Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Instalacja OZE na budynkach TBS w Opolu bez poinformowania…
2024-04-18, 14:30 Autor: Dawid Rajwa, Jakub Biel / oprac. AL

Instalacja OZE na budynkach TBS w Opolu bez poinformowania mieszkańców [INTERWENCJA]

Ul. Kaliska w Opolu [fot. Jakub Biel]
Ul. Kaliska w Opolu [fot. Jakub Biel]
Nie wiedział, co się dzieje. Nikt go nie uprzedzał, jak było w zwyczaju. Widział obcych ludzi kręcących się po jego budynku. Przemieszczali się z parteru na dach. Nie wie, jak mogli dostać się do klatki i skąd mieli kody dostępu...” – może to wyglądać, jak fragment kryminału, ale może też być opisem sytuacji na jednym z opolskich osiedli. E-mail, z którego treści (choć w mniej dramatyczny sposób) wynikało, że prowadzone są jakieś prace bez wiedzy mieszkańców budynku przy ul. Kaliskiej, trafił na naszą skrzynkę interwencje@radio.opole.pl.

Tym tematem postanowiliśmy zająć się w magazynie interwencyjnym.
Brzmienie głosu słuchacza - na jego prośbę – zostało zmienione.

- Chodzi o instalację fotowoltaiki, która będzie montowana w blokach OTB-u przy ul. Kaliskiej. Problem polega na tym, że nikt mieszkańców osiedla o tym nie poinformował. Przyjeżdża człowiek po pracy, patrzy, a tu ktoś się kręci najpierw po dachu, wchodzi do piwnic, chodzi bez żadnej osoby z TBS-u, która mogłaby być jako zarządca - opowiada mieszkaniec.

- Praktycznie zero informacji. Fajnie jakbyśmy o tym wiedzieli, także pod kontem bezpieczeństwa tej instalacji – mówi nam słuchacz, który też opowiada, że mieli już kilka włamań do piwnic i „pouciekały” rzeczy mieszkańców z klatek.
Ze zgłaszającym prośbęo interwencję rozmawia Jakub Biel
O komentarz poprosiliśmy Tomasza Maciasia, prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Opolu, który przy okazji pochwalił mieszkańców za czujność i tą interwencję.
- Przybycie tych osób to nie jest jakiś przypadek, jest to wszystko pod kontrolą naszej firmy – zapewnia Tomasz Maciaś, prezes TBS Opole.

- Staliśmy się beneficjentami grantu, który pozwolił nam na dofinansowanie montażu instalacji fotowoltaicznych na naszych budynkach. Jest to już kolejna taka inwestycja realizowana w naszej spółce. Staramy się jak najwięcej zasobów zaopatrzać w instalacje, które pozwalają na odpowiednie zabezpieczenie w minimalizację kosztów – mówi prezes TBS Opole.

- Wyszło trochę dziwnie, bo firma, która wygrała przetarg miała pewne problemy logistyczne i nie dojechali na czas i kontynuowali prace do późnego popołudnia, jak nie wczesnego wieczora – mówi Tomasz Maciaś.

- Nie zdążyliśmy powiesić odpowiednich tablic informacyjnych. W najbliższych dniach zamieścimy wszelkie informacje z tą inwestycją związane – mówi prezes.

Tomasz Maciaś (1)
Przy okazji zapytaliśmy prezesa, czy mieszkańcy skorzystają na tej inwestycji w jakiś sposób. Co usłyszeliśmy?
Tomasz Maciaś (2)
Tematem zajeli się Jakub Biel i Dawid Rajwa. Cała audycja jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej 2024-05-23, godz. 09:52 O fatalnym stanie drogi z Chocianowic do Lasowic Małych i o świątecznej opiece medycznej w powiecie prudnickim [INT… Uwagi dotyczące świątecznej opieki medycznej w Prudniku zgłosiła nam niedawno jedna ze słuchaczek. W jaki sposób opieka jest zorganizowana i czy takie funkcjonowanie… » więcej 2024-05-21, godz. 14:10 Czworonogi są wśród nas, a w upały też potrzebują wody [INTERWENCJA[ Upał, słońce, wszystko dookoła nas rozgrzane – to szczególny czas, by pomyśleć o naszych czworonożnych. Stąd akcja „Micha zwierz usycha” - ogólnopolska… » więcej 2024-05-17, godz. 15:05 Obecność mętnej wody lub jej całkowity brak w Chróścinie i fala zameldowań w gminie Skoroszyce [INTERWENCJA] Mieszkańcy gminy Skoroszyce skarżą się, że co pewien czas mają w kranie brudną wodę, a czasami przez kilka godzin są jej wręcz całkowicie pozbawieni… » więcej 2024-05-16, godz. 16:14 Gdzie się dzieci mają bawić na tym nyskim podwórku? [INTERWENCJA] Tym razem o problemie mieszkańców Nysy, którzy bardzo chcieliby mieć na swoim podwórku plac zabaw i nawet poczynili pewne kroki w tym kierunku. Chodzi o podwórko… » więcej 2024-05-15, godz. 14:59 Fatalny stan zabytkowego pałacyku w Kluczborku [INTERWENCJA] Powracamy do Kluczborka, które to miasto niedawno było bohaterem naszego programu za sprawą budynku przy ul. Ściegiennego. Chodziło o niebezpieczeństwo… » więcej 2024-05-14, godz. 13:44 Szczęśliwy finał - to lubimy, zajmując się sprawami, które Państwo do nas zgłaszają prosząc o interwencję [… Dziś postanowiliśmy przypomnieć kilka takich spraw, które po audycji - albo jeszcze przed emisją magazynu, jak szukaliśmy sposobu, by dany problem rozwiązać… » więcej 2024-05-13, godz. 14:00 Gołębie uciążliwe dla mieszkańców spółdzielczego bloku w Brzegu [INTERWENCJA] Gołębie – jedni je dokarmiają, inni przeganiają. Nie brakuje ostrzeżeń przed zagrożeniami, które mają nieść same ptaki, jak też ich odchody. Pojawiają… » więcej 2024-05-10, godz. 15:05 Sporna opłata za uprzątnięcie strychu. Sprawa z ulicy Licealnej w Opolu [INTERWENCJA] Sprawa, którą zajęliśmy się w piątkowym magazynie interwencyjnym, została zgłoszona przez jednego z mieszkańców ulicy Licealnej w Opolu. Pan Zygmunt… » więcej 2024-05-09, godz. 12:51 Problem porzucanych śmieci na Kąpielisku Bolko [INTERWENCJA] Kąpielisko Bolko położone nad malowniczym brzegiem jeziora, przyciąga licznych wypoczywających, pragnących wytchnienia od miejskiego zgiełku. Jednak ostatnimi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »