Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-22, 19:00 Autor: A. Stefaniak/IAR

Zbiórka Caritas dla powodzian trwa. "Teraz idziemy w materiały i narzędzia"

magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
magazyn Caritas [fot. Caritas Diecezji Opolskiej]
- Opolskie zawsze jest na podium reakcji na ludzką krzywdę - przekazał w Radiu Opole Artur Wilpert z Caritas Diecezji Opolskiej.
W kościołach i parafiach w Polsce prowadzona jest zbiórka na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane osobom dotkniętym kataklizmem za pośrednictwem Caritas Polska.

- Powodzianie układają sobie życie. My musimy pomagać teraz już materiałami i narzędziami właśnie do ułożenia sobie przez nich tego życia - mówi Wilpert.

Na tę chwilę wody, żywności - jest odpowiednia ilość. Dystrybucja trwa. Zmienia się profil pomocy.

- Teraz idziemy sprzątać i za chwilę już remontować. I potrzebujemy wszystkiego. Od pumeksu, szczoteczki, szmat, mopów, wiader. Idziemy intensywnie w ten etap narzędziowo-sprzętowy. Farelki, nagrzewnice wszelkiego rodzaju. To mogą być też sprzęty używane. Ciągle są potrzebne pompy zanurzeniowe, motopompy.

Dary można dostarczać bezpośrednio do zalanych parafii lub do magazynu centralnego Caritas w Opolu – Winowie, przy ul. Ks. Buhla 15.

Aktualne listy potrzeb znaleźć można na stronie opolskiej Caritas.

Caritas Polska przekazała do tej pory 400 tysięcy złotych na pierwszą pomoc interwencyjną najbardziej dotkniętym diecezjom, w tym opolskiej. Caritas prowadzi także ogólnopolską zbiórkę na rzecz powodzian oraz zbiórkę rzeczową w ilościach hurtowych skierowaną do firm i przedsiębiorstw. Poprzez lokalne Caritas można również skompletować paczkę dla powodzian.
 
Artur Wilperd

Zobacz także

2024-10-01, godz. 12:01, Wiadomości z regionu Opolski hub pomocowy przeniesiony na ul. Północną. "Duża powierzchnia na dary dla powodzian" 7 tysięcy metrów kwadratowych liczy magazyn przeznaczony pod hub przeładunkowy darów dla powodzian w naszym regionie. » więcej 2024-10-01, godz. 12:00, Wiadomości z regionu Tysiąc mieszkań w Głuchołazach bez ciepła do połowy października. Zalało piece gazowe 34 budynki Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Głuchołazach nie mają obecnie centralnego ogrzewania. To oznacza tysiąc mieszkań bez ciepła. » więcej 2024-10-01, godz. 09:32, Wiadomości z regionu Powiat brzeski zaczyna liczyć straty po powodzi. Są miejsca, gdzie woda jeszcze stoi - Nadal są u nas miejsca, gdzie woda jeszcze stoi - mówił dziś (01.10) w Porannej Rozmowie Radia Opole Jacek Monkiewicz, starosta brzeski. Choć szacowanie strat dopiero się zaczęło, to już wiadomo, że oprócz zalanych domów, ogromne… » więcej 2024-09-30, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Głogówek opublikuje "białą księgę” zniszczeń. Gmina domaga się budowy zbiornika na Osobłodze Władze Głogówka stanowczo domagają się budowy zbiornika przeciwpowodziowego na Osobłodze w Racławicach Śląskich. Liczą na wsparcie mieszkańców oraz samorządowców z gmin i powiatów zalanych przez tę rzekę. Samorząd zachęca… » więcej 2024-09-30, godz. 15:40, Wiadomości z regionu "Centralne mamy zalane". Mieszkańcy Wronowa remontują domy po powodzi Mieszkańcy Wronowa walczą z czasem, aby przed zimą wyremontować zniszczone przez powódź domy. Większość z budynków wymaga jak najszybszego osuszenia i uprzątnięcia, a temperatura w tym nie pomaga. Jak mówią powodzianie, końca… » więcej
28293031323334
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »