Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-22, 19:00 Autor: A. Stefaniak/IAR

Zbiórka Caritas dla powodzian trwa. "Teraz idziemy w materiały i narzędzia"

magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
- Opolskie zawsze jest na podium reakcji na ludzką krzywdę - przekazał w Radiu Opole Artur Wilpert z Caritas Diecezji Opolskiej.
W kościołach i parafiach w Polsce prowadzona jest zbiórka na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane osobom dotkniętym kataklizmem za pośrednictwem Caritas Polska.

- Powodzianie układają sobie życie. My musimy pomagać teraz już materiałami i narzędziami właśnie do ułożenia sobie przez nich tego życia - mówi Wilpert.

Na tę chwilę wody, żywności - jest odpowiednia ilość. Dystrybucja trwa. Zmienia się profil pomocy.

- Teraz idziemy sprzątać i za chwilę już remontować. I potrzebujemy wszystkiego. Od pumeksu, szczoteczki, szmat, mopów, wiader. Idziemy intensywnie w ten etap narzędziowo-sprzętowy. Farelki, nagrzewnice wszelkiego rodzaju. To mogą być też sprzęty używane. Ciągle są potrzebne pompy zanurzeniowe, motopompy.

Dary można dostarczać bezpośrednio do zalanych parafii lub do magazynu centralnego Caritas w Opolu – Winowie, przy ul. Ks. Buhla 15.

Aktualne listy potrzeb znaleźć można na stronie opolskiej Caritas.

Caritas Polska przekazała do tej pory 400 tysięcy złotych na pierwszą pomoc interwencyjną najbardziej dotkniętym diecezjom, w tym opolskiej. Caritas prowadzi także ogólnopolską zbiórkę na rzecz powodzian oraz zbiórkę rzeczową w ilościach hurtowych skierowaną do firm i przedsiębiorstw. Poprzez lokalne Caritas można również skompletować paczkę dla powodzian.
 
Artur Wilperd

Zobacz także

2024-09-17, godz. 10:10, Poranna rozmowa Radia Opole Stanisław Potoniec: "Został wprowadzony tryb nakazowy, czyli ewakuacja nie jest dobrowolna" Rząd wprowadził stan klęski żywiołowej na terenach dotkniętych powodzią. Rozporządzenie obejmuje część obszarów województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Stan klęski ma obowiązywać przez 30 dni. W województwie… » więcej 2024-09-17, godz. 09:45, Wiadomości z regionu Opolskie: stan klęski żywiołowej rozszerzony o kolejne powiaty Stan klęski żywiołowej na Opolszczyźnie został rozszerzony o kolejne powiaty: opolski, krapkowicki, kędzierzyńsko-kozielski i brzeski. Początkowo obejmował powiaty: głubczycki, nyski i prudnicki oraz gminę Strzeleczki w powiecie… » więcej 2024-09-17, godz. 09:30, Wiadomości z regionu Ewakuacja w Brzegu. Trwa walka o oczyszczalnię ścieków Ogłaszamy ewakuację mieszkańców obszaru zagrożonego zalaniem - informują władze miasta. Zakończyło się popołudniowe posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Burmistrzowie przyjęli sprawozdanie od pracowników biur, straży… » więcej 2024-09-17, godz. 09:30, Wiadomości z regionu Ewakuacja mieszkańców Lewina Brzeskiego. Wylała Nysa Kłodzka Burmistrz Lewina Brzeskiego informuje, że w związku z przelewaniem się wody na wałach przeciwpowodziowych w miejscowości Lewin Brzeski na wysokości Orlika, uprasza się do samoewakuacji mieszkańców z ulic al. Wojska Polskiego, Mickiewicza… » więcej 2024-09-17, godz. 09:30, Wiadomości z regionu Ewakuacja pacjentów paczkowskiego ZOL-u. Brakuje personelu 35 pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie będzie ewakuowanych do innych placówek. Jak przekazał Radiu Opole Artur Kamiński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nysie, w paczkowskim ZOL-u znajduje się łącznie 80 pacjentów… » więcej
949596979899100
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »