Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Czworonogi są wśród nas, a w upały też potrzebują…
2024-05-21, 14:10 Autor: Dawid Rajwa, Krzysztof Dobrowolski, oprac. AL

Czworonogi są wśród nas, a w upały też potrzebują wody [INTERWENCJA[

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Upał, słońce, wszystko dookoła nas rozgrzane – to szczególny czas, by pomyśleć o naszych czworonożnych. Stąd akcja „Micha zwierz usycha” - ogólnopolska inicjatywa zachęcająca ludzi do wystawiania misek z wodą dla zwierząt w czasie upałów. W inicjatywę zaangażowały się już niektóre restauracje i sklepy. O rozpowszechnienie akcji poprosił nas jeden ze słuchaczy - Leszek Pawlak z Delegatury Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt w Opolu.

Tym tematem zajęliśmy się dziś
(21.05) w magazynie interwencyjnym.
Do naszego studia zaprosiliśmy psią behawiorystkę i trenerkę psów Izabelę Rabendę. Pytań mieliśmy sporo: czy psy lubią wodę gazowaną, czy psy mogą pić wodę z kałuży, czy to dobrze, że różne zwierzęta korzystają z tej samej miski z wodą, czy psy inaczej niż ludzie odczuwają temperaturę i jakie są sposoby, by psy w upały chłodzić nie tylko miską z wodą?
Tematem zajęli się Dawid Rajwa i Krzysztof Dobrowolski. Cały magazyn jest do odsłuchania poniżej.
Posłuchaj całej interwencji (21.05.2024)
Dodajmy, że osoby zainteresowane wzięciem udziału w akcji proszone są o zgłoszenie na adres: animalpolicja@gmail.com. Na podstawie zebranych zgłoszeń powstanie mapka z lokalizacjami wspierającymi czworonogi w upalne dni w Opolu.
Plakat

Zobacz także

2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »