Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Sporna opłata za uprzątnięcie strychu. Sprawa…
2024-05-10, 15:05 Autor: Dawid Rajwa

Sporna opłata za uprzątnięcie strychu. Sprawa z ulicy Licealnej w Opolu [INTERWENCJA]

Zdjęcie poglądowe [fot. pixabay]
Zdjęcie poglądowe [fot. pixabay]
Sprawa, którą zajęliśmy się w piątkowym magazynie interwencyjnym, została zgłoszona przez jednego z mieszkańców ulicy Licealnej w Opolu. Pan Zygmunt, mieszkaniec jednego z mieszkań, podniósł problem dotyczący opłat za uprzątnięcie strychu, który - jak nam relacjonował - jest zagracony przez inne osoby zamieszkujące w tym budynku. Pan Zygmunt zdecydowanie odmawia ponoszenia kosztów za porządkowanie przestrzeni, która według niego jest wynikiem działań innych lokatorów. Czy istnieje możliwość obciążenia opłatą tylko tych osób, które składowały swoje rzeczy na strychu? To pytanie stało się przedmiotem interwencji Radia Opole, którą podjął się Dawid Rajwa.
- Tam były nagromadzone różne rzeczy, nagromadzone przez dwóch lokatorów. Mieszkań jest w sumie siedem, mieszkańcy dwóch lokali, wedle relacji pana Zygmunta, uczynili ze strychu magazyn – o czym też pan Zygmunt informował administrację, którą jest Enter Sp. z o.o.
Pan Zygmunt, mieszkaniec ulicy Licealnej w Opolu
Najlepszym rozwiązaniem w podobnych sytuacjach jest należycie szybka interwencja, gdy ktoś zaczyna się zajmować tzw. zbieractwem i zamiast wyrzucać niepotrzebne przedmioty do śmietnika zaczyna składować np. w piwny, albo na strychu. Wtedy my wniesiemy stosowne ogłoszenie, aby zaprzestać takim działaniom. Sprawa kolejna, jeśli trzeba usunąć małą ilość rzeczy to i koszty są niewielkie - mówi Andrzej Staś prezes firmy zarządzającej budynkiem Enter Sp. z o.o.
Andrzej Staś
W piątkowym magazynie interwencyjnym podjęliśmy się problemu zgłoszonego przez mieszkańca ulicy Licealnej w Opolu sprawy dotyczącej spornych opłat za uprzątnięcie zagraconego strychu. Po głębszej refleksji i konsultacjach należy znaleźć rozwiązanie, które byłoby sprawiedliwe dla wszystkich zainteresowanych stron. Jednakże, jak każda sprawa sąsiedzka, wymaga starannej analizy i uwzględnienia różnorodnych aspektów.
Tematem zajął się Dawid Rajwa, całość interwencji do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »