Radio Opole » Na afiszu » Posłuchaj audycji 'Na afiszu'

Posłuchaj audycji "Na afiszu"

2021-11-25, 12:19

Agnieszka Dela-Kropiowska o projekcie „Czerwony las” w GSW, czyli o rozważaniach artystycznych o stanie środowiska na świecie

Agnieszka Wawer-Krajewska, Agnieszka Dela-Kropiowska, Wiesław Kolbusz [fot. Agnieszka Lubczańska]
Agnieszka Wawer-Krajewska, Agnieszka Dela-Kropiowska, Wiesław Kolbusz [fot. Agnieszka Lubczańska]
Czerwony las, to określenie miejsca ekstremalnie toksycznego, które przez lata stworzyło swój własny system ekologiczny. Czerwony las to obraz katastrofy. Czerwony las to pretekst do snucia opowieści o lokalności i jej aktualnych problemach w kontekście zmian klimatycznych. Taki tytuł nosi również projekt realizowany przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Zamyka on roczne rozważania artystyczne o stanie środowiska na świecie. O szczegółach opowiedziała Agnieszka Dela-Kropiowska.
2021-11-23, 13:10

Elżbieta Pisula-Bieniecka zaprasza do Filharmonii Opolskiej na V Festiwal Artystyczny "Jesteśmy tacy sami"

Elżbieta Pisula-Bieniecka zaprasza do Filharmonii Opolskiej na V Festiwal Artystyczny "Jesteśmy tacy sami"
Elżbieta Pisula-Bieniecka zaprasza do Filharmonii Opolskiej na V Festiwal Artystyczny "Jesteśmy tacy sami"
To wyjątkowy konkurs wokalny integrujący środowiska młodych wokalistów - w pełni sprawnych i tych z dysfunkcjami. Razem z organizatorem przedsięwzięcia - Stowarzyszeniem na rzecz promocji talentów "AKCES" z Ozimka - zapraszamy do Filharmonii Opolskiej na V Festiwal Artystyczny "Jesteśmy tacy sami".
2021-11-23, 12:38

Przyłącz się do pomocy dla małego Dawidka - zachęcają Kamila Osiadacz i Maja Graczyk

Przyłącz się do pomocy dla małego Dawidka - zaprasza Maja Graczyk
Przyłącz się do pomocy dla małego Dawidka - zaprasza Maja Graczyk
Losy małego Dawidka śledzimy z uwagą od trzech lat. Chłopczyk z poważną wadą serca przeszedł skomplikowaną operację w Stanach Zjednoczonych. Niestety okazało się, że musi przejść kolejną. Jego życie "wyceniono" na ponad 5 milionów złotych. Tyle właśnie potrzeba, by jego małe serduszko mogło normalnie funkcjonować. Czy uda nam się wspólnie pomóc małemu wojownikowi? Zachęci do tego dobrze znana naszym słuchaczom Maja Graczyk, która nigdy nie przechodzi obojętnie obok ludzkiego cierpienia.
2021-11-22, 14:52

Mariusz Łapot zabiera nas w podróż po Afryce

Mariusz Łapot [fot. Maria Oleksy]
Mariusz Łapot [fot. Maria Oleksy]
Na początku chłodnego, jesiennego tygodnia postanowiliśmy zabrać naszych słuchaczy w podróż po cieplejszych rejonach świata. Wspólnie z Mariuszem Łapotem, który często podróżuje, odwiedziliśmy Afrykę - drugi, co do wielkości kontynentem na Ziemi. Zanurzyliśmy się w opowieści o kulturze jej mieszkańców i zabraliśmy słuchaczy na safari. Ponieważ jednak nie chcemy czynić krzywdy mieszkającym tam zwierzętom, zamiast strzelb, zabieraliśmy ze sobą wyłącznie aparaty fotograficzne.
2021-11-18, 14:08

Wojciech Dominiak o powstawaniu książki "Wszystko jest, tylko ludzi nie ma..."

[fot. Marcin Boczek]
[fot. Marcin Boczek]
"Wszystko jest, tylko ludzi nie ma..." - to tytuł książki, w której będzie można znaleźć rozmowy ze świadkami czasu, osobami, które przeżyły II wojnę światową i pamiętają lata 1945-47. Odnalezienia ich, nagrania wspomnień, a później spisania i zredagowania opowieści sprzed ponad 70 lat podjęli się pracownicy Muzeum Ziemi Prudnickiej. O książce, która wkrótce zostanie wydana, o emocjach towarzyszących jej powstawaniu Agnieszka Wawer-Krajewska rozmawia z Wojciechem Dominiakiem, dyrektorem muzeum.
2021-11-18, 14:38

Michał Grocholski o tym, jak zrobić dobre zdjęcie

Michał Grocholski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Michał Grocholski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jak zrobić dobre zdjęcie? Będzie się można tego dowiedzieć podczas warsztatów organizowanych przy współudziale Fundacji 2.8 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Z jednym z prowadzących zajęcia, Michałem Grocholskim rozmawialiśmy o tym, jak zrobić zdjęcie smartfonem. Pytaliśmy też o aktualne działania fundacji.
2021-11-17, 12:05

Jarosław Gałęza o obchodach jubileuszu 60-lecia Muzeum Wsi Opolskiej

Jarosław Gałęza [fot. Marcin Skomudek]
Jarosław Gałęza [fot. Marcin Skomudek]
W minioną niedzielę Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu skończyło 60 lat. Opolski skansen jest jednym z najstarszych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce. Głównym powodem powstania tej placówki była ochrona zabytkowej, drewnianej architektury Śląska Opolskiego. O obchodach jubileuszu oraz o długiej historii muzeum opowie dyrektor Jarosław Gałęza.
2021-11-16, 13:35

Roman Firlus o kulturze kibicowania

Roman Firlus [fot. Marcin Skomudek]
Roman Firlus [fot. Marcin Skomudek]
Mecze piłki nożnej zawsze skupiały na sobie uwagę zwolenników rywalizujących ze sobą drużyn. Niestety, ogromne emocje towarzyszące kibicowaniu, niejednokrotnie uwalniają agresję. Im wyższa skala rozgrywek, tym gorzej.
2021-11-15, 13:34

Jak śpiew i praca na estradzie może - w prawie dosłownym sensie - trzymać przy życiu?

Maja Graczyk, Aneta Leńska, Paveł Leński [fot. Maria Oleksy]
Maja Graczyk, Aneta Leńska, Paveł Leński [fot. Maria Oleksy]
Ile w czasie pandemii przybyło albo ubyło nam empatii? Jak odkryć to, co niewidzialne dla oczu? O tym rozmawialiśmy z Mają Graczyk, która jest mistrzynią w organizowaniu imprez charytatywnych oraz z Anetą i Pavlem Leńskimi.
2021-11-09, 12:41

Krzysztof Danków o tym, jak i dlaczego w listopadzie panowie powinni potraktować własne zdrowie priorytetowo

Od lewej: Wiesław Kolbusz, Krzysztof Danków, Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Maria Oleksy]
Od lewej: Wiesław Kolbusz, Krzysztof Danków, Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Maria Oleksy]
Listopad, to miesiąc, w którym panowie powinni potraktować własne zdrowie priorytetowo - mówi Krzysztof Danków ze stowarzyszenia "Masz jaja, idź na badania". Z naszym gościem porozmawiamy też o zdobywaniu Biskupiej Kopy, w którym weźmie udział urolog Rafał Olejnik. Będzie to okazja do rozmowy z lekarzem poza jego gabinetem, w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Organizatorzy wydarzenia obiecują sporą dawkę dobrego humoru i konkretnej wiedzy, podanej w bardzo przyjazny sposób.
123456

Zobacz także

2021-10-18, godz. 13:41 Paulina Burzyńska i Mateusz Stefański o akcji charytatywnej na rzecz Adama Bieleckiego i Otwartym Śniadaniu Network… O kulturze wzajemnego wsparcia w biznesie i społecznej odpowiedzialności biznesu rozmawialiśmy z Mateuszem Stefańskim z Biznesowej Grupy Opole, która organizuje… » więcej 2021-10-18, godz. 13:32 Barbara Hortyńska o tym, jak odróżnić muzyka grającego na fortepianie znakomicie od tego, który gra fenomenalnie Jak odróżnić muzyka grającego na fortepianie znakomicie od tego, który gra fenomenalnie? Na jakie niuansy zwracają uwagę jurorzy? O to w kontekście XVIII… » więcej 2021-10-14, godz. 15:17 Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek od kuchni - rozmawiamy z Magdaleną Starczewską Za nami znakomita impreza kulturalna - Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek. Relacje z tego wydarzenia, rozmowy z twórcami mogli Państwo usłyszeć w naszych… » więcej 2021-10-14, godz. 15:02 Oskar Koziołek-Goetz o festiwalu Dni Kultury Niemieckiej O małych podróżach koncertowych po Polsce, o festiwalu Dni Kultury Niemieckiej, o występach w słynnej Filharmonii Kolońskiej rozmawialiśmy z Oskarem Koziołkiem-Goetzem… » więcej 2021-10-14, godz. 14:48 Bartłomiej Trzos o wystawie "Czarne Serce" autorstwa Bartłomieja Trzosa i Anny Miszczyszyn "Czarne Serce" - to tytuł wystawy Bartłomieja Trzosa i Anny Miszczyszyn, która jest wspólną refleksją artystów na temat kondycji człowieka uzależnionego… » więcej 2021-10-13, godz. 13:57 Piotr Koziol o Festiwalu Zdrowia Zdrowie. Dobrostan. Szczęście. Radość. Profilaktyka. Odporność. Takie słowa pasują do Festiwalu Zdrowia, o którym już na afiszu można przeczytać. Z… » więcej 2021-10-12, godz. 14:09 Michael Sowa o prawdziwej dziewiętnastowiecznej historii i wplecionych w nią historiach fikcyjnych w książce "Tam… "To się Moczygemba zdziwi, jak zobaczy, że takie mamlasy przyjadą Ameryka podbić" - to zdanie z książki pt. "Tam, gdzie nie pada. Ballada o śląskim Teksasie"… » więcej 2021-10-11, godz. 14:20 Sławoj Dubiel zaprasza na Opolski Festiwal Fotografii Prezentacja najważniejszych polskich twórców zajmujących się fotografią oraz promocja młodych artystów, to główne założenia Opolskiego Festiwalu Fotografii… » więcej 2021-10-08, godz. 13:06 Z Michałem Mościckim o X Opolskim Festiwalu Gór Jak się kręci w Karakorum? Jak zacząć przygodę z MTB? Kim jest alpinista totalny? Jak pierwsze taterniczki pokonywały "kamienny sufit"? Na te i inne pytania… » więcej 2021-10-07, godz. 15:08 Tadeusz Eckert i Katarzyna Wybraniec z Filharmonii Opolskiej zapraszają do wstąpienia w szeregi chóru Pozwala przełamać własne bariery, otworzyć się na innych ludzi, daje możliwość występowania na scenach w kraju i zagranicą, poprawia umiejętności wokalne… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »