Radio Opole » Kraj i świat
2022-12-05, 09:40 Autor: PAP

Liga NBA - Sochan opuścił kolejny mecz, 11. z rzędu porażka Spurs

Jeremy Sochan z powodu kontuzji nie zagrał w kolejnym meczu koszykarskiej ligi NBA, a jego drużyna San Antonio Spurs uległa u siebie Phoenix Suns aż 95:135. "Ostrogi" przegrały 11. raz z rzędu.

Sochan doznał urazu mięśnia czworogłowego prawego uda ponad tydzień temu w spotkaniu z Los Angeles Lakers.

Początek meczu nie zapowiadał przerwania złej passy Spurs. Zespół z San Antonio po pierwszej połowie przegrywał już 30 punktami. Później rywale kontrolowali przebieg meczu, odnosząc wysokie zwycięstwo 135:95. "Słońca" triumfowały po raz siódmy w ośmiu meczach. Z kolei "Ostrogom" brakuje już tylko dwóch porażek, aby wyrównać najgorszy wynik w historii klubu z 1989 roku. Zespół Sochana nie wygrał od 11 listopada.

Na sukces Suns najbardziej zapracowali Deandre Ayton, który rzucił 25 punktów i miał 10 zbiórek, i David Booker - 20 pkt i osiem asyst. Podobnie skutecznie punktował Mikal Bridges. W szeregach gospodarzy nie zawiódł jedynie Keldon Johnson, autor 27 punktów.

Anthony Davis zdobywając 55 punktów (trafił 22 z 30 rzutów) poprowadził Los Angeles Lakers do wyjazdowego zwycięstwa nad Washington Wizards 130:119. Skrzydłowy "Jeziorowców" dodał 17 zbiórek, czym potwierdził doskonałą dyspozycję, którą prezentuje w ostatnim okresie. Davis w poprzednim swoim występie rzucił drużynie Bucks 44 pkt., a teraz zbliżył się do swojego rekordu kariery z 2016 roku, wynoszącego 59 "oczek".

LeBron James tym razem, choć zdobył 29 pkt, wyraźnie pozostał w cieniu swojego kolegi z zespołu. Lakers wygrali swój czwarty mecz z rzędu. W ostatnich 10 grach zwyciężyli ośmiokrotnie. Wydaje się, że słaby początek sezonu (bilans 2-10) mają już za sobą.

Wizards stracili czołowego strzelca i trzykrotnego uczestnika Meczu Gwiazd Bradleya Beala, który kontuzji doznał już w pierwszej kwarcie. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyli Kristaps Porzingis (27) i były gracz Lakers Kyle Kuzma (26).

Rozgrywający New Orleans Pelicans Jose Alvarado w trakcie gry przeciw Denver Nuggets co chwila wywoływał zasłużone poruszenie na widowni. Mający portorykańskie korzenie zawodnik solidnie zapracował na rekordy w karierze - 38 pkt i osiem trafionych rzutów zza linii 7,24 m. Wygrana 121:106 była czwartą kolejną "Pelikanów". (PAP)

mask/ krys/

Kraj i świat

2024-07-22, godz. 17:50 Paryż - Hurkacz nie wystartuje w igrzyskach (krótka) Hubert Hurkacz poinformował, że nie wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. 'Była to bardzo, bardzo trudna decyzja' - napisał na Instagramie polski… » więcej 2024-07-22, godz. 17:50 Wielkopolskie/ Zablokowana A2 między węzłami Poznań Zachód i Buk Po wypadku zablokowana jest w obu kierunkach autostrada A2 między węzłami Poznań Zachód i Buk. Tir potrącił pieszego. Wezwany został śmigłowiec LPR. » więcej 2024-07-22, godz. 17:50 Orlen Południe poszukuje dostawców kolb kukurydzy, miskanta i wierzby energetycznej Orlen Południe, w związku z uruchamianą instalacją do produkcji bioetanolu drugiej generacji wraz z elektrociepłownią biomasową, szuka dostawców kolb kukurydzy… » więcej 2024-07-22, godz. 17:50 Prof. Tomasz Płudowski: Kamala Harris ma 30 proc. szans na zostanie prezydentką (wideo) Jest niewielka szansa na to, że Kamala Harris zostanie prezydentką. Żeby wygrać, od teraz po stronie Demokratów wszystko musiałoby pójść znakomicie -… » więcej 2024-07-22, godz. 17:50 Sikorski: trzeba przekonać USA, że w sprawie wsparcia Ukrainy Europa to nie pasażer na gapę To dobry moment, by przekonać amerykańskich polityków i opinię publiczną w USA, że Europa się zmobilizowała, wydaje więcej na obronność i nie jest pasażerem… » więcej 2024-07-22, godz. 17:40 Projekt MF zapowiedziało nowelizacje ustawy o finansach publicznych Ministerstwo Finansów planuje nowelizację ustawy o finansach publicznych. Jak wskazano w wykazie prac legislacyjnych rządu na stronie KPRM, projektowana ustawa… » więcej 2024-07-22, godz. 17:40 USA/ Secret Service: zamach na Trumpa był naszą największą porażką od dziesięcioleci (opis) Przesłuchiwana w poniedziałek przez Komisję Nadzoru amerykańskiej Izby Reprezentantów dyrektorka Secret Service Kimberly Cheatle oświadczyła, że próba… » więcej 2024-07-22, godz. 17:40 Paryż – debiut czterech żeglarskich konkurencji, klasa 470 w formule mieszanej Na igrzyskach w Paryżu w żeglarstwie zadebiutują cztery klasy: windsurfingowa iQFoil i Formula Kite zarówno w wydaniu kobiecym, jak i męskim. Z kolei w klasie… » więcej 2024-07-22, godz. 17:40 MEN: dodatkowe środki w programie "Podróże z klasą" wyczerpane w 4 minuty; 752 nowe wnioski Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało w poniedziałek, że dodatkowe 20 mln złotych przeznaczone na program 'Podróże z klasą' wyczerpano w 4 minuty… » więcej 2024-07-22, godz. 17:40 Paryż - pięć medali olimpijskich polskich żeglarzy (dokumentacja) Pięć medali, w tym jeden złoty, wywalczyli polscy żeglarze w dotychczasowych startach w igrzyskach olimpijskich. Dwa zdobył Mateusz Kusznierewicz w klasie… » więcej