Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-30, 15:40 Autor: PAP

Pesa Bydgoszczy przekazała Pol-Miedź Trans lokomotywę Gama Marathon

Pesa Bydgoszcz w piątek przekazała w Lubinie (Dolnośląskie) spółce Pol-Miedź Trans zamówioną lokomotywę elektryczną z silnikiem dojazdowym Gama Marathon - poinformował w komunikacie Piotr Mazurek z zespołu PR fabryki.

Lokomotywa 111Ed Gama Marathon to czteroosiowa jednostka elektryczna ze spalinowym silnikiem dojazdowym, który umożliwia prowadzenie prac manewrowych poza siecią trakcyjną oraz pozwala obsłużyć niezelektryfikowane bocznice kolejowe.

"Dzięki poczynionym inwe­stycjom spółka Pol-Miedź Trans może oferować szerszy wachlarz usług w ramach transportu kolejowego, pozwalając nie tylko na optymalizację kosztów transportowych, ale również pozytywnie wpływając na środowisko i bezpieczeństwo transportu w myśl hasła jakie przyświeca firmie +Bez­piecznie. Na czas. Na miejsce+" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor Oddziału Transportu Kolejowego Pol-Miedź Trans Grzegorz Gorczycki.

Gorczycki zaznaczył, że otrzymana znacznie przed terminem umownym lokomotywa wpisuje się w aktualne potrzeby transportowe do realizacji przewozów intermodalnych.

"Po dotychczasowej wieloletniej współpracy w obszarze napraw i modernizacji lokomotyw otwieramy kolejny rozdział związany z dostawą nowoczesnych lokomotyw. Jesteśmy przekonani, iż nasza lokomotywa spełni wszelkie wymagania Pol-Miedź Trans i liczymy na dalszy rozwój współpracy pomiędzy naszymi firmami" – podkreślił cytowany w informacji kierownik kontraktu z Pesy Tomasz Różak. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ pad/

Kraj i świat

2024-06-29, godz. 22:40 Żużlowa GP - Zmarzlik drugi w Gorzowie Wlkp., zwycięstwo Lindgrena (opis) Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce w turnieju Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim, szóstej eliminacji żużlowych mistrzostw świata. Wygrał Szwed Fredrik… » więcej 2024-06-29, godz. 22:40 ME 2024 - Niemcy - Dania 1:0 (bramka) 1/8 finału: Niemcy - Dania 1:0 w 53. min. Bramki: 1:0 Kai Havertz (53-karny). Sędzia: Michael Oliver (Anglia).(PAP) af/ mak/ » więcej 2024-06-29, godz. 22:30 Francja/ W Paryżu lewica jako jedyna agitowała na ulicach przed wyborami W sobotę, ostatni dzień przed wyborami parlamentarnymi, we Francji trwała cisza wyborcza. O pierwszej turze historycznego, jak się ocenia, głosowania przypominały… » więcej 2024-06-29, godz. 22:20 ME 2024 - Niemcy - Dania 0:0 (do przerwy) 1/8 finału: Niemcy - Dania 0:0 do przerwy. Sędzia: Michael Oliver (Anglia).(PAP) af/ mak/ co/ » więcej 2024-06-29, godz. 22:10 ME 2024 - wznowiono mecz Niemcy - Dania Po 25-minutowej przerwie wznowiono mecz 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy w Dortmundzie, z udziałem reprezentacji Niemiec i Danii. Spotkanie przerwano… » więcej 2024-06-29, godz. 22:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, sobota 29 czerwca, 22.00 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Szwajcaria po zwycięstwie nad broniącymi tytułu Włochami 2:0 została pierwszym ćwierćfinalistą piłkarskich… » więcej 2024-06-29, godz. 22:10 LN siatkarzy – Słowenia rywalem Polaków o brąz, Japonia w finale Japonia wygrała ze Słowenią 3:0 (25:21, 27:25, 31:29) w półfinale Ligi Narodów siatkarzy w Łodzi. W niedzielę pierwszy raz w historii zagra o tytuł z… » więcej 2024-06-29, godz. 22:00 Żużlowa GP - Zmarzlik drugi w Gorzowie Wlkp., zwycięstwo Lindgrena (krótka) Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce w turnieju Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim, szóstej eliminacji żużlowych mistrzostw świata. Wygrał Szwed Fredrik… » więcej 2024-06-29, godz. 21:50 ME 2024 - mecz Niemcy - Dania przerwany z powodu burzy Mecz 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy w Dortmundzie, z udziałem reprezentacji Niemiec i Danii, został przerwany z powodu burzy z piorunami. Piłkarze… » więcej 2024-06-29, godz. 21:30 ME 2024 - kapitan Anglików Kane: 99 procent kibiców za reprezentacją i trenerem Kapitan angielskich piłkarzy Harry Kane przed niedzielnym meczem 1/8 finału mistrzostw Europy ze Słowacją ocenił, że 99 procent kibiców jest za reprezentacją… » więcej