Radio Opole » Dobre Granie » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie'

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2021-12-02, 02:28

Tru Kru i Propaganda Soundsystem zapraszają na Clash of the Titans!

clash
clash
Już w najbliższy piątek (03.12) w opolskim Wyjściu Awaryjnym odbędzie się wydarzenie, którego nie może przegapić żaden fan drum and bass. W trakcie wspólnej imprezy wystąpią Tru Kru, czyli pionierzy gatunku w regionie, i ich godni następcy z Propagandy Soundystem. Suga 3, Hudini i Kivi zaprosili na Clash of The Titans.
2021-11-30, 15:32

Karo Glazer w Dobrym Graniu!

kadr z teledysku "So This Is Xmas" Karo Glazer
kadr z teledysku "So This Is Xmas" Karo Glazer
"So This Is Xmas" Karo Glazer to utwór, który wszystkich wprawi w świąteczny nastrój. Songwriterka opowiedziała o kulisach powstawania wyjątkowej piosenki. Porozmawialiśmy również o reedycji "NORMAL", czyli debiutanckiego albumu artystki. Wokalistka opowiedziała o związku śpiewania scatem z muzyką etniczną, inspiracji Beatlesami i Burtem Bacharachiem oraz roli prostoty w muzyce.
2021-11-27, 03:53

Król o nowej płycie, graniu w kwintecie i współpracy z Rosalie.

Król, koncert "Scena Alternatywna", 55. KFPP 2018 [fot. Paweł Stauffer]
Król, koncert "Scena Alternatywna", 55. KFPP 2018 [fot. Paweł Stauffer]
„Dziękuję” Króla to album, który zdecydowanie sprawdza się na żywo. Przekonała się o tym publiczność, która szczelnie wypełniła Salę Kameralną Narodowego Centrum Polskiej Piosenki podczas listopadowego koncertu songwritera w Opolu. Artysta opowiedział nam o kulisach powstawania płyty. Rozmowę zaczęliśmy od wysokiego ładunku energetycznego najnowszego wydawnictwa.
2021-11-27, 03:06

Joanna Longić o płycie "Ginczanka-tęskno gra poezję"

Joanna Longić [fot. Karolina Jackowska]
Joanna Longić [fot. Karolina Jackowska]
Joanna Longić nie zwalnia tempa. Po świetnie przyjętej drugiej płycie projektu tęskno, songwriterka postanowiła wydać album z muzykę do tekstów Zuzanny Ginczanki. Artystka zdradziła kulisy powstawania wyjątkowego wydawnictwa. Porozmawialiśmy o odnajdywaniu własnej wrażliwości w twórczości poetki dwudziestolecia międzywojennego, komponowaniu pod wpływem impulsu i stawianiu sobie nowych wyzwań.
2021-11-19, 23:59

Karolina Lizer o swoim debiutanckim albumie

okładka płyty "Lśniąca. Łąkowe historie" Karoliny Lizer
okładka płyty "Lśniąca. Łąkowe historie" Karoliny Lizer
"Lśniąca. Łąkowe historie" to debiutancki album Karolina Lizer. Wokalistka stworzył repertuar albumu z Maćkiem Czemplikiem. Teksty poza artystką napisali m.in. Zuzanna Wiśniewska, Wioletta Witkowska i Dawid Gębala. Poznaliśmy kulisy powstawania wydawnictwa. Porozmawialiśmy o łączeniu przystępności z wyrafinowanymi środkami, rozbudowanych harmoniach wokalnych i narracji albumu.
2021-11-19, 02:10

Last Feast of The Wolves w Dobrym Graniu!

Last Feast of The Wolves [fot. Marcin Boczek]
Last Feast of The Wolves [fot. Marcin Boczek]
Last Feast of The Wolves to świeża krew na rodzimej scenie metalowej. Zespół tworzą Karol Caban, Jakub Różycki, Bartosz Główka, Wiktor Kruszelnicki i Adam Niekrasz związani z takimi grupami jak Devilish Impressions, Sekator czy Bartzabel. Artyści opowiedzieli o swojej debiutanckiej płycie "Fragments". Zapowiedzliśmy też sobotni (20.11) koncert zespołu w Wyjściu Awaryjnym.
2021-11-19, 01:40

Bartłomiej Maczaluk o nowej płycie Wczasów

Wczasy [fot. Nata Moszyńska]
Wczasy [fot. Nata Moszyńska]
"To wszystko kiedyś minie" to tytuł długo wyczekiwanej drugiej długogrającej płyty Wczasów. Współtworzący duet Bartłomiej Maczaluk zdradził kulisy powstawania wydawnictwa. Porozmawialiśmy o współpracy z Piotrem Maciejewskim, nagrywaniu osobistych utworów i zaskakujących interpretacjach tekstów Wczasów.
2021-11-16, 11:21

„Nie wyobrażałem sobie tego inaczej” – Marek Pędziwiatr i Sebastian Jóźwiak o nagrywaniu płyty „Marianna” w Studiu M Radia Opole

Marek Pędziwiatr i Sebastian Jóźwiak o nagrywaniu płyty „Marianna” w Studiu M Radia Opole
– Ta płyta jest dedykowana mojej prababce Mariannie i taki tytuł będzie nosiła – mówi Marek "Latarnik” Pędziwiatr o albumie, jaki zarejestrował niedawno w Studiu M im. SBB Radia Opole. – Babcia była właśnie tą „Slavic Spirit”. Z jednej strony zakorzeniona w pogaństwie, z drugiej w wierze chrześcijańskiej – tłumaczy w rozmowie z Tomaszem Wojtyłką. Album ukaże się w marcu 2022 roku pod oficyną Astigmatic Records.
2021-11-12, 01:35

Joanna Dark w Dobrym Graniu!

Okładka płyty "Osiecka/Przybora: Ale Jazz!" Joanny Dark
Okładka płyty "Osiecka/Przybora: Ale Jazz!" Joanny Dark
Joanna Dark regularnie przypomina o twórczości mistrzów polskiej piosenki. Tym razem artystka podzieliła się ze światem płytą "Osiecka/Przybora: Ale Jazz!". Wokalistka opowiedział o kulisach powstawania albumu. Porozmawialiśmy o narracji wydawnictwa, współpracy z jazzowymi wirtuozami i znajomości z Agnieszką Osiecką.
1234567

Zobacz także

2021-10-13, godz. 11:38 Paweł Tur w "Dobrym Graniu"! Paweł Tur nie zwalnia tempa. Wokalista odwiedził nas, żeby opowiedzieć o swoim nowym singlu "Tęsknię". Słuchaliśmy piosenki i rozmawialiśmy o debiutanckiej… » więcej 2021-10-12, godz. 12:13 Jacek Zając z Silesian Hammond Group w Dobrym Graniu! Odwiedził nas Jacek Zając z Silesian Hammond Group. Artysta zapowiedział swój czwartkowy koncert w Dworku Artystycznym. Wróciliśmy też do ich debiutanckiej… » więcej 2021-10-01, godz. 12:56 damianKA w Dobrym Graniu! Gośćmi Witold Sułka w audycji "Dobre Granie" byli Agata Kudra i Krzysztof Tyburowski z zespołu damianKA. » więcej 2021-09-17, godz. 23:26 Grupa MoCarta w Dobrym Graniu! Grupa MoCarta odwiedziła stolicę regionu w ramach Opolskiego Banku Talentów. Członkowie kwartetu opowiedzieli o dzieleniu się doświadczeniem ze zdolnymi… » więcej 2021-09-14, godz. 02:48 Ignacy Wiśniewski w Dobrym Graniu! „DUOS” Ignacego Wiśniewskiego to album, który spodoba się wszystkim fanom muzyki improwizowanej. Artysta zaprosił do współpracy Mikołaja Trzaskę, Marcina… » więcej 2021-09-16, godz. 09:48 Jakub Dubik i Robert Amirian o tegorocznej edycji e-Banku Talentów Odwiedził nas Jakub Dubik, pochodzący z Opola wiolonczelista oraz Robert Amirian, producent muzyczny. Panowie opowiadali o trwającym e-Banku Talentów. W ramach… » więcej 2021-09-11, godz. 00:26 Wojtek Mazolewski w Dobrym Graniu! 29 października ukaże się album "Yugen" Wojtka Mazolewskiego. Artysta zdradził kulisy powstawania wyjątkowego projektu. Porozmawialiśmy o gitarowych inspiracjach… » więcej 2021-09-10, godz. 23:58 Grzybek w Dobrym Graniu! Paweł Grzybek to młody talent prosto z Opolszczyzny. Artysta opowiedział o swojej debiutanckiej płycie "Wspomnienia". Porozmawialiśmy o gitarowych inspiracjach… » więcej 2021-09-10, godz. 23:45 Kuba Badach w Dobrym Graniu! Kuba Badach odwiedził Radio Opole podczas przygotowań do 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Porozmawialiśmy o reedycji płyty "Obecny. Tribute to Andrzej… » więcej 2021-09-10, godz. 21:44 Vacos Malcolm w Dobrym Graniu! William Malcolm zdradził kulisy powstawania "No Dignity", czyli debiutanckiej płyty duetu Vacos Malcolm. Porozmawialiśmy o współpracy z Łukaszem Zielińskim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »