-02-24, godz. 20:45 3 "nowe" place zabaw w Opolu. Gdzie? Wybiorą mieszkańcy W tym roku opolski ratusz planuje budowę trzech kolejnych placów zabaw. W ogłoszonych przez miasto konsultacjach mieszkańcy mogą wybrać trzy z pięciu zaproponowanych… » więcej 2020-02-24, godz. 19:50 Reksio, Olaf i Kubuś Puchatek w USK. Bohaterowie bajek umilą pobyt na oddziale chirurgii dziecięcej Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu we współpracy ze Stowarzyszeniem Opolska Pozytywka odnowili dwie sale oddziału chirurgii dziecięcej w Uniwersyteckim… » więcej 2020-02-24, godz. 18:31 Miał kupić narkotyki w Czechach, przewieźć je do Polski i rozprowadzać. Dealer i nabywcy stanęli przed Sądem Okręgowym Ruszyła rozprawa dotycząca wewnątrzwspólnotowego nabycia substancji psychotropowych oraz udzielania i posiadania narkotyków. Przed Sądem Okręgowym w Opolu odpowiada… » więcej 2020-02-24, godz. 18:00 Silny wiatr zostanie z nami do wtorku. Bilans ostatniej doby to ponad 260 interwencji Uszkodzone budynki i samochody, zerwane linie telekomunikacyjne i energetyczne oraz powalone drzewa. Przez Opolszczyznę ponownie przeszedł front z bardzo silnym… » więcej 2020-02-24, godz. 17:45 Szybkim działaniem policjanci z Głogówka zapobiegli tragedii Samobójstwo 39-latka udaremnili policjanci z Głogówka. Dyżurny tamtejszego komisariatu otrzymał informację z centrum powiadamiania ratunkowego o mężczyźnie, który… » więcej 2020-02-24, godz. 17:15 Mamy grypę ptaków, ale przed ASF się bronimy Pojawił się wirus grypy ptaków, ale opolskie jest wolne od wirusa ASF. To informacje podane na spotkaniu wojewody z organizacjami i instytucjami rolniczymi w regionie… » więcej 2020-02-24, godz. 16:35 Licznik przekręcony o 60 tysięcy. Kierowca wpadł w czasie rutynowej kontroli Kolejny samochód z cofniętym licznikiem wykryli w czasie rutynowej kontroli policjanci z Krapkowic. Tym razem był to volkswagen. Zatrzymany do kontroli na drodze… » więcej 2020-02-24, godz. 16:19 Silny wiatr i porywisty deszcz, to przyczyny serii wypadków na drogach powiatu namysłowskiego Wichura dała się we znaki także kierowcom. Tylko na terenie powiatu namysłowskiego doszło do trzech kolizji, których powodem był silnie wiejący wiatr. » więcej 2020-02-24, godz. 15:45 Najmłodsi mieli spokojny wypoczynek. Policja i sanepid podsumowują ferie - To były bardzo spokojne i bezpieczne ferie zimowe - oceniają opolskie służby, które sprawdzały miejsca wypoczynku dzieci oraz przewoźników, którzy dowozili uczniów… » więcej 2020-02-24, godz. 15:15 W Leśnicy nie będzie gminnego żłobka, ale może powstać prywatny Budowa gminnego żłobka w Leśnicy jest zbyt droga. Żeby zapewnić opiekę najmłodszym, gmina wspiera prywatnego przedsiębiorcę, który chce otworzyć taką placówkę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »