Radio Opole » Rozmowy o kulturze (DAB+) » Rozmowy o kulturze (DAB+) » Beata Migas o filmie dokumentalnym 'UFO: Oni już…
2022-04-11, 19:00 Autor: Agnieszka Zientarska

Beata Migas o filmie dokumentalnym "UFO: Oni już tu są"

Beata Migas i Agnieszka Zientarska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Beata Migas i Agnieszka Zientarska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Z Beatą Migas, reżyserką, rozmawialiśmy o filmie dokumentalnym, który 8 kwietnia miał swoją premierę "UFO: Oni już tu są". To filmowa opowieść o zjawiskach niewyjaśnionych, do których w latach 2000-2006 dochodziło we wsi Wylatowo na Kujawach.
Dokument prowadzi widzów przez proces ustalania odpowiedzi na pytanie czy wsi udało się nawiązać kontakt z obcą cywilizacją. Wywiady z ufologami, naukowcami i dziennikarzami, którzy przed laty prowadzili na miejscu pierwszą w skali świata akcję całodobowego monitoringu pól oraz niepublikowane dotąd nagrania i wyniki badań, rzucają zupełnie nowe światło na sprawę UFO. Poprzez wtajemniczenie w rzeczywistość polskiego Russell, film pozwala namacalnie odczuć atmosferę wsi, w której na skutek obecności „obcych” zrodził się niewiarygodny fenomen socjologiczny.

Zobacz także

2022-11-16, godz. 19:11 Z Anną Król o pionierkach taternictwa w Polsce Anna Król - autorka książek i scenariusz, pomysłodawczyni i dyrektorka Big Book Festival - będzie gościem audycji "Rozmowy o kulturze". Opowie o swoim reportażu… » więcej 2022-11-15, godz. 19:00 O poezji, poetyckim turnieju i poetach, których już z nami nie ma... W programie z pisarką i poetką Małgorzatą Sobolewską rozmawialiśmy o Turnieju Poetyckim im. Janusza Wójcika w Brzegu, o kondycji opolskiej poezji i zachowaniu… » więcej 2022-11-14, godz. 19:00 Z Barbarą Saczko-Bombą o zbiorze opowiadań portretujących życie w Reńskiej Wsi w XX w. Z Barbarą Saczko-Bombą, animatorką kultury, autorką tekstów krytyczno-literackich, laureatką konkursu literackiego "Barwy Mojej Małej Ojczyzny" rozmawialiśmy… » więcej 2022-11-10, godz. 19:05 Krzysztof Marcinkiewicz o działalności stowarzyszeń patriotycznych Tym razem naszym gościem był dziennikarz Krzysztof Marcinkiewicz, prezes Opolskiego Oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej związany także… » więcej 2022-11-09, godz. 19:08 Łukasz Masiukiewicz o miłości do drewna i rzeźbach, które z niego powstają O miłości do drewna i rzeźbach, które z niego powstają opowiadał twórca ludowy - Łukasz Masiukiewicz. Pochodzi z Lubelszczyzny, ale mieszka i tworzy na… » więcej 2022-11-08, godz. 19:19 Bartosz Małłek o potrzebach turystów zagranicznych wycieczek okiem ich pilota Gościem audycji był Bartosz Małłek, pilot wycieczek zagranicznych. Rozmawialiśmy o różnych kulturach, a także o potrzebach turystów podczas zagranicznych… » więcej 2022-11-08, godz. 10:21 O spektaklu "Szkice z Becketta" rozmawiamy z reżyserem przedstawienia Z Aleksandrem Maksymiakiem, reżyserem, scenografem, wykładowcą rozmawiamy o spektaklu "Szkice z Becketta", który od 5 listopada 2022 roku można oglądać… » więcej 2022-11-04, godz. 19:21 Michał Szachnowski o kolejnej odsłonie "Teatrem w Opolskie" Teatrem w Opolskie to wydarzenie, które odbywa się w naszym województwie po raz drugi i budzi wielkie oczekiwania. Z jednej strony, jaki będzie nowy spektakl… » więcej 2022-11-03, godz. 19:51 Z dr hab. Zbigniewem Bereszyńskim wspominaliśmy redaktorów oraz wydawców czasu Solidarności i stanu wojennego Gościem był dr hab. Zbigniew Bereszyński w czasach PRL-u niezależny redaktor i wydawca, działacz opozycji antykomunistycznej. Rozmawialiśmy o wydawnictwach… » więcej 2022-11-02, godz. 19:00 Jak wyobrażano sobie duchy na przestrzeni dziejów? O tym rozmawiamy z dr hab. Stankomirem Nicieją, prof. UO Co obecność duchów w kulturze mówi o naszej zbiorowej wyobraźni? Na ten temat rozmawialiśmy z dr hab. Stankomirem Niceją, profesorem Uniwersytetu Opolskiego… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »