Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-04, 12:15 Autor: Maciej Stępień

Opolski PiS gotowy do wyborów samorządowych. „Czekamy na sygnał z góry, by podać wszystkich kandydatów”

Bartłomiej Stawiarski. "Polska jest jedna, spotkanie w Namysłowie" (28.04.2018) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Bartłomiej Stawiarski. "Polska jest jedna, spotkanie w Namysłowie" (28.04.2018) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Prawo i Sprawiedliwość w regionie powoli odkrywa karty przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Na razie przedstawiono kandydatów na prezydentów Opola i Kędzierzyna-Koźle. Niebawem mamy poznać wszystkich pretendentów na wójtów i burmistrzów, a także potencjalnych chętnych do rad gmin, miast i powiatów. Wczoraj (03.06) w Domaszowicach na spotkaniu z posłem Marcinem Horałą szczegóły przygotowań zdradził namysłowski parlamentarzysta Bartłomiej Stawiarski.
- Idziemy cały czas do przodu. W tej chwili mamy już wyjaśnioną kwestię włodarzy w miastach prezydenckich. Mamy już zatwierdzonych kandydatów na burmistrzów w miastach powiatowych. Czekamy na sygnał z Warszawy, by móc przekazać nazwiska tych osób. Mamy też listę kandydatów do sejmiku województwa, tutaj też czekamy na jej akceptację. Już niebawem nadejdzie też czas na wójtów, na radnych gminnych, miejskich i powiatowych. Przecież Rada Miejska Opola jest też ważna. Czekamy na sygnał, by podać wszystko do publicznej wiadomości - mówi poseł.

Jak dodaje Stawiarski, wewnątrz partii potrzebna jest rywalizacja na tych przygotowywanych listach, by nie tylko „jedynka” była mocna.

- Czeka nas teraz ciężka praca, a do wyborów podchodzę z pokorą. Hamuję wszystkich tych, którzy popadają już w hurraoptymizm – dodaje na koniec namysłowski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Sam zainteresowany w rozmowie z Radiem Opole na razie nie potwierdził, że będzie kandydatem na burmistrza Namysłowa.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:40 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej 2020-01-28, godz. 16:32 Przedstawiciele Solidarnej Polski proszą o poparcie reformy sądownictwa Opolscy politycy Solidarnej Polski zwrócili się do sędziów z prośbą o poparcie reformy sądownictwa i zaakceptowanie słuszności powołanej Izby Dyscyplinarnej. Na… » więcej 2020-01-28, godz. 16:05 Seniorzy z opolskich Chabrów stawiają na aktywność fizyczną Rada Dzielnicy Chabry w Opolu stawia na aktywizację sportowo-fizyczną w każdym wieku. Dzisiaj (28.01) w Centrum Rozrywki 'Kubatura' seniorzy powyżej 75. roku życia… » więcej 2020-01-28, godz. 15:15 "Wspólne działania na rzecz regionu ponad podziałami". Utworzono Opolski Zespół Parlamentarny Promowanie i skuteczny lobbing na rzecz najważniejszych i największych projektów dla Opolszczyzny - to główne zadania powołanego na ostatnim posiedzeniu sejmu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »