Radio Opole » Rozmowy o kulturze (DAB+) » Rozmowy o kulturze (DAB+)

Rozmowy o kulturze (DAB+)

2022-12-29, 19:00

O Polakach na wojennej Ukrainie, powstającym muzeum Kresów w Brzegu i najnowszych inicjatywach Towarzystwa Polonia-Kresy

[fot. Paula Hołubowicz]
[fot. Paula Hołubowicz]
Tym razem naszym gościem była Krystyna Rostocka - prezes Towarzystwa Polonia-Kresy, od grudnia także w Radzie działającej przy powstającym Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu. Rozmawialiśmy o Polakach na Kresach już po agresji Rosji na Ukrainę, ale także o powstającym Muzeum Kresów i najnowszych inicjatywach Towarzystwa.
2022-12-23, 19:00

O kulturowym i duchowym wymiarze życia chrześcijańskiego rozmawiamy z o. Tomaszem Grabowskim OP

Tomasz Grabowski [fot. archiwum prywatne]
Tomasz Grabowski [fot. archiwum prywatne]
Garść nowości wydawnictwa W Drodze, to doskonały pretekst do rozmowy o kulturowym i duchowym wymiarze życia chrześcijańskiego, nie tylko w kontekście Świąt Bożego Narodzenia. O tym czym są cuda, jak radzić sobie z samotnością, historia filozoficzno-teologicznych debat o istocie Boga, to wybrane tematy rozmowy w której spotkamy się z o. Tomaszem Grabowskim OP, który jest również prezesem wydawnictwa.
2022-12-20, 19:00

Dr Joanna Filipczyk z GSW o mijającym roku w kulturze

Joanna Filipczyk [fot. Adam Dubiński]
Joanna Filipczyk [fot. Adam Dubiński]
We wtorkowym programie "Rozmowy o kulturze" spotkaliśmy się z dr Joanną Filipczyk - dyrektorką Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Porozmawialiśmy o mijającym roku w kulturze, o wystawach i spotkaniach artystycznych, a także o projektach dotyczących artystycznego spojrzenia na dzielnice Opola.
2022-12-19, 19:05

Joanna Leśnierowska o współczesnej choreografii, spektaklach tanecznych oraz sposobach odbioru tańca współczesnego

Joanna Leśnierowska [fot. Agnieszka Zientarska]
Joanna Leśnierowska [fot. Agnieszka Zientarska]
Z Joanną Leśnierowską, dramaturżką, choreografką, kuratorką rozmawiamy o współczesnej choreografii, spektaklach tanecznych, sposobach odbioru tańca współczesnego oraz o Opolskiej Scenie Tańca vol.2, która od 14 do 18 grudnia 2022 miała miejsce w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
2022-12-16, 19:00

Teresa Nietyksza o wierszach w świątecznej atmosferze pisanych

Teresa Nietyksza [fot. Agnieszka Lubczańska]
Teresa Nietyksza [fot. Agnieszka Lubczańska]
Tomiki Teresy Nietyksza [fot. Agnieszka Lubczańska]
Tomiki Teresy Nietyksza [fot. Agnieszka Lubczańska]
Teresa Nietyksza [fot. Agnieszka Lubczańska]
Teresa Nietyksza [fot. Agnieszka Lubczańska]
Audycję "Rozmowy o kulturze" odwiedziła opolska poetka i pisarka Teresa Nietyksza. Podczas spotkania porozmawialiśmy o świętach i wierszach pisanych w różnych miejscach w Polsce i na świecie.
2022-12-15, 19:00

Marcin Żukowski o akcji "Rodacy -Bohaterom" i patriotycznym projekcie skierowanym do Polaków w USA

Marcin Żukowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Żukowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tym razem naszym gościem był Marcin Żukowski z opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen, związany również z Opolskim Festiwalem Pamięci "Zawołać po imieniu". Rozmawialiśmy m.in. o akcji "Rodacy -Bohaterom", czyli pomocy Polakom na Wschodzie, ale także o patriotycznym projekcie "Odry-Niemen" skierowanym do Polaków w USA.
1234567

Zobacz także

2022-12-30, godz. 19:00 Dr Joanna Filipczyk o nowych wystawach w GSW w 2023 roku W piątkowym programie "Rozmowy o kulturze" spotkaliśmy się z dr Joanną Filipczyk - dyrektorką Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Naszą rozmówczynię… » więcej 2022-12-29, godz. 19:00 O Polakach na wojennej Ukrainie, powstającym muzeum Kresów w Brzegu i najnowszych inicjatywach Towarzystwa Polonia-K… Tym razem naszym gościem była Krystyna Rostocka - prezes Towarzystwa Polonia-Kresy, od grudnia także w Radzie działającej przy powstającym Muzeum Dziedzictwa… » więcej 2022-12-27, godz. 19:03 Elżbieta Kampa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu o nowości wydawniczej pt. "Biblioteka otwarta" Elżbieta Kampa, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu w audycji "Rozmowy o kulturze" o nowości wydawniczej pt. "Biblioteka otwarta", która jest zwieńczeniem… » więcej 2022-12-23, godz. 19:00 O kulturowym i duchowym wymiarze życia chrześcijańskiego rozmawiamy z o. Tomaszem Grabowskim OP Garść nowości wydawnictwa W Drodze, to doskonały pretekst do rozmowy o kulturowym i duchowym wymiarze życia chrześcijańskiego, nie tylko w kontekście Świąt… » więcej 2022-12-22, godz. 19:07 Z dr. Piotrem Stankiem o Łambinowickim Roczniku Muzealnym i wystawach CMJW Tym razem naszym gościem był dr Piotr Stanek z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Rozmawialiśmy o najnowszych wystawach organizowanych i przygotowywanych… » więcej 2022-12-21, godz. 19:00 O odkrywaniu przeszłości i czytaniu rodzinnych dzienników porozmawiamy z Rafałem Skąpskim Nasz rozmówca doprowadził do wydania dzienników swojej babci Zofii Skąpskiej z Odrowąż-Pieniążków. Jej wnikliwe zapiski pozwalają odtworzyć klimat dawnych… » więcej 2022-12-20, godz. 19:00 Dr Joanna Filipczyk z GSW o mijającym roku w kulturze We wtorkowym programie "Rozmowy o kulturze" spotkaliśmy się z dr Joanną Filipczyk - dyrektorką Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Porozmawialiśmy o mijającym… » więcej 2022-12-19, godz. 19:05 Joanna Leśnierowska o współczesnej choreografii, spektaklach tanecznych oraz sposobach odbioru tańca współczesne… Z Joanną Leśnierowską, dramaturżką, choreografką, kuratorką rozmawiamy o współczesnej choreografii, spektaklach tanecznych, sposobach odbioru tańca współczesnego… » więcej 2022-12-16, godz. 19:00 Teresa Nietyksza o wierszach w świątecznej atmosferze pisanych Audycję "Rozmowy o kulturze" odwiedziła opolska poetka i pisarka Teresa Nietyksza. Podczas spotkania porozmawialiśmy o świętach i wierszach pisanych w różnych… » więcej 2022-12-15, godz. 19:00 Marcin Żukowski o akcji "Rodacy -Bohaterom" i patriotycznym projekcie skierowanym do Polaków w USA Tym razem naszym gościem był Marcin Żukowski z opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen, związany również z Opolskim Festiwalem Pamięci "Zawołać… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »