Radio Opole » Sport i turystyka
2023-04-14, 19:53 Autor: Jakub Biel

"Pęknięcie" Stali w Nysie. Asseco Resovia Rzeszów w półfinale

PSG Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów [fot. Piotr Marchwiński]
Siatkarze PSG Stali Nysa zakończyli tegoroczne rozgrywki PlusLigi na ćwierćfinale. Przeszkodą nie do pokonania okazała się Asseco Resovia Rzeszów, która pokonała w Hali Nysa "żółto-niebieskich" 3:1 (24:26, 25:19, 25:20, 25:18).
Trzecie ćwierćfinałowe spotkanie między Asseco Resovią Rzeszów a PSG Stalą Nysa rozpoczęło się od pojedynku atakujących. Efektowne punkty zdobywali Maciej Muzaj dla Asseco Resovii Rzeszów i Wassim Ben Tara dla nysan.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Daniel Pliński dokonał kilku rotacji w składzie, ponieważ od początku spotkania znalazło się miejsce dla m.in. Szymona Bińka, który zmienił na pozycji pierwszego libero Kamila Dembca. W odwodzie trener nysan pozostawił również Michała Gierżota.

Pierwszą przewagę Asseco Resovia Rzeszów uzyskała, gdy wygrała dwie piłki od stanu 11:11. Najpierw zablokowany został Wassim Ben Tara, a następnie El Graoui nie przyjął zagrywki Jana Kozamernika. Rzeszowianie wyszli na prowadzenie 16:12.

Marokańczyk szybko odkupił swoje winy, zdobywając dwa punkty z rzędu w polu serwisowym. W tym aspekcie dobrze radził sobie również Wassim Ben Tara, jednak to rzeszowianie wchodzili z prowadzeniem 20:18.

Zou El Graoui dobrą zagrywką doprowadził do remisu 24:24 przy piłce setowej dla Resovii Rzeszów, a następnie asem serwisowym zakończył pierwszego seta, którego "Stalowcy" wygrali 26:24.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli rzeszowianie. Poprawili zagrywkę, a mocne piłki na drugą stronę siatki posyłali Jakub Kochanowski i Klemen Cebulj. Stal nie pękała, ale świetną partię w ataku rozgrywał Maciej Muzaj i przewaga Resovii nie topniała.

W środkowej części seta "biało-czerwoni" ponownie podkręcili tempo i uzyskali najwyższe - 5-punktowe - prowadzenie w tym meczu, było 17:12. Trener nysan Daniel Pliński zdecydował się na zmiany, ale na niewiele się one zdały. Drugiego seta w tym meczu dość pewnie wygrali siatkarze z Podkarpacia 25:19.

Podbudowani dobrą grą w drugim secie siatkarze Asseco Resovii w partii trzeciej zdominowali nysan. Szybko osiągnęli przewagę, którą pielęgnowali przez całą długość seta. Świetnie grą Resovii dyrygował Fabian Drzyzga, a w grę Stali wkradła się niemoc.

W końcówce Stal zerwała się do odrabiania strat, jednak doświadczenie Resovii wzięło górę i rzeszowianie - mimo chwilowej dekoncentracji - dowieźli zwycięstwo w trzeciej partii wygrywając 25:20.

Różnicę na początku czwartego seta zrobił Torey DeFalco, który kilkukrotnie popisał się perfekcyjną zagrywką. Już na początku tej partii Resovia prowadziła 7:3 i pewnym krokiem zmierzała do półfinałów Polskiej Ligi Siatkówki. Zwycięzcy fazy zasadniczej sezonu dodatkowo powiększyli swoją przewagę w środkowej części seta, a w jego decydującą część Resovia wkraczała prowadząc 20:14.

Ostatecznie Resovia wygrała również partię czwartą 25:18, mecz 3:1 i ćwierćfinałową rywalizację 3:0.

Sport i turystyka

2024-05-31, godz. 14:00 Rusza rywalizacja o tytuł rowerowej stolicy Polski. W gronie miast uczestników Kędzierzyn-Koźle Kędzierzyn-Koźle kolejny raz powalczy o tytuł rowerowej stolicy Polski. Akcja startuje 1 czerwca. Przez cały miesiąc uczestnicy ogólnopolskiej rywalizacji… » więcej 2024-05-31, godz. 08:06 Adam Nocoń odchodzi z Odry Opole Adam Nocoń kończy współpracę z Odrą Opole. Klub z Oleskiej poinformował, że wraz z końcem sezonu i wypełnieniem kontraktu 53-latek przestaje pełnić… » więcej 2024-05-30, godz. 17:00 Po awans i po marzenia. Odra Opole w półfinale baraży rywalizuje z Arką Gdynia Przed piłkarzami Odry Opole pierwszy mecz barażowy o awans do ekstraklasy. Dziś (30.05) wieczorem zespół trenera Adama Noconia zmierzy się na wyjeździe… » więcej 2024-05-29, godz. 17:45 Strzelectwo sportowe: Andrzej Burda trzeci na mistrzostwach Europy Andrzej Burda zdobył brązowy medal na mistrzostwach Europy w strzelectwie sportowym. » więcej 2024-05-28, godz. 22:05 Kolejni zawodnicy żegnają się z kędzierzyńską ZAKSĄ Libero Korneliusz Banach i grający na pozycji atakującego Bartłomiej Kluth odchodzą z kędzierzyńskiej ZAKSY. Obaj zawodnicy wspólnie z kolegami z drużyny… » więcej 2024-05-28, godz. 13:37 Na początek Resovia i Projekt. ZAKSA i Stal znają rywali w nowym sezonie Sezon 2024/2025 PlusLigi rozpocznie się w weekend 13-15 września, a rozgrywki potrwają maksymalnie do 13 maja. Aż 28 kolejek fazy zasadniczej odbywać się… » więcej 2024-05-26, godz. 19:25 Wysoka wygrana Kolejarza Opole w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej W zaległym spotkaniu 2. Ligi Żużlowej Kolejarz Opole pokonał na własnym torze niemiecki Landshut Devils 54:36. » więcej 2024-05-26, godz. 19:00 18. Opolski Festiwal Skoków. Plejada gwiazd na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków Wysokie skoki na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Za nami osiemnasta edycja Opolskiego Festiwalu Skoków. » więcej 2024-05-26, godz. 18:15 Odra Opole pokonała Znicz Pruszków i zagra w barażach o ekstraklasę Odra Opole zagra w barażach o ekstraklasę. W ostatnim meczu sezonu piłkarskiej Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali przed własną publicznością… » więcej 2024-05-26, godz. 14:00 Trwają zapisy na "Bieg Po Kwiat Paproci" malowniczą trasą wokół stawów hodowlanych Jest jeszcze ponad 100 wolnych miejsc na liście startowej czwartego 'Biegu Po Kwiat Paproci' w Rzędziwojowicach obok Niemodlina. Imprezę zaplanowano na wieczór… » więcej