Radio Opole » Dobre Granie » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie'

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2021-12-02, 02:28

Tru Kru i Propaganda Soundsystem zapraszają na Clash of the Titans!

clash
clash
Już w najbliższy piątek (03.12) w opolskim Wyjściu Awaryjnym odbędzie się wydarzenie, którego nie może przegapić żaden fan drum and bass. W trakcie wspólnej imprezy wystąpią Tru Kru, czyli pionierzy gatunku w regionie, i ich godni następcy z Propagandy Soundystem. Suga 3, Hudini i Kivi zaprosili na Clash of The Titans.
2021-11-30, 15:32

Karo Glazer w Dobrym Graniu!

kadr z teledysku "So This Is Xmas" Karo Glazer
kadr z teledysku "So This Is Xmas" Karo Glazer
"So This Is Xmas" Karo Glazer to utwór, który wszystkich wprawi w świąteczny nastrój. Songwriterka opowiedziała o kulisach powstawania wyjątkowej piosenki. Porozmawialiśmy również o reedycji "NORMAL", czyli debiutanckiego albumu artystki. Wokalistka opowiedziała o związku śpiewania scatem z muzyką etniczną, inspiracji Beatlesami i Burtem Bacharachiem oraz roli prostoty w muzyce.
2021-11-27, 03:53

Król o nowej płycie, graniu w kwintecie i współpracy z Rosalie.

Król, koncert "Scena Alternatywna", 55. KFPP 2018 [fot. Paweł Stauffer]
Król, koncert "Scena Alternatywna", 55. KFPP 2018 [fot. Paweł Stauffer]
„Dziękuję” Króla to album, który zdecydowanie sprawdza się na żywo. Przekonała się o tym publiczność, która szczelnie wypełniła Salę Kameralną Narodowego Centrum Polskiej Piosenki podczas listopadowego koncertu songwritera w Opolu. Artysta opowiedział nam o kulisach powstawania płyty. Rozmowę zaczęliśmy od wysokiego ładunku energetycznego najnowszego wydawnictwa.
2021-11-27, 03:06

Joanna Longić o płycie "Ginczanka-tęskno gra poezję"

Joanna Longić [fot. Karolina Jackowska]
Joanna Longić [fot. Karolina Jackowska]
Joanna Longić nie zwalnia tempa. Po świetnie przyjętej drugiej płycie projektu tęskno, songwriterka postanowiła wydać album z muzykę do tekstów Zuzanny Ginczanki. Artystka zdradziła kulisy powstawania wyjątkowego wydawnictwa. Porozmawialiśmy o odnajdywaniu własnej wrażliwości w twórczości poetki dwudziestolecia międzywojennego, komponowaniu pod wpływem impulsu i stawianiu sobie nowych wyzwań.
2021-11-19, 23:59

Karolina Lizer o swoim debiutanckim albumie

okładka płyty "Lśniąca. Łąkowe historie" Karoliny Lizer
okładka płyty "Lśniąca. Łąkowe historie" Karoliny Lizer
"Lśniąca. Łąkowe historie" to debiutancki album Karolina Lizer. Wokalistka stworzył repertuar albumu z Maćkiem Czemplikiem. Teksty poza artystką napisali m.in. Zuzanna Wiśniewska, Wioletta Witkowska i Dawid Gębala. Poznaliśmy kulisy powstawania wydawnictwa. Porozmawialiśmy o łączeniu przystępności z wyrafinowanymi środkami, rozbudowanych harmoniach wokalnych i narracji albumu.
2021-11-19, 02:10

Last Feast of The Wolves w Dobrym Graniu!

Last Feast of The Wolves [fot. Marcin Boczek]
Last Feast of The Wolves [fot. Marcin Boczek]
Last Feast of The Wolves to świeża krew na rodzimej scenie metalowej. Zespół tworzą Karol Caban, Jakub Różycki, Bartosz Główka, Wiktor Kruszelnicki i Adam Niekrasz związani z takimi grupami jak Devilish Impressions, Sekator czy Bartzabel. Artyści opowiedzieli o swojej debiutanckiej płycie "Fragments". Zapowiedzliśmy też sobotni (20.11) koncert zespołu w Wyjściu Awaryjnym.
2021-11-19, 01:40

Bartłomiej Maczaluk o nowej płycie Wczasów

Wczasy [fot. Nata Moszyńska]
Wczasy [fot. Nata Moszyńska]
"To wszystko kiedyś minie" to tytuł długo wyczekiwanej drugiej długogrającej płyty Wczasów. Współtworzący duet Bartłomiej Maczaluk zdradził kulisy powstawania wydawnictwa. Porozmawialiśmy o współpracy z Piotrem Maciejewskim, nagrywaniu osobistych utworów i zaskakujących interpretacjach tekstów Wczasów.
2021-11-16, 11:21

„Nie wyobrażałem sobie tego inaczej” – Marek Pędziwiatr i Sebastian Jóźwiak o nagrywaniu płyty „Marianna” w Studiu M Radia Opole

Marek Pędziwiatr i Sebastian Jóźwiak o nagrywaniu płyty „Marianna” w Studiu M Radia Opole
– Ta płyta jest dedykowana mojej prababce Mariannie i taki tytuł będzie nosiła – mówi Marek "Latarnik” Pędziwiatr o albumie, jaki zarejestrował niedawno w Studiu M im. SBB Radia Opole. – Babcia była właśnie tą „Slavic Spirit”. Z jednej strony zakorzeniona w pogaństwie, z drugiej w wierze chrześcijańskiej – tłumaczy w rozmowie z Tomaszem Wojtyłką. Album ukaże się w marcu 2022 roku pod oficyną Astigmatic Records.
2021-11-12, 01:35

Joanna Dark w Dobrym Graniu!

Okładka płyty "Osiecka/Przybora: Ale Jazz!" Joanny Dark
Okładka płyty "Osiecka/Przybora: Ale Jazz!" Joanny Dark
Joanna Dark regularnie przypomina o twórczości mistrzów polskiej piosenki. Tym razem artystka podzieliła się ze światem płytą "Osiecka/Przybora: Ale Jazz!". Wokalistka opowiedział o kulisach powstawania albumu. Porozmawialiśmy o narracji wydawnictwa, współpracy z jazzowymi wirtuozami i znajomości z Agnieszką Osiecką.
1234567

Zobacz także

2021-08-19, godz. 02:06 Leepeck w Dobrym Graniu! Leepeck zapowiedział drugą solową płytę. Porozmawialiśmy o współpracy z producentem Jurkiem Zagórskim, duetach z Anitą Lipnicką, Natalią Przybysz i… » więcej 2021-08-19, godz. 01:44 tęskno w Dobrym Graniu! Joanna Longić opowiedziała o interpretowaniu twórczości Zuzanny Ginczanki. Porozmawialiśmy o singlach zwiastujących płytę "tęskno gra poezję". Songwriterka… » więcej 2021-08-14, godz. 02:05 Kasia Moś o wspólnym występie z Jareckim podczas 58. KFPP w Opolu Kasia Moś i Jarecki powracają na Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu! Artyści wykonają w duecie utwór "Dobre moce" w tegorocznym konkursie Premier… » więcej 2021-08-14, godz. 01:18 Variété w Dobrym Graniu! Choć Variété niedługo podzieli się ze światem nową płytą, wytwórnia Music Corner postanowiła wznowić eponimiczny album grupy z 1993 roku. Dowodzący… » więcej 2021-08-12, godz. 10:42 Alicja Sękowska w Dobrym Graniu Odwiedziła nas Alicja Sękowska. Pochodząca z Opolszczyzny wokalistka podzieliła się ze światem swoim nowym singlem. Posłuchaliśmy "Nie śpię do rana"… » więcej 2021-08-10, godz. 20:01 Zespół MAN'iek gośćmi "Dobrego Grania" Odwiedził nas zespół MAN'iek. Marian Macioł, Tomek Szczęsny i Paweł Szczubiał łączą klasyczne bluesowe inspiracje z nowoczesnymi aranżacjami. Posłuchamy… » więcej 2021-08-06, godz. 19:49 Pablopavo i Ludziki w Dobrym Graniu! Pablopavo i Ludziki przygotowują się do wydania szóstej płyty. Dowodzący grupą Paweł Sołtys opowiedział o nowym repertuarze. Porozmawialiśmy również… » więcej 2021-08-05, godz. 01:33 ETA w Dobrym Graniu! "Plan B", czyli drugi album ETY to kolejny krok w rozwoju szczecińskiej grupy. Frontman zespołu Beniamin Bochnacki zdradził kulisy powstawania nowego wydawnictwa… » więcej 2021-08-09, godz. 13:27 Footprints On The Moon w Dobrym Graniu Footprints On The Moon to zespół, który powinien spodobać się wszystkim fanom popowo-alternatywnych brzmień. Kłodzka grupa przygotowuje się do nagrania… » więcej 2021-08-03, godz. 20:45 Kaśka Sochacka w Dobrym Graniu! "Ciche dni" to długo wyczekiwany debiutancki album Kaśki Sochackiej. Songwriterka opowiedziała o kulisach powstawania płyty. Porozmawialiśmy o współpracy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »