Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-26, 16:45 Autor: Maciej Stępień

Porozumienie Jarosława Gowina po raz pierwszy wystawia kandydatów w Brzegu

Od lewiej: Marcin Nowacki i Tomasz Witkowski - kandydaci Porozumienia Jarosława Gowina do Rady Powiatu Brzekiego [fot. Maciej Stępień]
Od lewiej: Marcin Nowacki i Tomasz Witkowski - kandydaci Porozumienia Jarosława Gowina do Rady Powiatu Brzekiego [fot. Maciej Stępień]
Na wczorajszej konferencji przedstawiono wszystkich kilkudziesięciu kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu. Porozumienie Jarosława Gowina jest nowym ugrupowaniem, które pojawiło się w Brzegu i będzie debiutować w tegorocznych wyborach.
Tomasz Witkowski, lider ugrupowania, wiceburmistrz Brzegu w rozmowie z Radiem Opole podkreśla, że jest szansa na uzyskanie kilku mandatów.

- Na co dokładnie liczymy? Wystawiliśmy kandydatów na radnych miejskich we wszystkich okręgach w mieście oraz w dwóch okręgach do powiatu. Do Rady Miejskiej w Brzegu chcielibyśmy wprowadzić 3-4 kandydatów, natomiast do Rady Powiatu Brzeskiego mamy nadzieję, że z okręgu nr 1 i nr 2 też swoich przedstawicieli wprowadzimy – wylicza Witkowski.

W wyborach z nowego komitetu startuje m.in. Marcin Nowacki, znany opolski piłkarz, były reprezentant kadry narodowej z 2004 roku.

- Wróciłem po wielu latach grania w piłkę na banicji i teraz chciałbym swoją osobą wesprzeć i pomóc przede wszystkim doświadczeniem w wielu sprawach dotyczących sportu. Liczę, że uda się dostać do powiatu – dodaje Nowacki.

Porozumienie Jarosława Gowina nie wystawia w wyborach kandydata na burmistrza. Ugrupowanie popiera ubiegającego się o reelekcję Jerzego Wrębiaka z Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydaci Porozumienia Jarosława Gowina do Rady Powiatu Brzeskiego:

WITKOWSKI Tomasz
HNAT Dariusz Jerzy
NOWACKI Marcin Grzegorz
BOŃCZAK Lucyna Alicja
MAJEWSKA Dorota
DZIURA Janusz Jakub
STAJSZCZYK Marek Kazimierz
JURKOWSKA Elżbieta Anna
MICHALSKA Elżbieta Urszula
GORAZDOWSKI Robert Dariusz
ILÓW Dariusz Tadeusz
DOBEK Małgorzata Monika
WITKOWSKI Dawid Szymon
KOZŁOWSKI Wojciech Józef
GADECKA Joanna Dorota
KOZIOŁ Dorota Krystyna
KOTARSKI Ludwik Ryszard

Kandydaci Porozumienia Jarosława Gowina do Rady Miejskiej w Brzegu:

WRÓBLEWSKA Aleksandra Urszula
KWIATKOWSKI Michał
CAŁUS Maciej
DŁUCHA Wioletta Maria
CHWASTOWSKA Katarzyna Izabella
KANIA Tomasz Andrzej
SOBOLEWSKA Karolina Joanna
AUGUSTYN Małgorzata Anna
SEIFFERT Tomasz Paweł
KOŚCIELNY Mariusz
KUBIES Agnieszka Sylwia
SENFTLEBEN Marcin Roman
RYBACKA Dorota
KLIMEK Ewelina Ewa
RACZKOWSKI Marcin Łukasz
NARÓG Michał
KOŁODZIEJSKI Grzegorz
MAŁKUS Elżbieta Bożena
WOLAŃSKI Andrzej Michał
MŁODZIANOWSKA Magdalena Weronika
GRYCAN Kinga Maria
Tomasz Witkowski i Marcin Nowacki

Wiadomości z regionu

2019-03-19, godz. 16:15 Ruszają prace przy budowie ścieżki rowerowej na wale kolejowym w Reńskiej Wsi Od trzech lat gminy Polska Cerekiew, Cisek i Reńska Wieś próbują wybudować ścieżkę rowerową na wale po dawnej linii kolejowej. Dwa pierwsze samorządy swoje od ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:15 Opolska prokuratura nadzoruje śledztwo w sprawie firmy, która miała oszukać rolników. Spółka ogłosiła upadłość Rolnicy płacili za sztuczne nawozy, ale towaru mieli nie zobaczyć. Do Prokuratury Rejonowej w Opolu spływają zawiadomienia od pokrzywdzonych przez firmę ze st ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:45 Ścieki z Otmuchowa w Jeziorze Nyskim. WIOŚ: to zaniedbania przy pracach budowlanych Tak wykazała kontrola gospodarki ściekowej gminy Otmuchów przeprowadzona przez WIOŚ. Jak tłumaczył Krzysztof Gaworski, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:00 Zamknięcie ul. Przyjaźni w Kędzierzynie-Koźlu. Utrudnienia potrwają 3 tygodnie Przez trzy tygodnie kierowcy w Kędzierzynie-Koźlu będą musieli pamiętać o dodatkowych utrudnieniach w ciągu drogi krajowej numer 40. Na ulicy Przyjaźni trwa b ... » więcej 2019-03-19, godz. 13:00 Budżet obywatelski Kędzierzyna-Koźla. Głosowanie do końca marca Ponad 1,7 mln złotych przeznaczono w tym roku na realizację zadań budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźle. Każde osiedle będzie realizowało przynajmniej jedn ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:45 Wezwał policjantów do domu, ci znaleźli u niego dopalacze 25-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wezwał policję z powodu awantury, jaką zrobił mu ojciec. W czasie interwencji mundurowi znaleźli w mieszkaniu sporą ilo ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:05 Wyłudzały pieniądze na symulowaną ciążę. Odpowiedzą też za przygotowanie do handlu ludźmi. Akcja opolskich cyberkrymin ... Przygotowanie do handlu ludźmi, nielegalna adopcja, oszustwo oraz wyłudzanie pieniędzy to zarzuty z którymi muszą liczyć się dwie mieszkanki powiatu nyskiego ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:00 350 milionów złotych dla szpitali powiatowych. "Ten wzrost naprawdę będzie znaczący" Szpitale otrzymają więcej pieniędzy na leczenie. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wzrost wyceny świadczeń w internie i chirurgii. Przeznaczono n ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:00 MDK w Kluczborku do likwidacji? "Uprzedzałem, że działania naprawcze będą bolesne" Likwidacja 40 miejsc pracy w powiecie i zamknięcie domu kultury - to pokłosie audytu, który prowadzi w powiatowych placówkach w Kluczborku Regionalna Izba Obr ... » więcej 2019-03-19, godz. 10:11 Ginekologia, ale bez porodówki w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Prawdopodobnie 1 kwietnia ruszy tylko oddział ginekologiczny szpitala powiatowego w Kluczborku. Starosta Mirosław Birecki zaznacza, że prowadzenie oddziału po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »