Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w…
2020-11-20, 09:12 Autor: Joanna Matlak

Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie

Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie
Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację o tym, że ośrodek rehabilitacji w Korfantowie jednak nie będzie szpitalem covidowym. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda opolski. – Działania podjęte przez zarząd szpitala były takie by sprostać temu zadaniu – dodał Kolek.
- Byłem tam w piątek, widziałem ten plac budowy, widziałem ogrom zaangażowania, sił i środków, które miały na celu doprowadzenie instalacji, zorganizowanie warunków izolacji, śluzy, żeby ten ciąg komunikacyjny zapewniał bezpieczeństwo pacjentom – mówił Kolek.

– Prace były intensywne. Była korespondencja, która pokazywała, że w tak błyskawicznym tempie jednostka nie jest w stanie się przygotować, były też wystąpienia lekarzy, którzy postawili warunki oczekując na wsparcie lekarzy innych specjalności, jak np. zaangażowania internistów czy pulmonologów, żeby można było bezpiecznie prowadzić terapie - mówił wicemarszałek.

Jak dodał, lekarze z Korfantowa nie uchylali się od zaangażowania nad pacjentami. Ale to nie jest tak, że mamy nadmiar lekarzy i że nie bierzemy na poważnie ich uwag i sugestii.

- Jeżeli kobieta ma być przyjmowana na covidowy oddział zakaźny, taki ogólnointernistyczny, to to jest nieporozumienie. To nie jest tak, że ortopeda będzie kompetentny do monitorowania przebiegu ciąży! Jako lekarz uważam, że trzeba rozmawiać ze środowiskiem i szukać rozwiązań. Jeśli na miejscu jest ginekolog, położnik to można taki oddział zorganizować – mówił nasz gość.

Roman Kolek stwierdził, że jeśli teraz wojewoda znalazł inne szpitale, to jest to korzystne rozwiązanie, bo na miejscu jest kadra lekarzy internistów, którzy służą pomocą i mogą dopomóc lekarzom innych specjalności. – W Korfantowie są tylko lekarze ortopedii i rehabilitacji medycznej – powiedział Kolek.

Wydatki, które dotąd poniósł ośrodek na przekształcenie się w szpital covidowy, to prawie 2 miliony złotych. Natomiast cały projekt opiewał na 6 mln złotych. W tej chwili ośrodek będzie wracał do swojej pierwotnej działalności, czyli rehabilitacji.

Zobacz także

2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej 2020-11-16, godz. 09:46 Janusz Kowalski o wagonówce i funduszach unijnych Porannym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski, a rozmawialiśmy o opolskiej wagonówce i kwestii powiązania… » więcej 2020-11-15, godz. 08:20 Krzysztof Drynda podsumowuje swoją czteroletnią kadencję w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej - To był długi czas, zmieniały się zarządy, ale najistotniejsze jest to, że jesteśmy do przodu jeśli chodzi o nowe inwestycje - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-14, godz. 08:20 Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd - W tym trudnym czasie pandemii udało nam się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmów z nowym inwestorem, więc to cieszy. Negocjacje trwały około… » więcej 2020-11-12, godz. 09:43 Małgorzata Kozak o nowej akcji opolskiego MOPRu #zostanwdomu skierowanej do seniorów - Przygotowaliśmy ulotkę, którą od kilku dni dystrybuujemy za pośrednictwem wolontariuszy do seniorów i przedstawiamy adresy, telefony, strony internetowe… » więcej 2020-11-12, godz. 09:01 Andrzej Buła podsumowuje dotychczasową pracę samorządu w walce z epidemią Porannym gościem Radia Opole był Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, którego poprosiliśmy o podsumowanie dotychczasowej pracy samorządu w walce… » więcej 2020-11-11, godz. 08:22 Dr Tomasz Greniuch o Ojcach Niepodległości Porannym gościem Radia Opole był dr Tomasz Greniuch, naczelnik Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, z którym porozmawiamy o Ojcach Niepodległości. Komu ją… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***