Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-08-25, 20:00 Autor: Jakub Biel

70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO. Dziś zawitaliśmy do Namysłowa

Dziś zawitaliśmy do Namysłowa [fot. Kasia Nowak]
Dziś zawitaliśmy do Namysłowa [fot. Kasia Nowak]
Kolejnym przystankiem na mapie wakacyjnej, urodzinowej trasy Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej był Namysłów. Miasto, którego historia sięga XIII wieku zachwyca do dziś. Poznaliśmy legendy, jak chociażby tę o smoku ze Smogorzowic. Zajrzeliśmy do lokalnej Izby Regionalnej, a także ruszyliśmy w teren w charytatywnym celu.
- Według legend, w Smogorzowie na terenie gminy Namysłów niegdyś mogliśmy zobaczyć smoka. Dzięki tej legendzie stworzyliśmy grę – mówi Jerzy Wierzchowski, prezes stowarzyszenia „Nasz Smogorzów”.

- Gra terenowa nosi nazwę „W poszukiwaniu smoka na namysłowskiej ziemi” i prowadzi od Namysłowa do Smogorzowa poprzez miejscowości ziemi namysłowskiej, które są związane z treścią legendy.

A biorąc udział w tej grze terenowej można włączyć aplikację stworzoną przez mieszkańców Namysłowa, która wspiera osoby potrzebujące.

- Cieszymy się, że coraz więcej osób chce łączyć zwykłe chodzenie z robieniem czegoś pożytecznego -  mówi Dawid Pabiniak, twórca aplikacji.

- Aplikacja powstała, aby pomagać fundacjom, stowarzyszeniom czy samorządom zbierać fundusze na akcje charytatywne. My sprawiamy, że człowiek robiąc kroki – 6000 w ciągu doby - sprawia, że firma, z którą chodzi wspiera wybraną akcję charytatywną.

Jutro (26.08) nasze mobilne studio zawita do Tułowic, gdzie z pewnością poznamy historię tamtejszej porcelany. Zapraszamy do słuchania audycji „Dobry moment” i „Twoje Radio Opole” od 9:00 do 15:00.
Jerzy Wierzchowski
Dawid Pabiniak

Zobacz także

2022-08-29, godz. 17:00, RTT - artykuły Pakosławice wczoraj i dziś. 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO w najstarszej wsi powiatu nyskiego Nasze plenerowe studio w podróży po regionie dotarło do Pakosławic. To jedna z najstarszych wsi powiatu nyskiego. Zapis jej dotyczący pochodzi z XIV wieku. O życiu codziennym i atrakcjach od święta mówił na naszej antenie Jakub … » więcej 2022-08-26, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Na całym świecie znane są z porcelany. Tułowice ugościły naszą akcję "70 gmin na 70-lecie Radia Opole" Kraina porcelany i lasów, czyli Tułowice. To był nasz kolejny przystanek na wakacyjnej trasie '70 gmin na 70-lecie Radia Opole'. Tułowice były 57. gminą, którą odwiedziliśmy na jubileuszowym szlaku. » więcej 2022-08-24, godz. 23:00, Wiadomości z regionu Czyste powietrze, lasy i Wspólnota Chłopska. Taka jest gmina Zębowice, do której zawitała akcja letnia Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA] Gmina Zębowice była następnym przystankiem wakacyjnej trasy Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej z okazji 70-lecia obu redakcji. Nasze studio plenerowe było rozstawione od rana obok urzędu gminy i domu kultury. » więcej 2022-08-23, godz. 19:25, Wiadomości z regionu Stolica opolskiego driftu. Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO dotarła do Kietrza [FILM, ZDJĘCIA] Kietrz był kolejnym przystankiem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej z okazji wspólnego jubileuszu 70-lecia. To jedna z najbardziej rolniczych gmin naszego regionu. Ludzie tutaj ciężko pracują, ale potrafią się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »