2021-03-15, 07:50 Autor: PAP

Liga włoska - dyrektor Juventusu Paratici: przyszłość Cristiano Ronaldo jest w Turynie

Fabio Paratici, dyrektor zarządzający w Juventusie uciął wszystkie spekulacje medialne dotyczące jednego z najlepszych piłkarzy świata Cristiano Ronaldo: "Jego przyszłość jest bez wątpienia w Turynie" - powiedział w jednej z włoskich stacji telewizyjnych.

W minionym tygodniu hiszpańskie media informowały, że Portugalczyk myśli o powrocie do Realu Madryt i prowadzi nawet rozmowy z "Królewskimi". Klub z Madrytu i piłkarz nie potwierdziły wówczas tych rewelacji.

Ronaldo po odpadnięciu Juventusu z 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Porto musiał stawić czoła fali krytyki we włoskich mediach. Gazety i portale donosiły przy okazji, że 36-letni napastnik nie czuje się najlepiej w Turynie i chciałby znowu wrócić do znanego sobie środowiska w Madrycie. Wybrany pięciokrotnie najlepszym piłkarzem globu Ronaldo strzelił w tym sezonie 27 bramek w 32 meczach. Kontrakt z Juve obowiązuje go jeszcze rok.

"Śmieszy mnie ta dyskusja o (przyszłości - PAP) Ronaldo. Mówimy o zawodniku, który jest obecnie najlepszym strzelcem w Serie A i zdobył pięć nagród Ballon d'Or. Wywalczył z nami wiele tytułów i to przywilej mieć go w składzie. Będzie nadal z nami, i będziemy cieszyć się jego występami tak długo, jak to tylko możliwe. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jest z nami" - powiedział Paratici.

W niedzielę Ronaldo zamknął krytykom usta strzelając w ciągu 22 minut trzy gole w wygranym na wyjeździe 3:1 meczu z Cagliari w 27. kolejce włoskiej ekstraklasy. Ciesząc się z goli, wskazał na ucho - w odpowiedzi na niedawną krytykę. Po meczu nie chciał rozmawiać z mediami, a trener "Starej Damy" Andrea Pirlo skomentował krótko jego zachowanie: "Cristiano +przemawia+ na boisku".

Ronaldo do Juventusu przeniósł się latem 2018 roku. Podano, że koszt transferu wyniósł 100 mln euro. Ale to właśnie w barwach Realu Madryt Portugalczyk przeżył najlepszy okres w karierze. W barwach "Królewskich" grał dziewięć sezonów. W tym czasie czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów i dwa razy wywalczył tytuł mistrza Hiszpanii. W 438 spotkaniach zdobył 451 goli. (PAP)

olga/ co/

2024-06-10, godz. 22:40 Lekkoatletyczne ME - Cimanouska: miał być finał i medal, a są myśli o końcu kariery (wideo) Martyna Kotwiła i Kryscina Cimanouska odpadły w półfinale biegu na 200 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. 'Miał być finał i medal… » więcej 2024-06-10, godz. 22:40 Polska - Turcja 2:1 w 90. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego Polska prowadzi z Turcją 2:1 w 90. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego, który odbywa się na PGE Narodowym w Warszawie. Drugiego gola dla biało-czerwonych… » więcej 2024-06-10, godz. 22:40 Komunikat Totalizatora Sportowego (10-06-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2024-06-10 o godz. 22:00Ekstra… » więcej 2024-06-10, godz. 22:30 Ekstraklasa koszykarzy - Trefl - King 88:84 (wynik) Piąty mecz finałowy: Trefl Sopot - King Szczecin 88:84 (24:23, 21:18, 22:18, 21:25). Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 3-2 dla Kinga. Szóste… » więcej 2024-06-10, godz. 22:30 Izrael/ Skrajnie prawicowy minister chce zablokować pomoc humanitarną dla Strefy Gazy Skrajnie prawicowy minister bezpieczeństwa wewnętrznego Izraela Itamar Ben Gwir uznał odejście ministra centrowego Beniego Ganca z gabinetu wojennego za 'bardzo… » więcej 2024-06-10, godz. 22:30 Polska - Turcja 1:1 w 77. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego Polska remisuje z Turcją 1:1 w 77. minucie towarzyskiego meczu piłkarskiego, który odbywa się na PGE Narodowym w Warszawie. Wyrównującego gola uzyskał Baris… » więcej 2024-06-10, godz. 22:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (10-06-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2024-06-10 o godz. 22:00W zakładach Mini Lotto wylosowano1… » więcej 2024-06-10, godz. 22:20 USA/ W Nowym Jorku zmarł piosenkarz Michał Hochman W niedzielę zmarł w Nowym Jorku 80-letni polski piosenkarz i gitarzysta Michał Hochman - poinformował PAP przyjaciel artysty Henryk Cioczek. Hochmana nazywano… » więcej 2024-06-10, godz. 22:20 Rosja/ Gazprom: w 2023 r. wydobyliśmy najmniej gazu ziemnego w historii Rosyjski państwowy koncern energetyczny Gazprom wydobył w 2023 r. 359 mld m3 gazu ziemnego - podała w poniedziałek spółka, publikując raport roczny. To… » więcej 2024-06-10, godz. 22:20 Nowacka: innowacyjność polskiej szkoły budują nauczyciele-pasjonaci i otwarci dyrektorzy Polska szkoła jest dla uczniów, ale stoi nauczycielami-pasjonatami i otwartymi dyrektorami, którzy wspólnie budują jej innowacyjność - powiedziała ministra… » więcej