Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu…
2023-09-26, 10:27 Autor: Ireneusz Prochera

Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu covidowym

Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu covidowym
- W sprawie 800+ jest prawie pełna zgoda. W Sejmie jako koalicja Trzecia Droga zagłosowaliśmy przeciw temu rozwiązaniu, które daje te pieniądze wszystkim, niezależnie od jakichkolwiek kryteriów - powiedział Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), otwierający listę Trzeciej Drogi, czyli wspólnego projektu z PSL, odnosząc się do wypowiedzi Sz. Hołowni, że "trzeba będzie po wyborach na poważnie się nad tym (800+) zastanowić i środki zainwestować w edukację, żłobki i ochronę". Tymczasem PSL chce utrzymania dodatku, a jedynie wprowadzenia kryterium podjęcia pracy przez rodziców.
am Gomoła mówił też o wątpliwościach powstałych po wypowiedzi europosłanki Polski 2050 Róży Thun, która powiedziała, że  jest dumna z tego, że poparła pakt migracyjny. Przyznała również, że jest przeciwko zaporze na granicy polsko-białoruskiej.

- Chcemy jak najściślejszej ochrony polskich granic, nie ma w żadnej partii, czy stronnictwie zgody na nielegalną imigrację - powiedział Adam Gomoła. Domagał się natomiast wyjaśnienia okoliczności tzw. afery wizowej w MSZ.

Odnosząc się do propozycji, by mniejszości narodowe pozbawić "przywileju wyborczego", Adam Gomoła stwierdził, że nie podziela poglądu, iż trzeba to odebrać, a mniejszości narodowe tak jak mniejszość niemiecka w Opolskiem powinny mieć zagwarantowany mandat po przekroczeniu w danym regionie pięcioprocentowego progu poparcia.
Adam Gomoła wskazał też na konieczność likwidacji funduszu covidowego, który dziś, jak mówił, jest wykorzystywany do finansowania rzeczy nie mających niczego wspólnego z ochroną zdrowia np. ochrona zabytków.

Zobacz także

2024-02-15, godz. 08:38 Łukasz Jastrzembski: Musimy skończyć z dzieleniem osób mieszkających w województwie -Jak wczoraj (14.02) sprawdzałem naszą bazę danych to było 453 kandydatów, ale wiem, że kolejne zgłoszenia będą jeszcze dopisywane. Liczę, że magiczną… » więcej 2024-02-14, godz. 10:18 Co dalej z przedszkolem w Niemodlinie i kiedy ruszy przebudowa tamtejszego rynku? Dorota Koncewicz w Radiu Opole (14.0… 19 lutego zacznie działać tymczasowe przedszkole w Niemodlinie. Placówka powstanie w zaadaptowanym na ten cel budynku po byłej szkole podstawowej nr 2 i przejmie… » więcej 2024-02-13, godz. 08:37 "Pogłoski o końcu radia okazały się przesadzone" - dr hab. Adam Drosik o przyszłości dziennikarstwa - Zmienia się poczywiście to gdzie i jak słuchamy radia. Radio dostosowuje się też do zmieniających okoliczności. Okazało się, że dźwięk, że moc słowa… » więcej 2024-02-12, godz. 08:40 Co z zapowiadanymi obwodnicami, dodatkowym pasem na A4 i zjazdem w okolicach Prószkowa? Paweł Gancarz w Radiu Opole - Ktoś psuł to państwo przez 8 lat i nie da się tego naprawić w ciągu 2 miesięcy - tak mówił w Porannej Rozmowie wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz… » więcej 2024-02-09, godz. 08:27 Sabina Nowosielska: to będzie moja ostatnia kadencja, nawet jak się zmienią przepisy Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska potwierdza start w wyborach smoarządowych. Wystartuje z własnego komitetu przy wsparciu Koalicji Obywatelskiej… » więcej 2024-02-08, godz. 09:04 "I te dobre, i te patologiczne inwestycje zostały wstrzymane" - Zbigniew Kubalańca w Radiu Opole Na przyszły tydzień zaplanowano rozmowy w sprawie przyszłości brzeskiego muzeum Kresów. Do wiceministra kultury Andrzeja Wyrobca wybiera się z wizytą wicemarszałek… » więcej 2024-02-07, godz. 08:59 "Ten protest będzie miał mocniejszą formę, zaostrzoną. Będzie więcej blokad dróg" - Tomasz Ognisty 9 lutego rolnicy ponownie wyjadą na drogi, aby zaprotestować przeciwko unijnej polityce "Zielonego Ładu", a także niekontrolowanego przepływu towarów z Ukrainy. -… » więcej 2024-02-06, godz. 08:56 " Pójście osobno jest za wysoką ceną za niezależność". Senator Piotr Woźniak o przygotowaniach do wyborów sam… -Mam takie sygnały, że to start kandydatki Lewicy w Warszawie spowodował, że PO nie chciała rozmów z Lewicą o wspólnym starcie. Ceną za to poczucie niezależności… » więcej 2024-02-05, godz. 08:52 "Służby wymknęły się spod kontroli państwa". Poseł Witold Zembaczyński o aferze Pegasusa - Na pewno jest tak, że wnioski jakie służby składały do sądu o kontrolę operacyjną wykraczały poza literę prawa. Minister sprawiedliwości powołał… » więcej 2024-02-02, godz. 09:05 "W 2015 roku nie chciałem być prezydentem" - Paweł Kukiz w Radiu Opole Poseł Paweł Kukiz nie wystartuje w wyborach samorządowych. Piątkowy gość Porannej Rozmowy Radia Opola przyznał na naszej antenie, że otrzymywał takie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »