Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu…
2023-09-27, 08:47 Autor: Ireneusz Prochera

Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu Miliona Serc

Tomasz Siemoniak o zbrojeniach i Marszu Miliona Serc
- Ja się cieszę, że są pieniądze na wojsko, na obronę narodową. One są potrzebne! Ważne, żeby te pieniądze wydawać racjonalnie. Tego nie ma! Czy pieniądze są wydawane sensownie? Tego nie wie komisja obrony, tego nie wie społeczeństwo, jest to wyjątkowo nieprzejrzyste, nie wiadomo w jakim trybie zapadają decyzje. Dowiadujemy się o nich z mediów. A chodzi o setki miliardów złotych, nas wszystkich, z naszych podatków - mówił były minister obrony Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, przekonując zarazem, że nie ma planu, by po wygranych wyborach zrywać wieloletnie kontrakty zawierane przez dzisiejszy rząd.
Polityk Koalicji Obywatelskiej, otwierający listę ugrupowania w regionie, mówił też o planowanym na 1 października marszu w Warszawie. Wyraził przekonanie, że frekwencja będzie wyższa niż podczas podobnego marszu 4 czerwca oraz , że marsz pomoże przekonać dotąd nieprzekonanych do głosowania na opozycję.
- Uważam, że nieprzekonani chcą zobaczyć, że opozycja ma nie tylko program, liderów, ale że jest nas dużo. Myślę, że to będzie bardzo przekonujący argument. - mówił Tomasz Siemoniak.

Gość porannej rozmowy zapewniał także, że jeśli zostanie wybrany do Sejmu z województwa opolskiego, to o tym województwie nie zapomni. Zamierza otworzyć kilka biur poselskich i pomóc rozwiązywać problemy jakie stoją przed regionem, takie jak choćby depopulacja.

Zobacz także

2023-12-01, godz. 08:45 Senator Piotr Woźniak o negocjacjach rządowych i pierwszych inicjatywach ustawowych - Edukacja musi pozostać apolityczna i wolna od indoktrynacji i liczę, że ta kadencja będzie renesansem zawodu nauczyciela - mówił w Porannej Rozmowie senator… » więcej 2023-11-30, godz. 09:55 Wojewoda Sławomir Kłosowski o nielegalnych składach odpadów - Samorząd powinien podjąć energiczne starania o to, aby to usunąć , a za koszty usunięcia później obciążyć albo właściciela odpadów, albo terenu… » więcej 2023-11-29, godz. 09:05 Agata Ślusarek o sztucznej inteligencji i bezpieczeństwie w sieci W środowy poranek rozmawiamy o bezpieczeństwie w sieci, a także o zagrożeniach, które niesie rozwój sztucznej inteligencji. W ostatnim czasie w internecie… » więcej 2023-11-28, godz. 09:00 Jerzy Czerwiński o nowym rządzie i swojej politycznej przyszłości - Przypominam, że na Prawo i Sprawiedliwość głosowało prawie 8 mln ludzi i ten rząd jest wyjściem w kierunku tych osób, ale nie tylko, z ofertą dobrego… » więcej 2023-11-27, godz. 08:36 Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID -Rośnie liczba chorych na COVID i grypę, ale od 6 grudnia będą dostępne najnowsze szczepionki przeciwko koronawirusowi. - powiedziała w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-11-24, godz. 09:00 Tomasz Siemoniak o przymiarkach do rządu Donalda Tuska i o zapowiadanych komisjach śledczych Gościem Porannej Rozmowy był opolski poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, którego zapytaliśmy o przymiarki do rządu Donalda Tuska, o to jakie szanse… » więcej 2023-11-23, godz. 10:18 Paweł Kawecki o ostatnich wydarzeniach w WiK Opole Gościem porannej rozmowy był członek zarządu opolskiego WiK-u Paweł Kawecki, którego zapytaliśmy o zasadność odwołania z funkcji Ireneusza Jakiego. Z… » więcej 2023-11-22, godz. 09:04 Ireneusz Jaki o kulisach odwołania z funkcji prezesa WiK-u - Jest to próba trzeciego odwołania, natomiast jeżeli mówimy o zawieszeniu, to tych prób było więcej. Ten cały spektakl trwa od kwietnia, maja roku 2022… » więcej 2023-11-21, godz. 08:49 Violetta Porowska o wyborze przewodniczących komisji sejmowych - Praktyka wyboru przewodniczących komisji sejmowych wynika z parytetu. Patrzy sie jak liczne są kluby. Liczy się ile posłów ma jakieś ugrupowanie. Według… » więcej 2023-11-20, godz. 08:56 Tomasz Kostuś o realizacji przedwyborczych zapowiedzi oraz pierwszym posiedzeniu sejmu - Przypominam, że premierem jest pan Mateusz Morawiecki i to on podejmuje decyzje. Przypominam, że zgodnie z wolą prezydenta Andrzeja Dudy, to właśnie on… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »