Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-09, 21:11 Autor: Katarzyna Doros

Kazimierz Ożóg kandydatem Koalicji Obywatelskiej Platforma-Nowoczesna na prezydenta Opola

Kazimierz Ożóg © (fot. Katarzyna Zawadzka)
Kazimierz Ożóg © (fot. Katarzyna Zawadzka)
Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ratusz w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Prof. Kazimierz Ożóg z Uniwersytetu Opolskiego będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Opola. Kazimierz Ożóg ma 40 lat i jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Prezentacja kandydata zaplanowana została na poniedziałek (11.06).
- Potwierdzamy, jest to oficjalny kandydat koalicji obywatelskiej Platforma-Nowoczesna, który zmierzy się z Arkadiuszem Wiśniewskim i Violettą Porowską w najbliższych wyborach samorządowych - mówi Tomasz Kostuś, poseł platformy Obywatelskiej. - Jest to kandydatura obywatelska, pan Kazimierz Ożóg jest osobą bezpartyjną, jest osobą bardzo dobrze wykształconą, niezwykle ambitną, doświadczoną, pracowitą, taką, która jest w stanie połączyć, zintegrować, skonsolidować całe środowisko antyPiS-u, całe środowisko opozycji. Liczymy, że będzie on kandydatem wspólnym nie tylko Platformy i Nowoczesnej, nie tylko innych partii opozycyjnych, ale przede wszystkim zyska zaufanie i poparcie mieszkańców Opola - dodaje.

Zdaniem Violetty Porowskiej kandydatura Kazimierza Ożoga dowodzi tego, że Arkadiusz Wiśniewski dzieli środowiska, z których sam się wywodzi.

- Ta propozycja jest przede wszystkim kontrkandydaturą dla prezydenta Wiśniewskiego i jest nową propozycją dla Opola, dla tego środowiska. Mam nadzieję na merytoryczną dyskusję o problemach, o wyzwaniach, jakie stoją przed Opolem. Może się okazać wręcz, że w drugiej turze spotkam się nie z panem Wiśniewskim, ale z nową kandydaturą Platformy i Nowoczesnej - mówi wicewojewoda opolski.

Prezentacja wspólnego kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Opola odbędzie się 11.06 z udziałem Katarzyny Lubnauer i Grzegorza Schetyny w Hotelu Mercure o godzinie 16:00.
Tomasz Kostuś
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 11:56 Rolnik znalazł plantację marihuany. Prokuratura ma akt oskarżenia Ponad 160 dojrzałych krzaków konopi, z których można było wytworzyć blisko 23 kg marihuany o wartości 700 tys. zł - taki widok zaskoczył jednego z rolników pr ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:15 Międzyszkolny Turniej Mediacji w LO nr IX w Opolu. "Uczniowie powinni wiedzieć na czym polega mediacja i ją wykorzysty ... Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 9 w Opolu wzięli dzisiaj (18.10) udział w III Międzyszkolnym Turnieju Mediacji organizowanym w ramach obcho ... » więcej 2019-10-18, godz. 11:00 W II LO w Opolu dziś debata oświatowa. Zabraknie w niej kuratora oświaty - Inicjatywa debaty to konsekwencja tego, co dzieje się ostatnio w oświacie - oceniła w rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Buganik-Pszczyńska, dyrektor II Pub ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »