Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-26, 16:45 Autor: Maciej Stępień

Porozumienie Jarosława Gowina po raz pierwszy wystawia kandydatów w Brzegu

Od lewiej: Marcin Nowacki i Tomasz Witkowski - kandydaci Porozumienia Jarosława Gowina do Rady Powiatu Brzekiego [fot. Maciej Stępień]
Od lewiej: Marcin Nowacki i Tomasz Witkowski - kandydaci Porozumienia Jarosława Gowina do Rady Powiatu Brzekiego [fot. Maciej Stępień]
Na wczorajszej konferencji przedstawiono wszystkich kilkudziesięciu kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu. Porozumienie Jarosława Gowina jest nowym ugrupowaniem, które pojawiło się w Brzegu i będzie debiutować w tegorocznych wyborach.
Tomasz Witkowski, lider ugrupowania, wiceburmistrz Brzegu w rozmowie z Radiem Opole podkreśla, że jest szansa na uzyskanie kilku mandatów.

- Na co dokładnie liczymy? Wystawiliśmy kandydatów na radnych miejskich we wszystkich okręgach w mieście oraz w dwóch okręgach do powiatu. Do Rady Miejskiej w Brzegu chcielibyśmy wprowadzić 3-4 kandydatów, natomiast do Rady Powiatu Brzeskiego mamy nadzieję, że z okręgu nr 1 i nr 2 też swoich przedstawicieli wprowadzimy – wylicza Witkowski.

W wyborach z nowego komitetu startuje m.in. Marcin Nowacki, znany opolski piłkarz, były reprezentant kadry narodowej z 2004 roku.

- Wróciłem po wielu latach grania w piłkę na banicji i teraz chciałbym swoją osobą wesprzeć i pomóc przede wszystkim doświadczeniem w wielu sprawach dotyczących sportu. Liczę, że uda się dostać do powiatu – dodaje Nowacki.

Porozumienie Jarosława Gowina nie wystawia w wyborach kandydata na burmistrza. Ugrupowanie popiera ubiegającego się o reelekcję Jerzego Wrębiaka z Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydaci Porozumienia Jarosława Gowina do Rady Powiatu Brzeskiego:

WITKOWSKI Tomasz
HNAT Dariusz Jerzy
NOWACKI Marcin Grzegorz
BOŃCZAK Lucyna Alicja
MAJEWSKA Dorota
DZIURA Janusz Jakub
STAJSZCZYK Marek Kazimierz
JURKOWSKA Elżbieta Anna
MICHALSKA Elżbieta Urszula
GORAZDOWSKI Robert Dariusz
ILÓW Dariusz Tadeusz
DOBEK Małgorzata Monika
WITKOWSKI Dawid Szymon
KOZŁOWSKI Wojciech Józef
GADECKA Joanna Dorota
KOZIOŁ Dorota Krystyna
KOTARSKI Ludwik Ryszard

Kandydaci Porozumienia Jarosława Gowina do Rady Miejskiej w Brzegu:

WRÓBLEWSKA Aleksandra Urszula
KWIATKOWSKI Michał
CAŁUS Maciej
DŁUCHA Wioletta Maria
CHWASTOWSKA Katarzyna Izabella
KANIA Tomasz Andrzej
SOBOLEWSKA Karolina Joanna
AUGUSTYN Małgorzata Anna
SEIFFERT Tomasz Paweł
KOŚCIELNY Mariusz
KUBIES Agnieszka Sylwia
SENFTLEBEN Marcin Roman
RYBACKA Dorota
KLIMEK Ewelina Ewa
RACZKOWSKI Marcin Łukasz
NARÓG Michał
KOŁODZIEJSKI Grzegorz
MAŁKUS Elżbieta Bożena
WOLAŃSKI Andrzej Michał
MŁODZIANOWSKA Magdalena Weronika
GRYCAN Kinga Maria
Tomasz Witkowski i Marcin Nowacki

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 20:41 PKW podała oficjalne wyniki wyborów do sejmu. 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN - tak wybrała ... Prawo i Sprawiedliwość (43,59%), Koalicja Obywatelska (27,40%), SLD (12,56%), PSL/Kukiz15 (8,55%) i Konfederacja (6,81%) - to pięć ugrupowań, które w nowej ka ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:30 Areszt dla zabójcy z Charbielina. Bratobójstwo następstwem rodzinnego konfliktu, który trwał do dłuższego czasu Podejrzany o zabójstwo w Charbielinie pod Głuchołazami usłyszał prokuratorskie zarzuty. Arkadiusz S. w miniony piątek, w południe postrzelił swojego brata, by ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:45 Uczniowie podstawówki z Głuchołaz wygrali w konkursie "uDOSTĘPniacze" Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie 'uDOSTĘPniacze'. Brali w nim uczniowie ze 100 s ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:01 Frekwencja wzrosła o 10 punktów procentowych, ale nadal jest najniższa w kraju W wyborach parlamentarnych frekwencja w województwie opolskim wyniosła 52,91%. To najsłabszy wynik w kraju. Przypomnijmy, w całej Polsce frekwencja wyborcza w ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:00 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 18:15 Ryszard Wilczyński ponownie z mandatem posła. "Wynik naszych kandydatów do senatu budzi szacunek" - Jesteśmy tą reprezentacją Koalicji Obywatelskiej, która w całości odnawia mandaty, bo Leszek Korzeniowski już nie kandydował. To praca kandydatów od miejsca ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:52 Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynik ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej 2019-10-14, godz. 16:15 Opolska lewica ma posła. To Marcelina Zawisza Marcelina Zawisza będzie reprezentowała opolską lewicę w parlamencie. 30-letnia działaczka Lewicy Razem przekonała do siebie 19 tysięcy 200 wyborców na Opolsz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »