Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Beata Kempa o KPO: Nikt nikomu łaski nie robi. Te…
2022-06-01, 08:45 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Beata Kempa o KPO: Nikt nikomu łaski nie robi. Te pieniądze powinny być dawno na koncie Polski

Beata Kempa o KPO: Nikt nikomu łaski nie robi. Te pieniądze powinny być dawno na koncie Polski
Beata Kempa, eurodeputowana z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, Solidarna Polska:
- 6 pakiet sankcji, to jest bardzo dobra informacja, przede wszystkim komunikat płynący do Kremla.
- Te pieniądze (KPO red.) powinny być dawno na koncie Polski, powinny być inwestowane, tak jak to dzieje się w innych krajach.
- Winę ponosi opozycja, ta histeria urządzana w instytucjach takich jak PE, krzyk, lament, bezczelne opluwanie polski pod płaszczykiem wydumanej praworządności.
- To jest bardzo dobra informacja, przede wszystkim komunikat płynący do Kremla. Udało się wypracować bardzo dobry kompromis - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Beata Kempa, eurodeputowana do Parlamentu Europejskiego z Solidarnej Polski, komentując 6. pakiet sankcji na Rosję, przyjęty na szczycie Unii Europejskiej.

Zwracała uwagę, że osiągnięcie kompromisu było trudne, bo niektóre kraje UE mają swoją infrastrukturę w 100% uzależnioną od Rosji. Podkreśliła, że najważniejsze, że udało się utrzymać jedność Unii Europejskiej.

Dzisiaj Komisja Europejska ma zatwierdzić Krajowy Plan Odbudowy, czyli 36 mld euro dla Polski.

- Te pieniądze powinny być dawno na koncie Polski, powinny być inwestowane, tak jak to dzieje się w innych krajach - powiedziała Beata Kempa. - Nikt nikomu łaski nie robi, powinniśmy dawno te pieniądze mieć. Winę ponosi opozycja, ta histeria urządzana w instytucjach takich jak PE, krzyk, lament, bezczelne opluwanie polski pod płaszczykiem wydumanej praworządności. Oni chcą, żeby było tak jak było, żeby nie było reformy wymiaru sprawiedliwości - mówiła eurodeputowana.

Kilkoro komisarzy unijnych uważa, że zmiana ustawy o Sądzie Najwyższym nie do końca realizuje orzeczenie TSUE, a kamienie milowe są za słabe.

- Pan Timmermans, Pan Reynders to osoby, które zawsze uderzały w Polskę - skomentowała Beata Kempa. - Przeżyliśmy komisarzy sowieckich to przeżyjemy i pana panie Timmermans. To takie dyktowanie bezczelne warunków jak kiedyś dostawaliśmy z Kremla.

Ustawą o likwidacji Izby Dyscyplinarnej zajmie się dzisiaj senat. Marszałek Tomasz Grodzki powiedział, że wersja ustawy, która wyszła z sejmu wypełnia połowę jednego z kamieni milowych i nie nadaje się do niczego.

- Pan Grodzki to powinien przede wszystkim złożyć immunitet i poddać się ocenie prokuratury i powinien złożyć urząd. Po drugie nie powinien blokować tych ustaw, bo na środki czekamy i po trzecie powinien senat powinien jak najszybciej tę ustawę przysłać. Sprawa jest jasna i nie powinien kłaść kłód pod nogi senat na życzenie Platformy Obywatelskiej - uważa gość Radia Opole.

W internetowej części rozmowy mówiłyśmy o pomocy jaka za kilka dni dotrze do Lwowa w Ukrainie.

Deputowana do Parlamentu Europejskiego podziękowała wszystkim tym, którzy pomagają.

- Teraz pomoc jest dedykowana. Wewnętrznie przesiedleni, czyli ci, którzy przyjechali do Lwowa z terenów gdzie toczą się walki to przede wszystkim ludzie starsi i dzieci. Rodzice walczą na wojnie. Są też dzieci przewożone ze szpitali z terenów działań wojennych. Poproszono nas o sprzęt medyczny. Wieziemy także karetkę kupioną przez samorząd Raciborza, doposażoną w sprzęt medyczny przekazany przez Dolnośląską Izbę Lekarską

Zobacz także

2024-04-02, godz. 09:00 Piotr Pancześnik o szansach, które daje Odra oraz pomysłach na poprawę warunków do prowadzenia biznesu w Opolu 20 marca w Brzegu odbyła się obywatelska debata na temat przyszłości Odry. W Porannej Rozmowie Radia Opole gościliśmy członka zarządu Polskiego Klastra… » więcej 2024-03-29, godz. 08:48 "Wielkanoc to trudne święta" - ks. Paweł Michalewski w Radiu Opole Na liturgiczne znaczenie Świąt Wielkanocnych wskazywał w Porannej Rozmowie Radia Opole wikariusz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi… » więcej 2024-03-28, godz. 08:56 Łukasz Mozolewski gościem Porannej Rozmowy Radia Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był rzecznik Polski Liberalnej Strajku Przedsiębiorców Łukasz Mozolewski, którego pytaliśmy o cele przyświecające… » więcej 2024-03-27, godz. 09:22 "Jestem przekonany, że zwiększymy stan posiadania". Tomasz Kaliszan o nadchodzących wyborach samorządowych Tomasz Kaliszan liczy, że kwietniowe wybory przyniosą Koalicji Obywatelskiej większą liczbę głosów w opolskiej radzie miasta. - Jestem przekonany, że… » więcej 2024-03-26, godz. 08:57 Tomasz Kostuś o pierwszych 100 dniach rządów: "To był bardzo dobry czas dla Polski" Za nami ponad 100 dni funkcjonowania rządu. W Porannej Rozmowie Radia Opole we wtorek 26 marca naszym gościem był poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś… » więcej 2024-03-25, godz. 09:21 "Miasto jest prowadzone rozrzutnie". Ryszard Skawiński w Radiu Opole - Mamy dużo zastrzeżeń do prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Ryszard Skawiński, kandydat na prezydenta Opola… » więcej 2024-03-22, godz. 08:53 Dariusz Brzęczek: konieczne są korekty w Zielonym Ładzie - Mówienie o wyrzuceniu do kosza Zielonego Ładu już chyba nie ma sensu, jest mało wykonalne. Myślę, że trzeba tutaj dążyć, takie jest stanowisko "Solidarności"… » więcej 2024-03-21, godz. 09:20 Pejter Długosz: "Ustawa o mniejszościach pokazuje bogactwo różnorodności w Polsce" - W polskim prawie jest ścieżka likwidacji stowarzyszenia, a nie ma tej odwołującej czy wstrzymującej likwidację. Zapytamy sąd, co z tym zrobić ? - powiedział… » więcej 2024-03-20, godz. 08:58 Prof. dr hab. Jacek Lipok: "Uniwersytet Opolski jest uczelnią europejską" Uczynienie uniwersytetu jeszcze bardziej międzynarodowym - to jeden z kierunków rozwoju, na które stawia prof. Jacek Lipok, kandydujący na stanowisko rektora… » więcej 2024-03-19, godz. 08:41 Dr Rafał Tkacz: 137 radnych ma pewny mandat już przed wyborami Pewny mandat mają co radni, którzy nie mają kontrkandydatów w wyborach samorządowych. Chodzi o jednomandatowe okręgi wyborcze w gminach do 20 tys. mieszkańców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »