Radio Opole » Zielono mi » Radiowe porady dla ogrodników

Radiowe porady dla ogrodników

2023-09-08, 12:03

Maliny piękne i smaczne - co zrobić, by z krzaczka było co zbierać?

Od czego zacząć przygodę z malinami, żeby z tego krzaczka było co zbierać? [fot. https://pixabay.com/pl]
Od czego zacząć przygodę z malinami, żeby z tego krzaczka było co zbierać? [fot. https://pixabay.com/pl]
Taki mały owoc, a taka bomba… na szczęście witaminowa, a nie kaloryczna. Od czego zacząć przygodę z malinami, żeby z tego krzaczka było co zbierać? To podpowiada nam ogrodnik z Lędzin - Teodor Wojtasik.
2023-09-01, 11:44

Tym razem o królowej kwiatów, czyli róży

Róże [fot. https://pixabay.com/pl]
Róże [fot. https://pixabay.com/pl]
Te kwiaty kochają wszystkie kobiety, za to w drugą stronę to nie zawsze działa. Bo róże nie darzą uczuciem każdego ogrodnika. Te królewny wymagają specjalnej troski. Jakiej dokładnie? To podpowiada nam Dorota Skocz, specjalistka od hodowli róż.
2023-08-25, 12:12

Co jest konieczne w pielęgnacji azali?

Kwitnące azalie w Mosznej [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Kwitnące azalie w Mosznej [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Azalie to krzewy z rodziny wrzosowatych, które upiększą każdy ogród. Jak je pielęgnować, jaką glebę pod nie przygotować i przede wszystkim na jaką odmianę postawić? To podpowiada Włodzimierz Konieczny z Widawy.
2023-07-13, 14:58

Hortensja - klasyka polskich ogrodów

Hortensje [fot. Pixabay]
Hortensje [fot. Pixabay]
Hortensje to jedne z bardziej klasycznych ogrodowych kwiatów. Mają spore wymagania glebowe. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych do pół cienistych. Jak zadbać o te piękne kwiaty podpowie Włodzimierz Konieczny z Widawy.
2023-08-11, 12:00

Jak wyhodować mistrzowską dynie ?

[fot. Pixabay]
[fot. Pixabay]
Na jakiej glebie najlepiej rośnie, czy trzeba ją często podlewać i wreszcie jak wyhodować mistrzowską dynie o to zapytamy naszą specjalistkę Nine Nicpon z Gospodarstwa Rolnego "Zielony Zakątek" z Mechnic.
2023-07-28, 14:56

Sezon ogórkowy w pełni. Jak wyhodować sobie idealne korniszony?

Sezon ogórkowy w pełni. Jak wyhodować sobie idealne korniszony? [fot. https://pixabay.com/pl]
Sezon ogórkowy w pełni. Jak wyhodować sobie idealne korniszony? [fot. https://pixabay.com/pl]
Zielony ma garniturek i bywa wymagający. Na jaką odmianę ogórka postawić, aby dosięgnąć kulinarnego nieba? Tym razem porad udziela nam Nina Nicpon z Gospodarstwa Rolnego "Zielony Zakątek" z Mechnic.
2023-07-13, 14:55

Soczyste skarby lata. Jak zaskarbić sobie miłość u czereśni?

[fot. pixabay]
[fot. pixabay]
Kochają je nie tylko ludzie, szpaki, ale nawet... wiewiórki. Czereśnie to jedne z najsmaczniejszych owoców sezonowych. Jak dbać o drzewa czereśniowe, żeby obficie owocowały? Na jakie odmiany postawić we własnym ogrodzie? Poniżej garść słodkich jak czereśnie porad.
2023-07-18, 08:02

Winogrona z własnej działki. Jaka pielęgnacja i odmiany?

Winogrona z własnej działki. Jaka pielęgnacja i odmiany? [fot. https://pixabay.com/pl]
Winogrona z własnej działki. Jaka pielęgnacja i odmiany? [fot. https://pixabay.com/pl]
Soczyste, słodkie i jędrne winogrona to marzenie niejednego ogrodnika. Samo się jednak nie zrobi, dlatego wraz z Włodzimierzem Koniecznym podpowiadamy na jaką winorośl postawić, żeby później zbierać plony. Jesienią zaś delektować się wytrawnym, słodkim lub półsłodkim napojem stworzonym na bazie tego co urośnie na naszej działce.
123

Zobacz także

2023-09-08, godz. 12:03 Maliny piękne i smaczne - co zrobić, by z krzaczka było co zbierać? Taki mały owoc, a taka bomba… na szczęście witaminowa, a nie kaloryczna. Od czego zacząć przygodę z malinami, żeby z tego krzaczka było co zbierać?… » więcej 2023-09-01, godz. 11:44 Tym razem o królowej kwiatów, czyli róży Te kwiaty kochają wszystkie kobiety, za to w drugą stronę to nie zawsze działa. Bo róże nie darzą uczuciem każdego ogrodnika. Te królewny wymagają specjalnej… » więcej 2023-08-25, godz. 12:12 Co jest konieczne w pielęgnacji azali? Azalie to krzewy z rodziny wrzosowatych, które upiększą każdy ogród. Jak je pielęgnować, jaką glebę pod nie przygotować i przede wszystkim na jaką odmianę… » więcej 2023-07-13, godz. 14:58 Hortensja - klasyka polskich ogrodów Hortensje to jedne z bardziej klasycznych ogrodowych kwiatów. Mają spore wymagania glebowe. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych do pół cienistych… » więcej 2023-08-11, godz. 12:00 Jak wyhodować mistrzowską dynie ? Na jakiej glebie najlepiej rośnie, czy trzeba ją często podlewać i wreszcie jak wyhodować mistrzowską dynie o to zapytamy naszą specjalistkę Nine Nicpon… » więcej 2023-08-04, godz. 12:00 Jeżeli jesteś amatorem jagód ale szkoda Ci czasu na żmudne zbieranie ? Mamy coś dla Ciebie ! Jeśli lubisz jagody leśne ale do lasu masz za daleko i do tych ze straganów nie masz zaufania to borówka amerykańska może być ciekawą alternatywą. Lubiące… » więcej 2023-07-28, godz. 14:56 Sezon ogórkowy w pełni. Jak wyhodować sobie idealne korniszony? Zielony ma garniturek i bywa wymagający. Na jaką odmianę ogórka postawić, aby dosięgnąć kulinarnego nieba? Tym razem porad udziela nam Nina Nicpon z Gospodarstwa… » więcej 2023-07-13, godz. 14:55 Soczyste skarby lata. Jak zaskarbić sobie miłość u czereśni? Kochają je nie tylko ludzie, szpaki, ale nawet... wiewiórki. Czereśnie to jedne z najsmaczniejszych owoców sezonowych. Jak dbać o drzewa czereśniowe, żeby… » więcej 2023-07-18, godz. 08:02 Winogrona z własnej działki. Jaka pielęgnacja i odmiany? Soczyste, słodkie i jędrne winogrona to marzenie niejednego ogrodnika. Samo się jednak nie zrobi, dlatego wraz z Włodzimierzem Koniecznym podpowiadamy na jaką… » więcej 2023-07-07, godz. 12:05 Który nawóz naturalny będzie dla roślin najlepszy? Jeśli chcemy, żeby rosło jak na drożdżach, to musimy stworzyć roślinom jak najlepsze warunki. Z czego może powstać odżywczy dla gleby kompost? To podpowiada… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »