Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-22, 19:00 Autor: A. Stefaniak/IAR

Zbiórka Caritas dla powodzian trwa. "Teraz idziemy w materiały i narzędzia"

magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
- Opolskie zawsze jest na podium reakcji na ludzką krzywdę - przekazał w Radiu Opole Artur Wilpert z Caritas Diecezji Opolskiej.
W kościołach i parafiach w Polsce prowadzona jest zbiórka na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane osobom dotkniętym kataklizmem za pośrednictwem Caritas Polska.

- Powodzianie układają sobie życie. My musimy pomagać teraz już materiałami i narzędziami właśnie do ułożenia sobie przez nich tego życia - mówi Wilpert.

Na tę chwilę wody, żywności - jest odpowiednia ilość. Dystrybucja trwa. Zmienia się profil pomocy.

- Teraz idziemy sprzątać i za chwilę już remontować. I potrzebujemy wszystkiego. Od pumeksu, szczoteczki, szmat, mopów, wiader. Idziemy intensywnie w ten etap narzędziowo-sprzętowy. Farelki, nagrzewnice wszelkiego rodzaju. To mogą być też sprzęty używane. Ciągle są potrzebne pompy zanurzeniowe, motopompy.

Dary można dostarczać bezpośrednio do zalanych parafii lub do magazynu centralnego Caritas w Opolu – Winowie, przy ul. Ks. Buhla 15.

Aktualne listy potrzeb znaleźć można na stronie opolskiej Caritas.

Caritas Polska przekazała do tej pory 400 tysięcy złotych na pierwszą pomoc interwencyjną najbardziej dotkniętym diecezjom, w tym opolskiej. Caritas prowadzi także ogólnopolską zbiórkę na rzecz powodzian oraz zbiórkę rzeczową w ilościach hurtowych skierowaną do firm i przedsiębiorstw. Poprzez lokalne Caritas można również skompletować paczkę dla powodzian.
 
Artur Wilperd

Zobacz także

2024-09-18, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Trudna sytuacja opolskich szkół i wsparcie dla poszkodowanych wskutek szkód powodziowych - Marek Leśniak gościem popołudniowego programu Radia Opole Wicekurator oświaty w Opolu Marek Leśniak, w popołudniowym programie Radia Opole poinformował o skutkach powodzi, która dotknęła 235 placówek edukacyjnych. Szkoły stoją przed ogromnym wyzwaniem - nie tylko w zakresie odbudowy, ale… » więcej 2024-09-18, godz. 18:20, Wiadomości z regionu Wody Polskie: fala wezbraniowa na Odrze, jej czoło minęło Opole Fala wezbraniowa na rzece Odrze przepływa przez Opolszczyznę. Jej czoło minęło już stolicę województwa - Opole, nie wyrządzając szkód w mieście - informują Wody Polskie RZGW w Gliwicach. Kulminacja spodziewana jest w Opolu ok… » więcej 2024-09-18, godz. 17:30, Wiadomości z regionu "Trzyma wodę jak wanna". Zbiornik Racibórz nie spuszcza wody, by chronić Opole Zbiornik Racibórz jest obecnie wypełniony w około 80 procentach i nie jest z niego wypuszczana woda. Jak wskazują Wody Polskie, to po to, by chronić między innymi Opole. » więcej 2024-09-18, godz. 17:00, Wiadomości z regionu „Solidarność jest potrzebna”. Związkowcy pomagają powodzianom z Głuchołaz Powodzianom z Głuchołaz pomaga m.in. związek zawodowy Solidarność. Jego działacze rozdawali na rynku chleb i butelkowaną wodę. » więcej 2024-09-18, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Bez dojazdu do Głębocka w gminie Grodków. Niedługo wielkie sprzątanie [ZDJĘCIA] Głębocko pozostaje jedyną miejscowością w gminie Grodków bez możliwości dojazdu. Dziś (18.09) wczesnym popołudniem ze wsi można było jeszcze wyjechać, ale strażacy zablokowali wjazd ze względu na zalaną drogę przez Strugę… » więcej
79808182838485
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »