Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Gdzie się dzieci mają bawić na tym nyskim podwórku?…
2024-05-16, 16:14 Autor: Dawid Rajwa, Krzysztof Dobrowolski, Tomasz Cichoń / oprac. AL

Gdzie się dzieci mają bawić na tym nyskim podwórku? [INTERWENCJA]

[fot. archiwum prywatne]
[fot. archiwum prywatne]
Tym razem o problemie mieszkańców Nysy, którzy bardzo chcieliby mieć na swoim podwórku plac zabaw i nawet poczynili pewne kroki w tym kierunku. Chodzi o podwórko w kwadracie ulic: Wincentego Pola. Piastowska, Krzywoustego, Armii Krajowej. Zdesperowani rodzice sami stworzyli prowizoryczny plac zabaw z drabinki przymocowanej do drzewa i huśtawki z opony. Niestety, interwencja strażaków doprowadziła do usunięcia tych elementów, przez co dzieci znów zostały pozbawione miejsca do zabawy.

Co można zrobić tej sprawie? Tym tematem zajęliśmy się dziś (16.05) w magazynie interwencyjnym.
Na miejscu pojawił się nasz reporter Tomasz Cichoń i porozmawiał z jedną z mieszkanek tej okolicy.

- Dzieci małych nie mam, już wszystko podrosło, ale tutaj są tacy, którzy je mają i chcieliby, żeby dzieci miały choćby jakąś huśtawkę... Dobrze, żeby tych samochodów nie było tyle tutaj. Tu, gdzie stoją te samochody, to było kiedyś boisko do siatkówki... Dzieci tutaj nie mają zabawy - mówi naszemu reporterowi mieszkanka Nysy - opowiada
Ze słuchaczką proszącą o interwencję rozmawia Tomasz Cichoń
Skontaktowaliśmy się z władzami miasta w tej sprawie. Co na to Piotr Bobak, sekretarz gminy Nysa?

- Takich podwórek w gminie Nysa jest kilkadziesiąt i my dostrzegamy problem z ich zagospodarowaniem. Dlatego też pan burmistrz w tzw. 22 konkretach, jako 21 konkret ma takie zadanie wpisane do realizacji w tej kadencji, która w zasadzie dopiero się zaczęła - mówi Piotr Bobak, który zauważa też, że jeśli chodzi o to konkretne podwórko, to mamy dość poważny problem, bo jest współwłasność i gmina Nysa nie włada tym terenem w całości.

- Mamy tam trzy wspólnoty, które funkcjonują w obrębie tego podwórka. To jest duży problem. Fundament jest jeden: te wszystkie wspólnoty muszą się w jakiś sposób porozumieć. Jeżeli te wszystkie wspólnoty będą w stanie wypracować jakiś konsensus, jedno stanowisko, to my jesteśmy gotowi do rozmów, bo takich rozmów na terenie miasta prowadzimy wiele - mówi sekretarz miasta.
Piotr Bobak (1)
Posłuchaj całej rozmowy z Piotrem Bobakiem
Podczas audycji otrzymaliśmy też telefon od słuchaczki z Namysłowa, która z kolei opowiedziała historię, jak to niektórym mieszkańcom okoliczny plac zabaw w mieście przeszkadza.
Telefon słuchaczki z Namysłowa
Tematem zajęli się Dawid Rajwa, Krzysztof Dobrowolski i Tomasz Cichoń. Cały magazyn jest do odsłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »