Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu…
2023-09-27, 08:47 Autor: Ireneusz Prochera

Tomasz Siemoniak o polskich zbrojeniach i Marszu Miliona Serc

Tomasz Siemoniak o zbrojeniach i Marszu Miliona Serc
- Ja się cieszę, że są pieniądze na wojsko, na obronę narodową. One są potrzebne! Ważne, żeby te pieniądze wydawać racjonalnie. Tego nie ma! Czy pieniądze są wydawane sensownie? Tego nie wie komisja obrony, tego nie wie społeczeństwo, jest to wyjątkowo nieprzejrzyste, nie wiadomo w jakim trybie zapadają decyzje. Dowiadujemy się o nich z mediów. A chodzi o setki miliardów złotych, nas wszystkich, z naszych podatków - mówił były minister obrony Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, przekonując zarazem, że nie ma planu, by po wygranych wyborach zrywać wieloletnie kontrakty zawierane przez dzisiejszy rząd.
Polityk Koalicji Obywatelskiej, otwierający listę ugrupowania w regionie, mówił też o planowanym na 1 października marszu w Warszawie. Wyraził przekonanie, że frekwencja będzie wyższa niż podczas podobnego marszu 4 czerwca oraz , że marsz pomoże przekonać dotąd nieprzekonanych do głosowania na opozycję.
- Uważam, że nieprzekonani chcą zobaczyć, że opozycja ma nie tylko program, liderów, ale że jest nas dużo. Myślę, że to będzie bardzo przekonujący argument. - mówił Tomasz Siemoniak.

Gość porannej rozmowy zapewniał także, że jeśli zostanie wybrany do Sejmu z województwa opolskiego, to o tym województwie nie zapomni. Zamierza otworzyć kilka biur poselskich i pomóc rozwiązywać problemy jakie stoją przed regionem, takie jak choćby depopulacja.

Zobacz także

2024-02-15, godz. 08:38 Łukasz Jastrzembski: Musimy skończyć z dzieleniem osób mieszkających w województwie -Jak wczoraj (14.02) sprawdzałem naszą bazę danych to było 453 kandydatów, ale wiem, że kolejne zgłoszenia będą jeszcze dopisywane. Liczę, że magiczną… » więcej 2024-02-14, godz. 10:18 Co dalej z przedszkolem w Niemodlinie i kiedy ruszy przebudowa tamtejszego rynku? Dorota Koncewicz w Radiu Opole (14.0… 19 lutego zacznie działać tymczasowe przedszkole w Niemodlinie. Placówka powstanie w zaadaptowanym na ten cel budynku po byłej szkole podstawowej nr 2 i przejmie… » więcej 2024-02-13, godz. 08:37 "Pogłoski o końcu radia okazały się przesadzone" - dr hab. Adam Drosik o przyszłości dziennikarstwa - Zmienia się poczywiście to gdzie i jak słuchamy radia. Radio dostosowuje się też do zmieniających okoliczności. Okazało się, że dźwięk, że moc słowa… » więcej 2024-02-12, godz. 08:40 Co z zapowiadanymi obwodnicami, dodatkowym pasem na A4 i zjazdem w okolicach Prószkowa? Paweł Gancarz w Radiu Opole - Ktoś psuł to państwo przez 8 lat i nie da się tego naprawić w ciągu 2 miesięcy - tak mówił w Porannej Rozmowie wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz… » więcej 2024-02-09, godz. 08:27 Sabina Nowosielska: to będzie moja ostatnia kadencja, nawet jak się zmienią przepisy Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska potwierdza start w wyborach smoarządowych. Wystartuje z własnego komitetu przy wsparciu Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-02-08, godz. 09:04 "I te dobre, i te patologiczne inwestycje zostały wstrzymane" - Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Na przyszły tydzień zaplanowano rozmowy w sprawie przyszłości brzeskiego muzeum Kresów. Do wiceministra kultury Andrzeja Wyrobca wybiera się z wizytą wicemarszałek… » więcej 2024-02-07, godz. 08:59 "Ten protest będzie miał mocniejszą formę, zaostrzoną. Będzie więcej blokad dróg" - Tomasz Ognisty 9 lutego rolnicy ponownie wyjadą na drogi, aby zaprotestować przeciwko unijnej polityce "Zielonego Ładu", a także niekontrolowanego przepływu towarów z Ukrainy. -… » więcej 2024-02-06, godz. 08:56 " Pójście osobno jest za wysoką ceną za niezależność". Senator Piotr Woźniak o przygotowaniach do wyborów sam… -Mam takie sygnały, że to start kandydatki Lewicy w Warszawie spowodował, że PO nie chciała rozmów z Lewicą o wspólnym starcie. Ceną za to poczucie niezależności… » więcej 2024-02-05, godz. 08:52 "Służby wymknęły się spod kontroli państwa". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Na pewno jest tak, że wnioski jakie służby składały do sądu o kontrolę operacyjną wykraczały poza literę prawa. Minister sprawiedliwości powołał… » więcej 2024-02-02, godz. 09:05 "W 2015 roku nie chciałem być prezydentem" - Paweł Kukiz w Radiu Opole Poseł Paweł Kukiz nie wystartuje w wyborach samorządowych. Piątkowy gość Porannej Rozmowy Radia Opola przyznał na naszej antenie, że otrzymywał takie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »