Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu…
2023-09-26, 10:27 Autor: Ireneusz Prochera

Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu covidowym

Adam Gomoła o 800+, barierze na granicy i funduszu covidowym
- W sprawie 800+ jest prawie pełna zgoda. W Sejmie jako koalicja Trzecia Droga zagłosowaliśmy przeciw temu rozwiązaniu, które daje te pieniądze wszystkim, niezależnie od jakichkolwiek kryteriów - powiedział Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), otwierający listę Trzeciej Drogi, czyli wspólnego projektu z PSL, odnosząc się do wypowiedzi Sz. Hołowni, że "trzeba będzie po wyborach na poważnie się nad tym (800+) zastanowić i środki zainwestować w edukację, żłobki i ochronę". Tymczasem PSL chce utrzymania dodatku, a jedynie wprowadzenia kryterium podjęcia pracy przez rodziców.
am Gomoła mówił też o wątpliwościach powstałych po wypowiedzi europosłanki Polski 2050 Róży Thun, która powiedziała, że  jest dumna z tego, że poparła pakt migracyjny. Przyznała również, że jest przeciwko zaporze na granicy polsko-białoruskiej.

- Chcemy jak najściślejszej ochrony polskich granic, nie ma w żadnej partii, czy stronnictwie zgody na nielegalną imigrację - powiedział Adam Gomoła. Domagał się natomiast wyjaśnienia okoliczności tzw. afery wizowej w MSZ.

Odnosząc się do propozycji, by mniejszości narodowe pozbawić "przywileju wyborczego", Adam Gomoła stwierdził, że nie podziela poglądu, iż trzeba to odebrać, a mniejszości narodowe tak jak mniejszość niemiecka w Opolskiem powinny mieć zagwarantowany mandat po przekroczeniu w danym regionie pięcioprocentowego progu poparcia.
Adam Gomoła wskazał też na konieczność likwidacji funduszu covidowego, który dziś, jak mówił, jest wykorzystywany do finansowania rzeczy nie mających niczego wspólnego z ochroną zdrowia np. ochrona zabytków.

Zobacz także

2023-12-01, godz. 08:45 Senator Piotr Woźniak o negocjacjach rządowych i pierwszych inicjatywach ustawowych - Edukacja musi pozostać apolityczna i wolna od indoktrynacji i liczę, że ta kadencja będzie renesansem zawodu nauczyciela - mówił w Porannej Rozmowie senator… » więcej 2023-11-30, godz. 09:55 Wojewoda Sławomir Kłosowski o nielegalnych składach odpadów - Samorząd powinien podjąć energiczne starania o to, aby to usunąć , a za koszty usunięcia później obciążyć albo właściciela odpadów, albo terenu… » więcej 2023-11-29, godz. 09:05 Agata Ślusarek o sztucznej inteligencji i bezpieczeństwie w sieci W środowy poranek rozmawiamy o bezpieczeństwie w sieci, a także o zagrożeniach, które niesie rozwój sztucznej inteligencji. W ostatnim czasie w internecie… » więcej 2023-11-28, godz. 09:00 Jerzy Czerwiński o nowym rządzie i swojej politycznej przyszłości - Przypominam, że na Prawo i Sprawiedliwość głosowało prawie 8 mln ludzi i ten rząd jest wyjściem w kierunku tych osób, ale nie tylko, z ofertą dobrego… » więcej 2023-11-27, godz. 08:36 Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch o rosnącej liczbie zachorowań na grypę i COVID -Rośnie liczba chorych na COVID i grypę, ale od 6 grudnia będą dostępne najnowsze szczepionki przeciwko koronawirusowi. - powiedziała w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-11-24, godz. 09:00 Tomasz Siemoniak o przymiarkach do rządu Donalda Tuska i o zapowiadanych komisjach śledczych Gościem Porannej Rozmowy był opolski poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Siemoniak, którego zapytaliśmy o przymiarki do rządu Donalda Tuska, o to jakie szanse… » więcej 2023-11-23, godz. 10:18 Paweł Kawecki o ostatnich wydarzeniach w WiK Opole Gościem porannej rozmowy był członek zarządu opolskiego WiK-u Paweł Kawecki, którego zapytaliśmy o zasadność odwołania z funkcji Ireneusza Jakiego. Z… » więcej 2023-11-22, godz. 09:04 Ireneusz Jaki o kulisach odwołania z funkcji prezesa WiK-u - Jest to próba trzeciego odwołania, natomiast jeżeli mówimy o zawieszeniu, to tych prób było więcej. Ten cały spektakl trwa od kwietnia, maja roku 2022… » więcej 2023-11-21, godz. 08:49 Violetta Porowska o wyborze przewodniczących komisji sejmowych - Praktyka wyboru przewodniczących komisji sejmowych wynika z parytetu. Patrzy sie jak liczne są kluby. Liczy się ile posłów ma jakieś ugrupowanie. Według… » więcej 2023-11-20, godz. 08:56 Tomasz Kostuś o realizacji przedwyborczych zapowiedzi oraz pierwszym posiedzeniu sejmu - Przypominam, że premierem jest pan Mateusz Morawiecki i to on podejmuje decyzje. Przypominam, że zgodnie z wolą prezydenta Andrzeja Dudy, to właśnie on… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »