2021-09-25, 23:40 Autor: PAP

Ekstraklasa piłkarska - czwarta porażka Legii (podsumowanie)

Po siedmiu meczach obecnego sezonu piłkarze Legii Warszawa mają na koncie cztery porażki, czyli tyle, ile w całych poprzednich rozgrywkach. W sobotnim spotkaniu 9. kolejki ekstraklasy przegrali u siebie z Rakowem Częstochowa 2:3.

Pierwsza bramka padła po niespełna półgodzinie gry. W pole karne Legii wpadł Sebastian Musiolik, a bramkarz gospodarzy Cezary Miszta sfaulował go. Chwilę później rzut karny wykorzystał Ivi Lopez.

Strata gola nie załamała podopiecznych trenera Czesława Michniewicza. "Wojskowi" na odrobienie straty potrzebowali zaledwie czterech minut. Udało im się to za sprawą Mahira Emrelego, który mimo bliskiej obecności obrońcy trafił mocnym strzałem pod poprzeczkę z ostrego kąta.

Legia przespała początek drugiej połowy i Raków zdobył bramki w 53. i 56. minucie. Najpierw świetnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zachował się Fran Tudor, który doskonale zamknął akcję i z bliska skierował piłkę do siatki.

Następnie w głównej roli znów wystąpił Lopez. Tym razem popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.

Legia ponownie rzuciła się do ataku, ale zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 70. minucie z krawędzi pola karnego celnym płaskim strzałem popisał się Ihor Charatin. Mistrzowie Polski mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, ale wynik nie uległ już zmianie.

W tabeli Raków jest piąty, a warszawska ekipa 14. Obie drużyny mają do rozegrania dwa mecze zaległe. Częstochowianie tracą zaledwie cztery punkty do prowadzącego Lecha Poznań, który w piątek doznał pierwszej w sezonie porażki - na wyjeździe uległ Jagiellonii 0:1.

Jedyną bramkę w 71. minucie zdobył Jesus Imaz. Poznaniacy nie mogą wygrać w Białymstoku od 2013 roku.

W drugim piątkowym meczu Lechia Gdańsk rozbiła Górnika Łęczna 4:0. Dwie bramki zdobył Flavio Paixao, a po jednej dołożyli Łukasz Zwoliński i Kacper Sezonienko.

W sobotę natomiast odbyły się jeszcze dwa mecze. Wciąż daleko od formy z poprzedniego sezonu jest Warta Poznań. Wówczas "Zieloni" byli rewelacją rozgrywek; jako beniaminek zajęli piąte miejsce.

Obecnie Warta ma serię pięciu meczów bez zwycięstwa. Tym razem u siebie uległa Zagłębiu Lubin 0:2 i w tabeli jest dopiero 16. Bramki dla gości, którzy plasują się na trzeciej pozycji, zdobyli tuż przed przerwą Tomas Zajic i w 66. minucie Patryk Szysz.

Mecz mógł się ułożyć inaczej, ale w 40. minucie gospodarze zmarnowali rzut karny. Strzał Mateusza Kupczaka obronił Dominik Hładun.

Po serii czterech meczów bez porażki pokonani z boiska zeszli piłkarze Radomiaka Radom. Beniaminek uległ na wyjeździe Stali Mielec 0:1. W końcówce pierwszej połowy bramkę z rzutu karnego zdobył Grzegorz Tomasiewicz.

Na niedzielę zaplanowano trzy spotkania: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław - Wisła Płock i Wisła Kraków - Pogoń Szczecin. 9. kolejkę w poniedziałek zakończy mecz Piast Gliwice - Cracovia Kraków.(PAP)

wkp/ cegl/

2024-06-07, godz. 16:40 Szwecja/ Stoltenberg w Sztokholmie: Szwecja wnosi wiele do obrony kolektywnej Sojuszu Szwecja wnosi wiele do obrony kolektywnej Sojuszu - oznajmił sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg, który w piątek złożył… » więcej 2024-06-07, godz. 16:40 Austria/ Długa Noc Kościołów - dyskoteka w domu diecezjalnym i „modlitwy na wynos” Dyskoteka w domu diecezjalnym czy „modlitwy na wynos” - to tylko niektóre atrakcje przygotowane na tegoroczną Długą Noc Kościołów w Austrii. Wydarzenie… » więcej 2024-06-07, godz. 16:30 Choroby rzadkie priorytetem polskiej prezydencji w 2025 roku? (MediaRoom) Plan dla Chorób Rzadkich, publiczne finansowanie nowoczesnych terapii, poprawa dostępu do diagnostyki, poszerzenie przesiewu noworodkowego, koordynowana opieka… » więcej 2024-06-07, godz. 16:30 W. Brytania/ Dwie starsze aktywistki Just Stop Oil zakłóciły brytyjski "ślub roku" Dwie będące w wieku emerytalnym aktywistki grupy Just Stop Oil zakłóciły w piątek brytyjski 'ślub roku', rozpylając proszek z gaśnicy proszkowej na ludzi… » więcej 2024-06-07, godz. 16:30 PŚ w skokach - odwołano próbę przedolimpijską w Predazzo w 2025 roku Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Predazzo, które miały się odbyć w dniach 11-12 stycznia 2025 roku, zostały odwołane - poinformowała w piątek… » więcej 2024-06-07, godz. 16:30 Prezydent: dziś nie ma uzasadnienia dla odwołania prok. Tomasza Janeczka (krótka4) Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że dziś nie ma uzasadnienia dla odwołania prok. Tomasza Janeczka z funkcji zastępcy Prokuratora Generalnego ds. wojskowych… » więcej 2024-06-07, godz. 16:20 Ministerstwo Cyfryzacji: ponad 290 tys. obywateli zmieniło miejsce głosowania Ponad 290 tys. obywateli zmieniło miejsce głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformowało w piątek ministerstwo cyfryzacji. » więcej 2024-06-07, godz. 16:20 USA/ Centralne Dowództwo: tymczasowy port w Strefie Gazy znów funkcjonuje Przywróciliśmy funkcjonowanie tymczasowego pływającego portu w Strefie Gazy - poinformowało w piątek Centralne Dowództwo USA (CENTCOM). W ostatnim tygodniu… » więcej 2024-06-07, godz. 16:10 Adam Szłapka zwrócił się do PKW ws. zbadania sprawozdania finansowego PiS dot. Pikników 800+ Szef Nowoczesnej Adam Szłapka zwrócił się w piśmie do PKW z wnioskiem o zbadanie sprawozdania finansowego PiS w związku z możliwością nielegalnego finansowania… » więcej 2024-06-07, godz. 16:10 Gdańsk/Odnotowano pierwszy przypadek ASF u dzika W Gdańsku odnotowano pierwszy potwierdzony przypadek wystąpienia wirusa ASF u dzika - poinformował w piątek gdański magistrat. Urzędnicy podkreślają, że… » więcej