Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w…
2020-11-20, 09:12 Autor: Joanna Matlak

Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie

Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie
Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację o tym, że ośrodek rehabilitacji w Korfantowie jednak nie będzie szpitalem covidowym. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda opolski. – Działania podjęte przez zarząd szpitala były takie by sprostać temu zadaniu – dodał Kolek.
- Byłem tam w piątek, widziałem ten plac budowy, widziałem ogrom zaangażowania, sił i środków, które miały na celu doprowadzenie instalacji, zorganizowanie warunków izolacji, śluzy, żeby ten ciąg komunikacyjny zapewniał bezpieczeństwo pacjentom – mówił Kolek.

– Prace były intensywne. Była korespondencja, która pokazywała, że w tak błyskawicznym tempie jednostka nie jest w stanie się przygotować, były też wystąpienia lekarzy, którzy postawili warunki oczekując na wsparcie lekarzy innych specjalności, jak np. zaangażowania internistów czy pulmonologów, żeby można było bezpiecznie prowadzić terapie - mówił wicemarszałek.

Jak dodał, lekarze z Korfantowa nie uchylali się od zaangażowania nad pacjentami. Ale to nie jest tak, że mamy nadmiar lekarzy i że nie bierzemy na poważnie ich uwag i sugestii.

- Jeżeli kobieta ma być przyjmowana na covidowy oddział zakaźny, taki ogólnointernistyczny, to to jest nieporozumienie. To nie jest tak, że ortopeda będzie kompetentny do monitorowania przebiegu ciąży! Jako lekarz uważam, że trzeba rozmawiać ze środowiskiem i szukać rozwiązań. Jeśli na miejscu jest ginekolog, położnik to można taki oddział zorganizować – mówił nasz gość.

Roman Kolek stwierdził, że jeśli teraz wojewoda znalazł inne szpitale, to jest to korzystne rozwiązanie, bo na miejscu jest kadra lekarzy internistów, którzy służą pomocą i mogą dopomóc lekarzom innych specjalności. – W Korfantowie są tylko lekarze ortopedii i rehabilitacji medycznej – powiedział Kolek.

Wydatki, które dotąd poniósł ośrodek na przekształcenie się w szpital covidowy, to prawie 2 miliony złotych. Natomiast cały projekt opiewał na 6 mln złotych. W tej chwili ośrodek będzie wracał do swojej pierwotnej działalności, czyli rehabilitacji.

Zobacz także

2021-11-14, godz. 08:30 Bogdan Zwoliński o boomie związanym z branżą budowlaną Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, również na Opolszczyźnie trwa boom związany z tą branżą. Zmieniają się przepisy dotyczące tej działalności… » więcej 2021-11-13, godz. 08:30 Wacław Bortnik o brakach kadrowych w inspekcji weterynaryjnej Nie tylko w przychodniach zdrowia znaczącym problemem zaczyna być deficyt młodych lekarzy. Kłopoty kadrowe ma też inspekcja weterynaryjna. Jej działalność… » więcej 2021-11-11, godz. 08:30 Jerzy Wrębiak o zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich W Narodowe Święto Niepodległości rozmowa „W cztery oczy” poświęcona była zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich. O związane… » więcej 2021-11-07, godz. 08:30 Tadeusz Piątkowski o 25-leciu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku 25-lecie działalności obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Był pierwszy na Opolszczyźnie. Tego typu placówki dziennego pobytu są ośrodkami… » więcej 2021-11-06, godz. 08:30 Adriana Dziaczyszyn o różnych aspektach funkcjonowania i realizowania projektów przez Lokalne Grupy Działania Od 15 lat funkcjonują Lokalne Grupy Działania. Zrzeszają przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego. Za pośrednictwem LGD samorządy… » więcej 2021-11-01, godz. 08:30 Marcin Żukowski o poszukiwaniu miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Polski Początek listopada to czas zadumy, kiedy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich mogiły są… » więcej 2021-10-31, godz. 08:30 Elżbieta Oficjalska o tym, że obok tradycji katolickiej przez wieki funkcjonowały wierzenia ludowe i gusła Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają wyjątkowe miejsce w naszym kalendarzu. W tym czasie szczególnie odwiedzamy mogiły bliskich, zapalamy znicze, kładziemy… » więcej 2021-10-30, godz. 08:30 Prof. Jan Żaryn m.in. o postawie opolskich hierarchów w komunistycznych czasach W sobotni poranek zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof. Janem Żarynem, znanym historykiem, znawcą historii Kościoła Katolickiego w Polsce XX wieku. Był… » więcej 2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »