2021-09-11, 17:30 Autor: PAP

Ekstraklasa piłkarska - Cracovia - Górnik Zabrze 2:2 (opis2)

Cracovia Kraków – Górnik Zabrze 2:2 (0:2).

Bramki: 0:1 Jesus Jimenez (2), 0:2 Piotr Krawczyk (34), 1:2 Matej Rodin (84-głową), 2:2 Matej Rodin (90+2-głową)

Żółta kartka – Cracovia Kraków: Pelle van Amersfoort, Cornel Rapa, Florian Loshaj; Górnik Zabrze: Adrian Gryszkiewicz, Rafał Janicki, Erik Janza.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 6 836.

Cracovia Kraków: Lukas Hrosso – Cornel Rapa, Matej Rodin, Jakub Jugas, Kamil Pestka – Sergiu Hanca, Sylwester Lusiusz (66. Florian Loshaj), Karol Knap (46. Kamil Ogorzały), Pelle van Amersfoort, Michał Wiśniewski (46. Damir Sadikovic) – Filip Balaj (46. Mathias Hebo Rassmusen).

Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok (88. Dariusz Pawłowski), Krzysztof Kubica (71. Filip Bainovic), Alasana Manneh (61. Jean Mvondo), Bartosz Nowak (61. Norbert Wojtuszek), Erik Janza - Jesus Jimenez, Piotr Krawczyk (88. Vamara Sanogo).

Po dramatycznej końcówce Cracovia zremisowała z Górnikiem. Bohaterem spotkania został Chorwat Matej Rodin, który zdobył dwie bramki, w tym tę na wagę jednego punktu już w doliczonym czasie gry.

Pierwsze kłopoty "Pasów" zaczęły się już podczas rozgrzewki. Wówczas kontuzji doznał napastnik Marcos Alvarez i musiał zastąpić go Filip Balaj.

Jakby tego było mało, już pierwsza akcja gości zakończyła się powodzeniem. Jesus Jimenez długo prowadził piłkę, a po przekroczeniu linii pola karnego popisał się precyzyjnym strzałem tuż przy słupku. Lukas Hrosso był bez szans. To czwarty gol Hiszpana w tym sezonie.

Górnik nie oddawał inicjatywy, Cracovia miała problemy z przedostaniem się w pobliże bramki gości. W 28. minucie Piotr Krawczyk ograł Jakuba Juhasa i posłał piłkę do siatki. Gol nie został jednak uznany, gdyż napastnik zabrzan przyjmując futbolówkę pomógł sobie ręką.

Za moment mogło być 1:1. Kamil Pestka podał z lewego skrzydła do Pellego van Amerfoorta, jednak strzał Holendra z kilku metrów wspaniałą interwencją zatrzymał Grzegorz Sandomierski, były bramkarz Cracovii.

Odpowiedź Górnika była konkretna. Krawczyk tym razem ograł w polu karnym Rodina i zdobył bramkę, która nie wzbudziła już żadnych kontrowersji.

W przerwie trener Michał Probierz dokonał aż trzech zmian. Cracovia ruszyła do ataku i w 49. minucie pod bramką Sandomierskiego powstało spore zamieszanie, a bliski strzelenia kontaktowego gola był Sylwester Lusiusz.

Potem jednak gospodarze, mimo optycznej przewagi, mieli problemy z wypracowywaniem dobrych okazji. Obrońcy Górnika w porę likwidowali zagrożenie. Dopiero w 84. minucie Sergiu Hanca dośrodkował z lewego skrzydła, a Rodin strzałem głową pokonał Sandomierskiego.

Goście nie wyciągnęli z tej sytuacji żadnych wniosków. W doliczonym czasie gry Chorwat znowu powędrował w pole karne rywala i ponownie głową skierował piłkę do siatki. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Górnik, który wyraźnie dominował w pierwszej połowie, po przerwie zagrał słabo.(PAP)

Autor: Grzegorz Wojtowicz

gw/ pp/

2024-07-26, godz. 06:20 Chiny/ Ponad 600 tys. osób dotkniętych przez tajfun Gaemi, który na Tajwanie zabił 5 osób Gaemi, trzeci i najpotężniejszy tajfun, który w tym roku uderzył we wschodnie wybrzeże Chin, dotkną dotychczas ponad 600 tys. osób w prowincji Fujian -… » więcej 2024-07-26, godz. 06:00 Różne gatunki zwierząt może łączyć wspólna kultura Wspólne polowanie, dzielenie się zasobami i używanie tych samych sygnałów do przekazywania określonych informacji - to wszystko przykłady współdzielenia… » więcej 2024-07-26, godz. 06:00 Kanada/ Mężczyzna obronił się przed niedźwiedzicą uderzając ją w pysk Rowerzysta w Kolumbii Brytyjskiej, który na leśnej trasie spotkał niedźwiedzicę z małymi, obronił się przed atakiem dzięki rowerowi i dezorientującym… » więcej 2024-07-26, godz. 06:00 Paryż - letnie igrzyska olimpijskie w statystyce (dokumentacja) Letnie igrzyska olimpijskie w statystyce (kolejno: liczba porządkowa, rok, miejsce, liczba krajów, liczba zawodników, liczba kobiet/mężczyzn, liczba dyscyplin… » więcej 2024-07-26, godz. 06:00 Obwód mózgowy uczestniczy w wywołaniu efektu placebo Obwód mózgowy uczestniczy w wywołaniu efektu placebo - wynika z badania opublikowanego w „Nature”. Naukowcy mają nadzieję, że jest to pierwszy krok… » więcej 2024-07-26, godz. 05:50 Prognoza pogody na 26 i 27 lipca Jak informuje IMGW, Europa północna, północno-zachodnia, południowo-zachodnia oraz południowo-wschodnia są pod wpływem niżów i związanych z nimi frontów… » więcej 2024-07-26, godz. 05:40 Paryż - w piątek oficjalne otwarcie igrzysk W piątek o godz. 19.30 rozpocznie się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu, która oficjalnie rozpocznie największą imprezę sportową czterolecia… » więcej 2024-07-26, godz. 05:30 Kanada/ Spotkanie z mieszkającymi w Kanadzie powstańcami warszawskimi w 80. rocznicę Powstania Troje mieszkających w Kanadzie powstańców warszawskich, Ewa Ponińska-Konopacka, Jerzy Piros i Stefan Tadeusz Meissner, wzięło udział w zorganizowanym w… » więcej 2024-07-26, godz. 04:50 USA/Polonijny mural na 80 rocznicę Powstania Warszawskiego; billboard na Times Square Polonia nowojorska przygotowuje się do uczczenia 80 rocznicy Powstania Warszawskiego. Z tej okazji odnowiła mural na ścianie Polskiego Domu Narodowego na Greenpoincie… » więcej 2024-07-26, godz. 04:10 USA/Zmarł amerykański dyplomata i politolog Martin Indyk W swoim domu w New Fairfield, w stanie Connecticut, zmarł w czwartek były amerykański dyplomata, doradca prezydentów i nauczyciel akademicki Martin Indyk… » więcej