Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Niezabezpieczone okno piwniczne w Kluczborku - zagrożeniem…
2024-05-08, 14:04 Autor: Witold Wośtak

Niezabezpieczone okno piwniczne w Kluczborku - zagrożeniem dla pieszych? [INTERWENCJA]

Budynek przy ulicy Ściegiennego w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Budynek przy ulicy Ściegiennego w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
W centrum Kluczborka, przy ul. Ściegiennego rośnie zaniepokojenie mieszkańców. Niezabezpieczone okno piwniczne przy jednym z budynków budzi obawy pieszych. Mieszkanka gminy Kluczbork, Katarzyna Juranek-Mazurczak, zgłosiła problem do Radia Opole, wyrażając obawy o potencjalne niebezpieczeństwo dla przechodniów. Czy właściciel nieruchomości zareagował na ostrzeżenia? Jak się ma do tego prawo budowlane w tej sprawie?
Budynek przy ulicy Ściegiennego w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Budynek przy ulicy Ściegiennego w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Budynek w ścisłym centrum Kluczborka, przy ul. Ściegiennego, który od 1994 roku pozostaje w remoncie, wzbudza obawy mieszkańców. Mimo że nieruchomość obecnie jest wystawiona na sprzedaż, problematyka niebezpiecznego okna piwnicznego pozostaje nierozwiązana. Mieszkanka gminy Kluczbork, pani Katarzyna Juranek-Mazurczak, zwróciła uwagę na niezabezpieczone okno, które wcześniej było zabezpieczone deskami, lecz zostały wyłamane. Zaniepokojona obecną sytuacją pani Katarzyna wyraziła obawy o bezpieczeństwo przechodniów, zwracając uwagę na dwumetrowy spadek, który w przypadku potknięcia się grozi wpadnięciem do piwnicy.
- Kiedy szłam i zobaczyłam niezabezpieczoną piwnicę, pomyślałam o wszystkich dorosłych oraz dzieciach, które tędy przechodzą i mogą wpaść do tej piwnicy. Nikt nie robi z tym czegokolwiek. Stoi budynek niby w rozpoczętej budowie, teraz jest wystawiony na sprzedaż, wszyscy o tym mówią, wszystkich to dziwi, a nadal nikt z tym nic nie robi. Ludzie dzielą się na tych, którzy wyobrażają sobie oraz tych, którzy później dziwią się.
Katarzyna Juranek-Mazurczak
- Ktoś to zbudował, umarł i zostało. Nie wiem czyje to jest. Mi to nie przeszkadza, przynamniej gołębie mają gdzie się schronić albo ptaszki - twierdzi inna mieszkanka Kluczborka.
Mieszkanka Kluczborka
- Na właścicielu każdej nieruchomości ciążą trzy rodzaje odpowiedzialności. Zgodnie z prawem budowalnym każdy właściciel budynku musi utrzymywać budynek zgodnie z jego przeznaczeniem, zgodnie z wymaganiami ochrony środowiska, w należytym stanie technicznym i estetycznym oraz zabezpieczyć budynek przed czynnikami zewnętrznymi - mówi radca prawny Wojciech Detyna.
Radca prawny Wojciech Detyna
Tematem zajął się Witold Wośtak. Cały magazyn interwencyjny jest do odsłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-19, godz. 15:10 Obrzeżek gołębi - jakie zagrożenia niesie ze sobą i jak się go ustrzec? [INTERWENCJA] Problem gołębi powraca – to w kontekście zagrożeń, jakie niesie ich obecność w naszym bliskim otoczeniu. Okazuje się, że zanieczyszczanie odchodami… » więcej 2024-06-18, godz. 13:22 "Tu się nie da żyć". Mieszkańcy bloku przy ul. Armii Krajowej w Opolu apelują o ekrany dźwiękochłonne [INTERWE… - Tu się nie da spokojnie żyć. Musimy mieć non stop zamknięte okna - skarży się pan Andrzej, mieszkaniec bloku przy ul. Armii Krajowej 5 w Opolu. Powodem… » więcej 2024-06-17, godz. 12:48 Ptakobójczy proceder na opolskim Śródmieściu [INTERWENCJA] Rok temu alarmowaliśmy o niepokojącym zjawisku – ptaki, które masowo rozbijały się o szyby budynków. Mimo upływu czasu, sytuacja nie uległa poprawie… » więcej 2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »