Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-11, 18:29 Autor: Joanna Matlak

Kazimierz Ożóg powalczy o prezydenturę w Opolu. Jego hasło to "Miasto jest twoje"

Kazimierz Ożóg [fot. Joanna Matlak]
Kazimierz Ożóg [fot. Joanna Matlak]
Profesor Kazimierz Ożóg kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Opola. Dziś w Opolu odbyła się oficjalna prezentacja kandydata z udziałem liderów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.
- Opole jest pierwszym miejscem, w którym jesteśmy razem, wspólnie, by pokazać, że te wybory będą aktywizować obywateli, żebyśmy razem mogli obronić polski samorząd – mówi Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

- Mamy osobę, która nie tylko łączy Nowoczesną i Platformę Obywatelską, jest nie tylko częścią Koalicji Obywatelskiej, ale jest osobą, która otwiera współpracę między Koalicją Obywatelską a różnymi ugrupowaniami obywatelskimi, organizacjami pozarządowymi, innymi partiami politycznymi i mieszkańcami Opola - mówi Schetyna.

- Opole wymaga zmian, bo obecny prezydent nie gwarantuje dbałości o różnorodność i otwartość – mówiła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. - Nie podoba nam się to, że obecny prezydent odmówił patronatu Paradzie Równości w Opolu. Nie podoba nam się to, że jego radni odmawiają programowi in vitro finansowanemu z samorządu. A przede wszystkim nie podoba nam się to, że współpracuje z Patrykiem Jakim i w Opolu mamy pajęczynę uwikłaną przez Patryka Jakiego. Nowy prezydent musi ją rozerwać - mówi Lubnauer.

- Dialog i słuchanie człowieka to coś, o czym Opole zapomniało – mówi Kazimierz Ożóg, kandydat na prezydenta Opola. - Wielkie inwestycje - świetnie, ale są robione w sposób, który stawia człowieka w kategorii przedmiotu, a nie podmiotu. Ciągnące się remonty, nierówne chodniki to drobiazgi, o których władza zapomniała, stawiając na wielkie inwestycje i pozyskiwanie inwestorów. Chce pokazać pomysł na władzę do wykorzystania przez każdego, ja go czuję, może ktoś jeszcze go poczuje. Chodzi o władzę, która nie boi się ludzi, która nie musi jeździć z ochroną, nie musi jeździć limuzyną, przesiądzie się na rower, która będzie chodzić po mieście i rozmawiać z ludźmi - mówi Ożóg.

Hasło kandydata Koalicji Obywatelskiej to „Miasto jest twoje”.
Grzegorz Schetyna
Katarzyna Lubnauer
Kazimierz Ożóg

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »