Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie'

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2022-11-28, 17:12

Fabian Filiks z nowym krążkiem, na którym mroczny jazz spotyka się z ambientem

Fabian Filiks z nowym krążkiem, na którym mroczny jazz spotyka się z ambientem
Fabian Filiks to artysta, który nie pozwala swoim słuchaczom na nudę. Kiedy ostatnio gościliśmy go w Dobrym Graniu, promował swoją cyberpunkową twórczość wydaną pod szyldem "Doctor Visor".

Tym razem posłuchamy jego najnowszego wydawnictwa, na którym mroczny jazz spotyka się z ambientem. Wypytamy Fabiana o kulisy powstawania płyty.
2022-11-16, 21:30

Andrzej Szpilman o różnorodnym repertuarze, który tworzył i kultywowaniu dorobku swojego ojca

Andrzej Szpilman o różnorodnym repertuarze, który tworzył i kultywowaniu dorobku swojego ojca
Opolski Bank Talentów to unikatowy program stypendialny dla młodych muzyków. Radio Opole relacjonuje to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z prelegentów, który odwiedził stolicę regionu jest Andrzej Szpilman.

Producent i kompozytor pojawił się w audycji "Dobre Granie w Radiu Opole". Porozmawialiśmy o różnorodnym repertuarze, który tworzył na przestrzeni lat i kultywowaniu dorobku swojego ojca.
2022-11-15, 20:15

Kuba Karaś o udziale w Opolskim Banku Talentów oraz nowym albumie, który stworzył z Piotrem Roguckim

Kuba Karaś w "Dobrym Graniu Radia Opole"
Opolski Bank Talentów to unikatowy program stypendialny dla młodych muzyków. Radio Opole relacjonuje to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z prelegentów, który odwiedzi stolicę regionu jest Kuba Karaś. Producent pojawił się w audycji "Dobre Granie".
2022-11-03, 03:16

Radio Opole na Soundedit '22

Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
3 listopada rozpoczyna się 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Do Łodzi tym razem przyjadą m.in. Leftfield, Barry Adamson, Test Department, Dezerter czy Crime & The City Solution. Dyrektor imprezy Maciej Werk opowiedział o programie tegorocznego święta muzyki.
2022-10-25, 02:42

Super Trio w Dobrym Graniu!

Super Trio [fot. archiwum zespołu]
Super Trio [fot. archiwum zespołu]
Super Trio to skład, który przyprawia fanów gitarowych brzmień o szybsze bicie serca. W skład grupy wchodzą bowiem Marek Raduli, Jerzy Styczyński i Wojciech Hoffman. Liderem i twórcą repertuaru zespołu jest Witek Łukaszewski. Artysta odwiedził nasze studio wraz z perkusistą Mariuszem "Bobkiem" Bobkowskim i wokalistą Piotrkiem Szymczakiem. Rozmowę zaczęliśmy od ewolucji formuły Super Tria.
2022-10-21, 03:14

IVO w Dobrym Graniu!

IVO [fot. archiwum artystki]
IVO [fot. archiwum artystki]
IVO ostatnimi czasy zdecydowanie nie próżnuje. Artystka regularnie dzieli się ze światem premierowymi singlami, które tworzy wraz z producentem St. Elmo. Porozmawialiśmy o różnorodności nowych utworów, inspirowaniu się spotkaniami z fanami na TikToku i wpływie interpretowania hiphopowych klasyków na twórczość IVO.
2022-10-19, 02:54

Hard Rider w Dobrym Graniu!

logo zespołu Hard Rider
logo zespołu Hard Rider
Twórczość Hard Rider przypadnie do gustu wszystkim fanom heavy metalu i hard rocka. Wałbrzyszanie odwiedzili Radio Opole, żeby opowiedzieć o swoich nowych singlach i wydawniczych planach. Porozmawialiśmy o różnorodnych inspiracjach członków zespołu, wracaniu do starych pomysłów i wspólnym aranżowaniu utworów.
2022-10-18, 02:51

Ewa Szlachcic w Dobrym Graniu!

Ewa Szlachcic [fot. Monika Bienik]
Ewa Szlachcic [fot. Monika Bienik]
"Mimoza" to najnowszy singiel Ewy Szlachcic. Piosenka zwiastuje koncepcyjny album, na którym artystka posłuży się symboliką kwiatów w opowiadaniu o różnych odcieniach kobiecości. Porozmawialiśmy o powstawaniu nowego repertuaru.
2022-10-14, 21:27

Północ o "Dziwnym stanie" i innych utworach

Duet Północ o "Dziwnym stanie" i innych swoich utworach
Zespół Północ powinien się spodobać wszystkim fanom poprockowych brzmień. Bielszczanie odwiedzili Radio Opole, żeby zaprezentować swój nowy singiel "Dziwny stan". Rozmawialiśmy o twórczości duetu i wypytaliśmy artystów o ich plany fonograficzne.
1234567

Zobacz także

2022-07-20, godz. 00:11 Ugorna o debiutanckiej płycie "Nowa herstoria" "Nowa herstoria" to długo wyczekiwany debiut Ugornej. Płyta stanowi zapis wieloletniego dochodzenia prawdy o samej sobie przez artystkę. Wokalistka opowiedziała… » więcej 2022-07-19, godz. 23:24 Catz 'n Dogz w Dobrym Graniu! Mimo że dyskografia Catz 'n Dogz jest obszerna i różnorodna, grupa zapowiada przełomowe dla siebie wydawnictwo. Na nowej płycie duet zaprezentuje utwory stworzone… » więcej 2022-07-11, godz. 23:05 Robert Cichy o hymnie Odry Opole i interpretowaniu polskich utworów z lat 70. Robert Cichy opowiedział o "Sercu regionu", czyli hymnie Odry Opole, który stworzył z Jareckim. Porozmawialiśmy też o dwunastu polskich utworach z lat 70.… » więcej 2022-07-09, godz. 02:14 Ladaco w Dobrym Graniu! Ladaco opowiedział o swojej nowej płycie. "Drugie primo" to bardziej osobisty i melancholijny album od debiutanckiego wydawnictwa songwritera. Porozmawialiśmy… » więcej 2022-07-08, godz. 02:41 Patrycja Kosiarkiewicz o EP-ce "Hulaj dusza" Kiedy ostatnim razem rozmawialiśmy z Patrycją Kosiarkiewicz, artystka promowała swój cyfrowy album "Ogólnie chodzi o to". Po dwóch latach wydawnictwo trafiło… » więcej 2022-07-06, godz. 16:00 Jig Magger z nowym albumem "Inheritance" [FILM] Jig Magger odwiedził nas po półtorarocznej przerwie. Wrocławski producent i beatmaker przyjechał do nas z nowym albumem "Inheritance". Posłuchaliśmy obszernych… » więcej 2022-07-04, godz. 21:46 Dominika Barabas zaprasza na Songwriting Camp ZAiKS '22 Dominika Barbas zaprosiła na tegoroczną edycję obozu songwriterskiego ZAiKS-u. Utalentowani autorzy piosenek mogą zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu do… » więcej 2022-07-04, godz. 21:07 Franio Mucha w Dobrym Graniu! Franio Mucha to talent muzyczny z Opolszczyzny, obok którego nie da się przejść obojętnie. Songwriter i multiinstrumentalista ze swadą łączy inspiracje… » więcej 2022-07-04, godz. 20:34 The Ace of Void o EP-ce "Enter the Void" Paweł Lurka i Dominik Grochocki z zespołu The Ace of Void opowiedzieli o najnowszej EP-ce grupy. Porozmawialiśmy o tworzeniu w nowym składzie, psychodelicznych… » więcej 2022-07-04, godz. 19:50 Nula Stankiewicz w Dobrym Graniu! "Śpiewam" Nuli Stankiewicz to ukoronowanie jej wieloletniej współpracy z Januszem Stroblem. Wokalistka zinterpretowała na swoim najnowszym albumie 14 utworów… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »