Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-25, 10:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Sezon narciarski na horyzoncie. Prawdopodobnie miłośnicy białego szaleństwa głębiej sięgną do portfela

Stok narciarski w Zieleńcu [fot. Marcin Boczek]
Stok narciarski w Zieleńcu [fot. Marcin Boczek]
Choć do sezonu narciarskiego zostało jeszcze sporo czasu, to fani białego szaleństwa już zaczynają się martwić, jaki on będzie - przede wszystkim pod kątem finansowym. Wynika to z rosnących cen prądu, które mogą spowodować, że więcej zapłacimy za karnety.
- Niestety, ceny prądu już wpłynęły na to, jak ludzie żyją i podchodzą do tego. Jedyne czego jeszcze możemy się obawiać to, że zniechęcą się do sportów zimowych - mówi Karolina, narciarka i instruktorka.

- Pojechać pojadą, ale niestety może to się nie powtórzyć. Jednak patrząc na to, co się dzieje, każdy szuka atrakcji i ma potrzebę bycia na świeżym powietrzu, więc liczymy, że ta zima będzie też dobra. Bardziej obawiamy się, że ceny tak wpłyną, że ludzie zniechęcą się do wyjazdów. Jeśli będą to osoby, które patrzyły na to, ile to kosztuje, a jednak większość osób sprawdza, co dzisiaj jest w jakiej cenie. Może być też problem z naśnieżaniem stoków. Jednak jeśli nie będą tego robić, to mogą sobie sami strzelić w kolano.

- Nadchodząca zima niesie ze sobą wiele niepewności. Ceny prądu idą drastycznie w górę, a my potrzebujemy go bardzo dużo, między innymi do napędzania wyciągów czy naśnieżania - podkreśla Grzegorz Głód ze Ski Arena w Zieleńcu.

- Jak wiemy, energia elektryczna tak naprawdę jest wykorzystywana w stacji narciarskiej zarówno do napędzania wyciągów talerzykowych czy kolei linowych, jak również do naśnieżania. Faktem jest również to, że energia elektryczna dla niektórych odbiorców w Zieleńcu, którzy nie mieli podpisanych jakichś dłuższych umów, bądź skończyły się one w tym roku, potrafiła wzrosnąć nawet o 550 procent w stosunku do minionego roku. Co ważne, nasze przygotowania do sezonu trwają normalnie. Ceny karnetów mamy już ustalone i wzrosły one o 20 procent.

Dobra informacja jest taka, że według zapewnień stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, każdy działający do tej pory ośrodek zostanie zimą uruchomiony.
Karolina
Grzegorz Głód

Wiadomości z regionu

2024-10-01, godz. 20:30 Pod koniec października samochody pojadą mostem tymczasowym w Głuchołazach Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace związane z budową mostu tymczasowego w Głuchołazach na drodze krajowej 40. » więcej 2024-10-01, godz. 20:00 "Bardzo fajna inicjatywa". Studenci UO zyskali nowe miejsce do spotkań Nowy rok akademicki i nowe udogodnienia na Uniwersytecie Opolskim. Uczelnia przygotowała dla studentów drewniane leżaki i ławki ogrodowe, które stanęły… » więcej 2024-10-01, godz. 19:00 PANS w Nysie rozpoczyna nowy rok akademicki bez opóźnień Dzisiaj (01.01) odbyły się już pierwsze zajęcia, a 11 października zaplanowano uroczystą inaugurację. » więcej 2024-10-01, godz. 17:15 Tysiące pierogów i leczo dla ratowników i mieszkańców Głuchołaz. To wsparcie z Mazowsza Z ziemniakami, soczewicą, kaszą gryczaną, mięsem, kapustą, skwarkami i ruskie. 20 tysięcy pierogów przywiozło do Głuchołaz 'Pierogowe wsparcie z Maz… » więcej 2024-10-01, godz. 17:00 W Głuchołazach nadal widać kataklizm. "Bez wojska nie dalibyśmy sobie rady" 'Wielkie podziękowania dla żołnierzy za pomoc'. Te słowa powtarzają mieszkańcy Głuchołaz, którzy wciąż zmagają się z porządkowaniem mieszkań, piwnic… » więcej 2024-10-01, godz. 16:30 Wymiana elementów sygnalizacji w Dąbrowie. Będą utrudnienia na DK46 W środę (2.10) ruszy wymiana uszkodzonych pętli indykcyjnych sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK46 z ulicą Ciepielowicką i Sztonyka w Dąbrowie. Pierwszy… » więcej 2024-10-01, godz. 16:07 Za dwa tygodnie reaktywacja szpitala powiatowego w Nysie 15 października szpital powiatowy w Nysie wróci do pracy - poinformował dyrektor ZOZ w Nysie Artur Kamiński. Placówka została zamknięta, a pacjenci ewakuowani… » więcej 2024-10-01, godz. 16:00 Główny Szlak Sudecki odblokowany. Przywrócono wstęp do lasów w Górach Opawskich Z pewnymi wyjątkami zniesiono zakaz wstępu do lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Prudnik. Obostrzenie to nadal obowiązują na terenach zalanych i najbardziej… » więcej 2024-10-01, godz. 15:00 "Będzie węgiel i kuchenki gazowe". Sołtys Wronowa o pilnych potrzebach powodzian - Zabezpieczamy wszystko, co jest potrzebne, a przynajmniej staramy się - mówi Radiu Opole Leszek Witoń, sołtys Wronowa koło Lewina Brzeskiego. Obecnie mieszkańcom… » więcej 2024-10-01, godz. 14:18 Trzy świadczenia dla rodziców małych dzieci. Ruszył rządowy program Ruszył rządowy program Aktywny Rodzic. To trzy świadczenia - aktywny rodzic w pracy, tzw. babciowe, aktywnie w żłobku oraz aktywnie w domu. Wnioski należy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »