Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-08-29, 21:15 Autor: Jakub Biel

Pakosławice to kolejny punkt na mapie wakacyjnej trasy Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA, FILM]

Pakosławice na wakacyjnej trasie Radia Opole i NTO "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO" [fot. Maciej Marciński]
Pakosławice na wakacyjnej trasie Radia Opole i NTO "70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO" [fot. Maciej Marciński]
Pakosławice to kolejna gmina, którą Radio Opole odwiedziło w ramach naszej urodzinowej, wakacyjnej trasy organizowanej wspólnie z Nową Trybuną Opolską. Poznaliśmy bliżej sekrety najstarszego kościoła na Śląsku Opolskim, dowiedzieliśmy się, jakie są plany na rozwój gminy oraz zasmakowaliśmy w delikatesach przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.
- Staramy się upiększać naszą okolicę. Takim miejscem jest przystanek na Szlaku Jakubowym – mówi Adam Raczyński, wójt gminy Pakosławice.

- Teren był mocno zdegradowany. Doszliśmy do porozumienia z obecnym proboszczem parafii pw. Piotra i Pawła w Pakosławicach i udało się zrealizować dwa projekty. Jeden ze środków bioróżnorodności z RPO i drugi projektów transgranicznych polsko-czeskich. No i jak widać efekty tego tutaj są. Duże pieniądze zostały zainwestowane, ale każdy, kto tutaj przyjeżdża to widzi, że warto.

- Staramy się łączyć tradycję z nowoczesnością w naszym kole – mówi Anna Wawrzkowicz z Koła Gospodyń Wiejskich w Biechowie.

- Mamy swój produkt regionalny, którym są minipączki z różą. Do tego drugi produkt, którym są gołąbki z sosem grzybowym. Cyklicznie organizujemy imprezy dla mieszkańców wsi. 12 osób jest nas w kole i każdy może dołączyć. Spotykamy się regularnie praktycznie co tydzień.

Naszą rozmówczynią była też m.in. Zuzanna Sarkowicz, młodzieżowa mistrzyni Polski w gimnastyce sportowej w roku 2021, wielokrotna medalistka Pucharu Polski. W filmie mała próbka jej możliwości.

Kolejna odsłona naszej wakacyjnej akcji odbędzie się w Zdzieszowicach. Zapraszamy do naszego mobilnego studia we wtorek (30.08) od samego rana.
Adam Raczyński
Anna Wawrzkowicz
Pakosławice na szlaku naszej wakacyjnej akcji

Zobacz także

1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »