Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu…
2023-09-27, 08:47 Autor: Ireneusz Prochera

Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu Miliona Serc

Tomasz Siemoniak o zbrojeniach i Marszu Miliona Serc
- Ja się cieszę, że są pieniądze na wojsko, na obronę narodową. One są potrzebne! Ważne, żeby te pieniądze wydawać racjonalnie. Tego nie ma! Czy pieniądze są wydawane sensownie? Tego nie wie komisja obrony, tego nie wie społeczeństwo, jest to wyjątkowo nieprzejrzyste, nie wiadomo w jakim trybie zapadają decyzje. Dowiadujemy się o nich z mediów. A chodzi o setki miliardów złotych, nas wszystkich, z naszych podatków - mówił były minister obrony Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, przekonując zarazem, że nie ma planu, by po wygranych wyborach zrywać wieloletnie kontrakty zawierane przez dzisiejszy rząd.
Polityk Koalicji Obywatelskiej, otwierający listę ugrupowania w regionie, mówił też o planowanym na 1 października marszu w Warszawie. Wyraził przekonanie, że frekwencja będzie wyższa niż podczas podobnego marszu 4 czerwca oraz , że marsz pomoże przekonać dotąd nieprzekonanych do głosowania na opozycję.
- Uważam, że nieprzekonani chcą zobaczyć, że opozycja ma nie tylko program, liderów, ale że jest nas dużo. Myślę, że to będzie bardzo przekonujący argument. - mówił Tomasz Siemoniak.

Gość porannej rozmowy zapewniał także, że jeśli zostanie wybrany do Sejmu z województwa opolskiego, to o tym województwie nie zapomni. Zamierza otworzyć kilka biur poselskich i pomóc rozwiązywać problemy jakie stoją przed regionem, takie jak choćby depopulacja.

Zobacz także

2024-02-02, godz. 09:05 "W 2015 roku nie chciałem być prezydentem" - Paweł Kukiz w Radiu Opole Poseł Paweł Kukiz nie wystartuje w wyborach samorządowych. Piątkowy gość Porannej Rozmowy Radia Opola przyznał na naszej antenie, że otrzymywał takie… » więcej 2024-01-31, godz. 17:16 "Jedni mnie akceptują, inni nie". Piotr Pośpiech w Radiu Opole Po 40 dniach urzędowania, wojewoda doczekała się swojego zastępcy. Piotr Pośpiech, bo o nim mowa, powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole, że tak długi… » więcej 2024-01-31, godz. 08:46 Adam Nowak o spotkaniach z opolskimi rolnikami oraz napływie płodów rolnych z Ukrainy. Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w środę był wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Adam Nowak, którego pytaliśmy o wtorkowe spotkanie z opolskimi rolnikami… » więcej 2024-01-30, godz. 09:14 "Koalicja Oszustów" to język faktów Violetta Porowska gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem porannej rozmowy we wtorek była członkini rady politycznej PiS, a jednocześnie była parlamentarzystka tej formacji, Violetta Porowska. Naszą rozmówczynię… » więcej 2024-01-29, godz. 11:11 "Decyzje muszą być podejmowane z poszanowaniem prawa" - Tomasz Kostuś o wprowadzanych zmianach - Początek nowej władzy jest trudny, a PiS robił wszystko, by tej władzy nie oddać - ocenił w Porannej Rozmowie RO opolski poseł PO Tomasz Kostuś. Jego… » więcej 2024-01-26, godz. 09:04 Ile powinni zarabiać nauczyciele? Piotr Pakosz z Solidarności w Porannej Rozmowie Gościem porannej rozmowy w piątek był Piotr Pakosz z nauczycielskiej Solidarności, którego zapytaliśmy o zmiany w wynagrodzeniach dla nauczycieli, w tym… » więcej 2024-01-25, godz. 09:58 Wolontariusze spotykają się z hejtem - Agnieszka Wiosna z WOŚP w Radiu Opole - W Opolu nigdy wydarzenia drastycznego nie było. Wiadomo, że pojawiają się niemiłe słowa. Uczulamy naszych wolontariuszy, żeby w takich sytuacjach się… » więcej 2024-01-23, godz. 20:52 Arkadiusz Kożuszko: "Na Opolszczyźnie nazwaliśmy ten strajk, Strajkiem Ponad Podziałami" -Dogadaliśmy się ze wszystkimi związkami, które są na terenie naszego województwa i solidarnie wszyscy dołączyli do tego strajku. To nie jest strajk przeciwko… » więcej 2024-01-23, godz. 08:57 "Nie bójmy się słowa dyskryminacja" - Magdalena Kurowska w Radiu Opole Dyskryminacja i przemoc domowa to nadal spore problemy, z którymi zmagają się polskie kobiety. W Porannej Rozmowie Radia Opole we wtorek jej przykłady wskazała… » więcej 2024-01-22, godz. 08:33 "Temat stał się tematem pilnym" - Ryszard Galla o nauczaniu języka niemieckiego Wiceprzewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim ocenia, że po stronie rządowej jest dobra wola, by temat nauczania niemieckiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »