Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu…
2023-05-31, 14:12 Autor: Krzysztof Dobrowolski, oprac. AL

Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023)

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita. Temat zgłosił nam Bogusław Kudyba z zawodu lekarz mieszkaniec tej ulicy, który w sprawie braku oświetlenia „odbijał się” od jednej instytucji do drugiej. Dziś w audycji postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie.
Zgłaszający nam temat słuchacz interweniował w Pogotowiu Energetycznym, ale odesłano go do urzędu miasta, który z kolei ponownie odesłał do Taurona, a ten do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”. Spółdzielnia powiedziała, że nie ma nic do tej sprawy, bo ten teren należy do miasta i zasugerowali, by dzwonić do urzędu miejskiego, który znów odesłał naszego słuchacza do Taurona….
Z Bogusławem Kudybą rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Do kogo należą te latarnie? Na to pytanie otrzymaliśmy pisemną odpowiedź od biura komunikacji TAURON Nowe Technologie S.A.. Wynika z niej, że przy głównej części ulicy w eksploatacji TAURON Nowe Technologie S.A. znajduje się pięć punktów świetlnych i na tej ulicy umowa z miastem dotyczy właśnie tych pięciu opraw oświetleniowych, które są sprawne i spełniają swoje zadanie. Problem dotyczy przypisanych ul. Akacjowej bocznych uliczek, co potwierdził nasz gość zgłaszający brak oświetlenia. Ta część nie jest własnością Taurona, jak się dowiadujemy z pisma.

Okazuje się, że to nie Tauron, a gmina ma obowiązek zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych, co wynika z Ustawy o samorządzie i t gmina decyduje, za które punkty świetlne chce płacić, a za które nie.
Treść pisma, które otrzymaliśmy z firmy Tauron
- Poprzednio przez wiele lat te latarnie świeciły i po naszych interwencjach pogotowie energetyczne przyjeżdżało i naprawiało. Dlaczego teraz tak się nie dzieje? - pyta nasz gość.
Okazuje się, że to nie Tauron, a gmina ma obowiązek zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych, co wynika z Ustawy o samorządzie i t gmina decyduje, za które punkty świetlne chce płacić, a za które nie. O skomentowania tego problemu poprosiliśmy rzecznika Urzędu Miasta Opole Adama Leszczyńskiego.
- Ta ulica nie należy do miasta, a do spółdzielni mieszkaniowej. To jest temat poza odpowiedzialnością urzędu - powiedział Adam Leszczyński.
Z Adamem Leszczyńskim rozmawia Krzysztof Dobrowolski
- Dwukrotnie kontaktowałem się z tą sprawą do spółdzielni "Przyszłość" i otrzymałem odpowiedz, że teren ten został oddany do miasta - zauważa nasz gość.
Bogusław Kudyba
123

Zobacz także

2023-05-24, godz. 13:20 Problem z sadzą w centrum Paczkowa [INTERWENCJA] Mieszkanka centrum Paczkowa utyskuje do Radia Opole z problemem wszechobecnej sadzy, która przedostaje się do mieszkania przez każdą możliwą szczelinę… » więcej 2023-05-23, godz. 14:35 Kontrowersje wokół cypla na Jeziorze Turawskim - Odcięli nam prąd, nie mamy dostępu do toalety. Do końca miesiąca mamy się stąd zwinąć - alarmują Radio Opole członkowie WOPR, którzy na cyplu Jeziora… » więcej 2023-05-22, godz. 13:37 Trzeba się schylić, by gałęzią nie dostać. Przycinać czy nie przycinać? [INTERWENCJA] Jeżeli ktoś będzie nieuważnie szedł, może tym... oberwać. Mowa o gałęziach kasztanowców, które zwisają na wysokości twarzy i tym samym stwarzają… » więcej 2023-05-19, godz. 13:05 Bezpieczny senior za kierownicą [INTERWENCJA] Zdezorientowana 92-latka poruszająca się samochodem zwróciła swoją jazdą uwagę policjantów. Miała jechać pomiędzy pasami i na tyle wolno, że utrudniała… » więcej 2023-05-18, godz. 14:22 Czy spółdzielnia utrudnia seniorkom korzystanie z osiedlowego klubu? [INTERWENCJA] Spółdzielnia mieszkaniowa wprowadziła nowe opłaty. Osoby, które nie należą do OSM „Przyszłość” muszą płacić za członkostwo w klubie seniora „Chaberek”… » więcej 2023-05-18, godz. 11:08 Fatalny stan parkingu przy kąpielisku Bolko [INTERWENCJA] Kąpielisko nowoczesne, ale parking niczym ze słusznie minionego ustroju. Na stan placu postojowego przy kąpielisku Bolko skarżą się słuchacze Radia Opole… » więcej 2023-05-15, godz. 16:38 Odebrane 500+ dla dzieci uchodźców z Ukrainy [INTERWENCJA] - Wyjechałam na kilka dni, a świadczenia nie ma! Ukrainki, które uciekając przed wojną zamieszkały na Opolszczyźnie pytają o wstrzymywane wypłaty 500plus… » więcej 2023-05-12, godz. 13:40 Gęsta piana na Potoku Prószkowskim. Pytamy o stan opolskich wód [INTERWENCJA] Dziwna piana zbiera się na Potoku Prószkowskim płynącym m.in. przez Dziekaństwo (gm. Komprachcice). Jeden z mieszkańców, którego posesja graniczy z tym… » więcej 2023-05-11, godz. 14:30 Perypetie zawikłanej drogi związanej z opłatą za gaz pewnej szkoły w Opolu [INTERWENCJA] Sprawa dotyczy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu, która ma dwie siedziby na ul. Katowickiej 35 i przy ul. 1 Maja 151 i okazuje… » więcej 2023-05-10, godz. 13:45 "Jak tam zajechać?". Mieszkańcy Szczedrzyka w niedzielę odcięci od Opola i Ozimka [INTERWENCJA] Dziś o wykluczeniu komunikacyjnym. Okazuje się, że jest to plaga naszych czasów. Temat zgłosiła nam pani Ania, mieszkanka Szczedrzyka, która skarży się… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »