Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-04, 12:15 Autor: Maciej Stępień

Opolski PiS gotowy do wyborów samorządowych. „Czekamy na sygnał z góry, by podać wszystkich kandydatów”

Bartłomiej Stawiarski. "Polska jest jedna, spotkanie w Namysłowie" (28.04.2018) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Bartłomiej Stawiarski. "Polska jest jedna, spotkanie w Namysłowie" (28.04.2018) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Prawo i Sprawiedliwość w regionie powoli odkrywa karty przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Na razie przedstawiono kandydatów na prezydentów Opola i Kędzierzyna-Koźle. Niebawem mamy poznać wszystkich pretendentów na wójtów i burmistrzów, a także potencjalnych chętnych do rad gmin, miast i powiatów. Wczoraj (03.06) w Domaszowicach na spotkaniu z posłem Marcinem Horałą szczegóły przygotowań zdradził namysłowski parlamentarzysta Bartłomiej Stawiarski.
- Idziemy cały czas do przodu. W tej chwili mamy już wyjaśnioną kwestię włodarzy w miastach prezydenckich. Mamy już zatwierdzonych kandydatów na burmistrzów w miastach powiatowych. Czekamy na sygnał z Warszawy, by móc przekazać nazwiska tych osób. Mamy też listę kandydatów do sejmiku województwa, tutaj też czekamy na jej akceptację. Już niebawem nadejdzie też czas na wójtów, na radnych gminnych, miejskich i powiatowych. Przecież Rada Miejska Opola jest też ważna. Czekamy na sygnał, by podać wszystko do publicznej wiadomości - mówi poseł.

Jak dodaje Stawiarski, wewnątrz partii potrzebna jest rywalizacja na tych przygotowywanych listach, by nie tylko „jedynka” była mocna.

- Czeka nas teraz ciężka praca, a do wyborów podchodzę z pokorą. Hamuję wszystkich tych, którzy popadają już w hurraoptymizm – dodaje na koniec namysłowski poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Sam zainteresowany w rozmowie z Radiem Opole na razie nie potwierdził, że będzie kandydatem na burmistrza Namysłowa.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »